Skocz do zawartości

330D prosze o opinie na temat spalania


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

W mojej 330D manual zawirusowana na 220 KM. wygląda to tak:

 

Podczas codziennej jazdy:

w teasie 6,5l ( 120-140 + wyprzedzanie szybciej oczywiście)

w mieście 8,5l (krótkie odcinki 5-10km)

średnio 7,0 - 8,0l

 

Przy ostrej jeździe:

w trasie w 8,0l się mieszcze (150-> ...)

w mieście w 11,0l się mieszcze

średnio 8,0 -10,00l

 

Nie spodziewałem się tak nieskiego spalania.

Wcześniej miałem 1.9 TDI 130 KM. zawirusowane na 160 KM. automat

przy spokojnej jeździe 10l

przy ostrej jeździe 12l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja nie zrobiłem za wiele kilometrów jeszcze ale wychodzi ok 9L w mieście i spokojnie poniżej 7 na trasie. Przy delikatnej jeździe do 120km/h da się zejść do ok 6.

 

Średnio więc jakieś 7,5L i komp pokazuje raczej ok.

 

Dziś zatankowałem do pełna więc zobaczymy ile na tym zrobię km.

Compact sprzedany. Teraz E46 i to w kombi :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
To co piszecie jest interesujące bo już nie mogę doczekać się mojej 330.

 

Ktoś ma jakieś doświadczenia z 4x4. Kupiłem wersję xd i chciałbym porównać wasze opinie z moim autkiem.

 

Ostatnio na trasie Warszawa - Augustów wyszło mi spalanie średnie 6,6l.

 

W mieście (Warszawa) póki co, gdy nie ma jeszcze jakis wielkich korków (wakacje jeszcze trwają) pokazuje mi 8,7l A gdy któregoś wieczoru trochę poszalałem pokazał 9,6l. Także całkiem przyzwoicie...I cieszy mnie to bardzo :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
pewnie nie uwierzycie ale u mnie srednia wynosi 5,86L/100km :) komp pokazuje 4,8-4,9

jeżdzę 75/25 trasa/miasto raczej spokojnie 100-130km/h chociaż czasami z nudów depnę do 200, albo powygłupiam sie na mieście :D

No dosyc to dziwne,ze az tak malo. Mi sie nie udalo ponizej 6,5 zejsc przy bardzo spokojnej jezdzie. Chyba jednak komp Cie troche klamie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Mam touringa 330d. W mieście nie udało mi się spalić więcej niż 9,2l/100 przy ostrej jeździe. Przy normalnej koło 7,5 - 7,8. A trasa? Na full obciążeniu, w 4 osoby, pełen bagażnik, tempomat na 150 km/h, 2500 km - 6,8 l/s. Liczyłem nawet na piechotę, bałem się, że komputer oszukuje. NIE OSZUKUJE!

 

 

Zgadzam sie z Toba mam 330d koła 18' 235\40 spalanie po miescie max 9l. na trasie 7l teraz mam załozone 17' 225\45 w miescie nie pokazała mi wiecej niz 7,5 a utrzymuje sie od 6,8 do 7,2 na trasie pokazywała mi 6l

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wydaje mi się że moje auto trochę za dużo zużywa paliwa

auto 330d touring 2004r

w trasie np. Kutno Warszawa w niedzielę bez stania w korkach wartość mierzona na dystrybutorze paliwa to 7,6 litra. Jazda na miejscu tzn. krótkie odcinki, często nawet silnik nie zdąży się rozgrzać to 10-11 litrów. Czy ktoś może ma jakiś sposób obniżenie spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

 

To mój pierwszy post na tym forum tak więc z góry sory jak to nie miejsce na taki wpis/dyskusje. Ale czy ja mam mylne wrazenie? Bo moim zdaniem spalanie oprócz ciężkiej czy lekkiej nogi, miasta czy trasy a moze cyklu mieszanego od ropy jaką i gdzie tankujemy. Narazie moim autem nie przejechałem dziesiątek tysięcy kilometrów ale czuje zasadniczą różnice między V-power na shellu a np droższą ropą na orlenie. Na shellu tankując przy podobnej jeździe czyli bez strasznego mulenia ale i bez ekscesów, czasem dla zrelakowania nawet skaczac troche po pasach przy dobrej prędkości przejechałem koło 70/80km więcej. Wiem że można gdybac ze gorsze warunki, obciążenie samochodu, korków więcej itd... ale 70/80 km to wydaje mi sie że wpływ przede wszystkim ropki.

