Skocz do zawartości

328 prosze o opinie


marco00

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o info na temat tej bryczki:

 

http://moto.gratka.pl/tresc/bmw-328-2-8-benzyna-7351566.html?w=cb731449968b76b9&s=1

 

warto sie nia zainteresowac? - zna moze ktos sprzedajacego badz wie gdzie ten samochod stoi?

 

Ewentualnie ta:

 

http://moto.allegro.pl/item213298272_idealne_bmw_320i_coupe_vanos_95r.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego pierwszego auta to do przebiegu możesz sobie spokojnie dodać 100 tyś, po samych siedzeniach widać że dużo więcej przejechało, środek ogólnie w średnim stanie więc poprzedni właściciel nie dbał o auto. Z silnikiem też może być podobnie.

 

Druga bawara prezentuje się lepiej i środek ładny więc możliwe że ma mniej przejechane, albo że przynajmniej ktoś o nią dbał.

 

Ja bardziej skłaniałbym się do tej drugiej, silnik 2.0 ma trochę mniejszego kopa niż 2.8, ale ta druga bawara jest w lepszej kondycji niż ta pierwsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszej to ładnie wygląda... na zdjęciach w rzeczywistości bywa różnie. Co do przebiegu to faktycznie jak w Gnieżnie :-) tam też 140tkm żadne auto nie przekracza. 2.8 skóra i przez 12 lat tylko 140tkm hmmm... w Kanie Galilejskiej też sie cud zdarzył :D :D :D

 

przebieg rzędu np. 250tkm dla dużego silnika nie problem z tym że w takim przypadku cena powinna być trochę niższa! Duży przebieg taniej kupujesz i ewentualną różnice\oszczednośc w stosunku do typowej ceny poświęcasz z góry na ewentualne naprawy i jest git. Jak kupujesz natomiast kręcony licznik to płacisz normalnie za auto a potencjalnie ryzyko wydatków większe!

 

Tak na odległosć przez inet na podstawie foto mało wywnioskujesz poza ceną i pojemnościa silnika! Sam szukałem długo samochodu i te fotografie a rzeczywistość doprawadziło mnie do szału!!! Ostatecznie nie fatygowałem sie oglądac samochodu dalej niż 20 km za Poznań...

 

Najlepszym sposobem na przekonanie sie co do stanu samochodu to kupić go i eksploatować :-)

Problem szachisty: zwalić konia czy posunąć damę :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego pierwszego auta to do przebiegu możesz sobie spokojnie dodać 100 tyś, po samych siedzeniach widać że dużo więcej przejechało, środek ogólnie w średnim stanie więc poprzedni właściciel nie dbał o auto. Z silnikiem też może być podobnie.

 

Druga bawara prezentuje się lepiej i środek ładny więc możliwe że ma mniej przejechane, albo że przynajmniej ktoś o nią dbał.

 

Ja bardziej skłaniałbym się do tej drugiej, silnik 2.0 ma trochę mniejszego kopa niż 2.8, ale ta druga bawara jest w lepszej kondycji niż ta pierwsza.

 

Co ty chcesz od pierwszej bawarki?Na ten rok skóra jest w stanie idealnym i właśnie pasuje do tego przebiegu.Jeśli klient pisze że w aso serwisowane auto niech numer VIN ci poda i w każdym aso to sprawdzisz.

Fakt że zdjęcia przekłamują ale zobaczcie inne w skórze 12 letnie auta.Jest popękana już a tu żadnych pęknięć nie widać.Jedyne co to po tej poprzeczce usztywniającej widać ,że ktoś lubił sportowe auto.Ja też kupiłem 323i i miało prawdziwe 170.000km przebiegu.Jeżdze 2,5 roku i jeszcze 200.000km nie ma a sam sobie licznika nie kręce :D Zależy kto ile jeździ i grama oleju nie bierze.

 

A tak wogóle to duża rozbieżnośc w silnikach tych aut.Pierwszy nie dośc że mocniejszy to nowszej generacji M52(mniejsze spalanie,alumiowy blok. lepszy moment), a druga beemka ma starszej generacji silnik i dużo słabszy.Niebo ,a ziemia.

