Skocz do zawartości

Wyłączająca się sprężarka klimy


Banol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Problem jest następujący:

 

Klima jest nabita, chłodzi jak należy ( a przynajmniej tak, jak należy po 15 latach ;) Po włączeniu układu sprężarka pracuje normalnym trybem circa 30 min. potem, ni stąd, ni z owąd wyłącza się. Po zgaszeniu silnika i odczekaniu około 5 min wszystko wraca do normy (czasem okes oczekiwania jest krótszy, czasem nieco dłuższy) Czujnik temp. zewnętrznej jest wajchnięty ( czasem -37, innym razem -2, jescze innym normalnie) Po nabiciu klimy, wszystko działało ok, problem pojawił się znikąd około 5 dni po tym fakcie. Termometr juz zamówiłem ale to chyba nie to...

Może ktoś z Was ma jakiś pomysł... Cały wczorajszy wieczór czytałem posty na temat klimy ale nic podobnego nie znalazłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termometr nic nie ma do działania klimatyzacji, może poprostu się przegżewa i rozłącza sprężarkę!!!

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do termometru, zdania są podzielone, znalazłem temat, w ktorym była mowa o nim i padło stwierdzenie, że ma coś wspólnego, jednak, w moim przypadku raczej masz rację. Co powoduje przegrzewanie Twoim zdaniem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Wiesz co - miałem takie sytuacje w poprzednim aucie

 

Gdzieś był przytarty załamany przewód / złącze elektryki ale na oko nic nie było widać

 

Działo się tak szczególnie jak było ciepło - gorąco - metal pod wpływem ciepła rozszerza się powodując gorsze stykanie

 

W desperacji kazałem poprowadzić nowy - osobny kabel łączący kabinę ze sprężarką i odtąd problemy się skonczyły .

 

Kombinuj bo się zrobiło ciepło :mad2:

 

zimno :wink: ale serdecznie pozdrawiam

Mario

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kzada klimatyzacja ma przynajmniej 3 czujniki, czujnik reduktora cisnienia, czujnik temperatury, czujnik cisnienia w ukladzie, jak cisnienie wzrasta w ukladzie uruchamiany jest wentylator chlodnicy (skraplacz), czujnik temperatury wylącza uklad jezeli temperatura spada do 2 stopni celcjusza powyzej zera, poprostu do prawidlowego dzialaniaklimatyzacji/parowania czynnika potrzebna jest temperatura powyzej 2 stopni, a taraz tak, niejestem pewien czy wskaznik temperatury zewnetrznej by takie objawy powodowal, poprostu go odlacz i zobacz czy klima sie bedzie wlaczac, ew mozna sporobowac podlaczyc kompresor/sprezarke na krotko, tz same sprzeglo. niewiem czy to mozliwe w bmw ale niektore uklady maja czujnik ktory wylacza klimatyzacje gdy wzrasta cieniene w ukladzie, np gdy wentylator chlodnicy jest uszkodzony, sprawdz czy wlacza ci sie
www.auto-optima.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temp zewnętrznej odpada, jest odłączony, przy -37 klima hula :D

Klimiarz, do którego wpadłem wczoraj w przelocie, brząknął coś o czujniku temp wewnętrznej... cholera wie. Po dalszej lekturze postów o klimie, zastanawia mnie czujnik ciśnienia... Podsuńcie, co jeszcze może dawać impuls do wyłączenia kompresora? Jak po kolei ominąć w/w czujniki nie rozłączając reszty układu? Aha, wiatrak przy chłodnicy funkcjonuje bez zarzutu, nawet wtedy, kiedy kompresor przestaje działać.

 

A na zewnątrz znowu ponad 30. Końcówa :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że sprężarka wyłącza się nie wcześniej, niż po 30-40 min użytkowania, więc za wysokie ciśnienie raczej odpada. Nie kumam tej klimy ani w ząb, jeśli ktoś zna jakiś schemat poglądowy co jest gdzie, proszę o podesłanie, spróbuję przelecieć wszystko po kolei.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Co do termometru, zdania są podzielone, znalazłem temat, w ktorym była mowa o nim i padło stwierdzenie, że ma coś wspólnego, jednak, w moim przypadku raczej masz rację. Co powoduje przegrzewanie Twoim zdaniem?

Słuchaj ostatnio czytałem że termometr jednak ma coś do klimy bo przy jakiejś temperaturze klima się wyłącza!!!!!!!!!!!!!!!!!!

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest czujnik zewnetrzzny padniety to klima bedzie nieprawidlowo chodzic,bo np.przy -30 po co ma chodzic skoro wystarczy wpuscic zimno z zewnacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

właśnie dowiedziałem się wczoraj od bardzo dobrej klasy elektronika samochodowego że najprawdopodobniej wina mojej usterki tkwi w panelu (listwa z przełącznikami ciepło-zimno itd.)

Ponoć od wewnątrz tego panela jest malutki procesor który jest zaprogramowany pod dany model i co ważne pod dany rocznik a okazuje się że w mojej bejcy panel ten jest z rocznika o dwa lata młodszego czyli podsumowując to właśnie jest powodem... Oby... :modlitwa:

 

Pozdrawiam LEszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.