Ja bym się skłaniał w kierunku tej pierwszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie faktycznie 320 a 328 to znaczna roznica na poczatku jednak staram sie zwrocic uwage na stan wizualny jesli chodzi o silinik to wlasnie albo 2.0 albo 2.8 wydaja mi sie najbardziej odpowiednie 320 z reguly nie sa zakatowane natomiast 328 przewaznie byly zbyt drogie dla osob niedbajacych o auto. Chyba zainteresuje sie blizej ta 328 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie faktycznie 320 a 328 to znaczna roznica na poczatku jednak staram sie zwrocic uwage na stan wizualny jesli chodzi o silinik to wlasnie albo 2.0 albo 2.8 wydaja mi sie najbardziej odpowiednie 320 z reguly nie sa zakatowane natomiast 328 przewaznie byly zbyt drogie dla osob niedbajacych o auto. Chyba zainteresuje sie blizej ta 328 :)

 

Jeszcze zwróc uwage na 323i ma taki sam silnik M52 jak 328 to juz nowsza generacja i cena jak piszesz.A i wyposażenia wypas miały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

dla mnie nie ma w ogole nad czym sie zastanawiac:) bralbym pierwsza, moze dlatego ze do zludzenia przypomina mi moje bmw, no powaga, oprocz felg, nawet skore mam taka sama. Duzo wieksze wyposazenie jak i sam wyglad nie daja szans tej drugiej bejce :D

co do samej skorki wlasnie to ja uwazam ze jest na dobra "4", ale na fotach moze nie byc widac ewentualnych wiekszych przetarc;

silniczek czysty ale widac ze niedawno byl myty, mam nadzieje ze w jakis bezpieczny sposob;

jak dla mnie super, ale:

- cena, 17000 plus dojdzie z 1200 rejestracja i oc, sprzedajacy powinien zjechac do 16000, moze i wiecej jak sie uprzesz,

- wez koncowke VIN'u i sprawdz co tam siedzialo fabrycznie a co ewentualnie jest dolozone

 

Samochodzik wydaje byc sie naprawde fantastyczny. Ale najpierw upewnij sie co kupujesz. Zycze udanej transakcji i czekam w dziale galeria na zdjecia jesli kupisz oczywiscie. Pozdro... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki co do tej drugiej czyli 320i. Czy w tym roczniku wychodził jeszcze ten wzór kierownic?

Co do 328. Niepokoi mnie ta rozpórka. Oczywiście nie świadczy to o niczym ale jednak. Gościo z ogłoszenia może sobie te zdjęcia wsadzić. Nic na nich nie widać. Dobrze że nie robił w nocy :duh:

Rafi ma rację co do modelu 323.

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Chłopaki co do tej drugiej czyli 320i. Czy w tym roczniku wychodził jeszcze ten wzór kierownic?

Co do 328. Niepokoi mnie ta rozpórka. Oczywiście nie świadczy to o niczym ale jednak. Gościo z ogłoszenia może sobie te zdjęcia wsadzić. Nic na nich nie widać. Dobrze że nie robił w nocy :duh:

Rafi ma rację co do modelu 323.

Ale o co wam chodzi z ta rozporka znowu??!! Tez sobie zalozylem bo mam niski zawias i chce zeby jakos geometria sie trzymala w zakretach i przy hamowaniu. Poza tym nie sa przenoszone takie sily na reszte budy. No i calkiem ladnie to wyglada :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Kolego to zależy na co patrzysz w tych oto obydwu bejcach.jeśli patrzysz na elastyczność i sprint to wiadomo że 2.8 będzie lepsze i jest o wiele, w końcu 7.3 s do 100 robi swoje prawda??Naturalnie radość z jazdy spotka Cię w obydwu, bo to BMW.Jeśli patrzysz na spalanie to tu będzie toszkę różnicy.Powiem szczerze, że 2.8 przy mojej jeździe która nie zmnniejsza się niżej niż 3500 obr. spala koło 18.5 litra, natomiast 2.0 jakieś 15.5 i ma do sety koło 10 s.Także masz tutaj różnicę i wybór należy do Ciebie.Pozdrawiam.
@@ nieważne jak,gdzie i za ile, ważne że BMW @@
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdjeciach niewiele sie da wywnioskować, bo na zywo zawsze wychadza wszystkie niedociagniecia. Ciekawi mnie tylko dlaczego ta 328 jest mokra :duh: Czyzby koles chcial cos ukryc? Tak jest zawsze. Pojechalismy kiedys ze znajomym ogladac taka "mokra beemke", koles sie zapieral rekami i nogami ze idealna. Przyjezdzamy na miejsce (120km) tu obdarte, tam obite i wyszlo w koncu na to ze praktycznie kazda blacha w aucie byla "ruszona" :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdjeciach niewiele sie da wywnioskować, bo na zywo zawsze wychadza wszystkie niedociagniecia. Ciekawi mnie tylko dlaczego ta 328 jest mokra :duh: Czyzby koles chcial cos ukryc? Tak jest zawsze. Pojechalismy kiedys ze znajomym ogladac taka "mokra beemke", koles sie zapieral rekami i nogami ze idealna. Przyjezdzamy na miejsce (120km) tu obdarte, tam obite i wyszlo w koncu na to ze praktycznie kazda blacha w aucie byla "ruszona" :mad2:

 

Po co sie prodokujecie,przecież koleś napisał ,że już nieaktualne bo sprzedana. :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdjeciach niewiele sie da wywnioskować, bo na zywo zawsze wychadza wszystkie niedociagniecia. Ciekawi mnie tylko dlaczego ta 328 jest mokra :duh: Czyzby koles chcial cos ukryc? Tak jest zawsze. Pojechalismy kiedys ze znajomym ogladac taka "mokra beemke", koles sie zapieral rekami i nogami ze idealna. Przyjezdzamy na miejsce (120km) tu obdarte, tam obite i wyszlo w koncu na to ze praktycznie kazda blacha w aucie byla "ruszona" :mad2:

 

Facet który wystawil ta bryczke jakis czas temu wystawial inna 328 takze fotki wykonywane na tej samej myjni nawet cena taka sama:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f936960095c24ce2.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a6feb9ea8cff2c41.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7961c792626de392.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/38008cfcbf769041.html

 

Ogladam e36 juz od jakiegos czasu ponizej przyklad betki ktora byla wystawiona jakies pol roku temu za 16 900 bodajze w tej chwili 18 300 natomiast jeszcze tydzien temu za 20 000.

 

http://moto.allegro.pl/item218092953__bmw_e36_coupe_super_stan_.html

 

jesli takie 328 chodza po 17 to zycze sprzedajacemu powodzenia :)

 

Ograniczam sie w poszukiwaniach jak juz jeden kolega wspominal tylko do woj. mazowieckiego najlepiej Wawka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/item218092953__bmw_e36_coupe_super_stan_.html

 

jesli takie 328 chodza po 17 to zycze sprzedajacemu powodzenia :)

 

 

Nierozumiem. :shock: Czyli za tanio czy za drogo :?: Bo dla mnie takie auto idealne to normalna cena.Kup za 13000zł ten rocznik i ten silnik,to bedzie olej brał,bity kilka razy,klimy nie ma,kompa nie ma,podłokietnik sam 500zł kosztuje.Same koła ładne z oponami to ok 2000zł trzeba dac a tu juz masz.Wytłumacz co znaczyło to twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad 18 tysi za 320 to chyba jednak zbyt wygorowana cena - przedstawione 328 wygladaja nie mniej atrakcyjnie i maja co najwazniejsze 2.8l silnik :D. 320 jak juz wspomnialem byla wystawiana jakies pol roku temu na aukcji wiec potencjalni kupujacy chyba podzieleja moje zdanie co do jej ceny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś ze sprzedawcom 328 gratulujesz a teraz wyjeżdzasz z 320??Cos tu nie tak

 

Hehe, nie chodzilo mi o to ze jesli takie 328 mozna kupic za 16-17 to zycze powodzenia sprzedawcy tej 320 za ponad 18 (stwierdzenie odnosilo sie do powyzszego linku oraz opisu w poscie) - ale fakt prezentuje sie ta 320 dosc niezle ale nie na 18 tysi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie 18 tys. ? Jeśli 320 byłoby w idealnym stanie, serwisowane, z pełną opcją w miare nowe to cena 18 tys. jest jak najbardziej normalna. Ja np osobiście bym takie auto jak wyżej wymieniłem chetnie kupił, tylko gdzie takie znalezc :doh: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.