Ogólnie rzecz biorąc moje auto przy takiej jeździe pali koło 8,7/9,2 średnio śmigając tylko po Warszawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
kupuje właśnie takiego sprzeta nie ważne ile będzie jarał ma mieć odejście ale tak z ciekawości chciałem sie dowiedzieć jaki spalanie ? wydaje mi sie ze pewnie spali 8 w trasie i 12 po mieście ?

 

Moje eX 330d 184KM i 390NM paliło w mieście średnio 9,6-9,8L/100km a na trasie średnio 7,2L-8L/100KM bez jakiegośtam oszczędzania

 

Raz na trasie nawet 5,9L/100KM spaliło :D

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ludzie prosze was nie osmieszajcie sie!!!

Macie swoje bmw 330d chwalcie je...mowicie ze jest piekne cwaniackie i za kazdy na was zwraca uwage jak jedziecie,ze sie wasze auto rzuca w oczy i ze jest niepowtarzalne...ok zgadzam sie...bo bmw e46 to piekne samochody i bardzo mi sie podobaja... ale na boga nie piszcie glupot ze pala tyle samo co 1.9tdi!!! Kazdy chwali swoje to ja wiem ale potrafcie byc uczciwym i potrafcie sie przyznac do tego ze wasze 330d nie pala malo!!! a bynajmniej na pewno nie mniej niz 1.9tdi!!!

Mam passata b4 1.9tdi afn 110km i po trasie(nie autostrada)pali mi 4.3litra przy dosc delikatnej nodze.a po miescie 5,3przy delikatnej nodze!!! i to sa dane z komputera jak i ze stacji paliw. Kazdy normalny neutralny milosnik motoryzacji doskonale o tym wie i to powie ze logiczne jest ze 1.9tdi spali sporo mniej niz 330d. Nakarm 4 cylindry a nakarm 6 cylindrow na boga ludzie...

Co niektorzy maja golfa 3 1.9TDi i przy delikatnej nodze na trasie spala im 3,9litra...i ja w to wierze bo mi niewiele wiecej spala passat ale jest ciezszy

 

A jesli wam 1.9TDi spala 10 litrow to jasne jest ze cos z nim jest nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja 330 xd 184 km trasa 800 km 3 gosci auto zaladowane,srednia 90 km/h spalanie 5,8 na kompie 6,5 w rzeczywistosci.Przyklad 2 to samo aut ja sam wyzerowane srednie spalanie przed jazda srednia predkosc 190km/h spalanie 15 litrow.

Przyklad 2 ford focus 18 tdci potrafi w trasie spalic 4,5 litra jak rowniez 10 litrow.

Wszystko zalezy od nogi,wiec w 1,9 tdi spalanie powyzej 10 litrow jest jaknajbardziej mozliwe,i nie koniecznie musi byc zepsuty samochod.

Wiadomo ze 3 litrowy v6 zawsze bedzie palil wiecej niz 1,9 tdi,ale jak na 3 litrowy motor o takich osiagach to bardzo oszczedne auto(jak sie chce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie podniecaj sie tak. Spalanie zależy przede wszystkim od stylu jazdy. Nie jeden raz udowodniono, że przy ostrej jeździe Prius spali wiecej niż M3 jadące z taka samą dynamiką. Przy dobrych warunkach i odpowiednio sprawnym kierowcy zaloże sie ze diesel 3.0 zejdzie poniżej 4 litrów. Oczywiście nie twierdze, że to jest wartość do uzyskania w codziennej jeździe. Oczywiście może tez spalić znacznie wiecej i zwykle tak właśnie będzie.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie podniecaj sie tak. Spalanie zależy przede wszystkim od stylu jazdy. Nie jeden raz udowodniono, że przy ostrej jeździe Prius spali wiecej niż M3 jadące z taka samą dynamiką. Przy dobrych warunkach i odpowiednio sprawnym kierowcy zaloże sie ze diesel 3.0 zejdzie poniżej 4 litrów. Oczywiście nie twierdze, że to jest wartość do uzyskania w codziennej jeździe. Oczywiście może tez spalić znacznie wiecej i zwykle tak właśnie będzie.

 

Zacytuję I wtedy się obudziłeś ? Czy po prostu zauważyłeś że masz na rowerze znaczek BMW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Kolego nie podniecaj sie tak. Spalanie zależy przede wszystkim od stylu jazdy. Nie jeden raz udowodniono, że przy ostrej jeździe Prius spali wiecej niż M3 jadące z taka samą dynamiką. Przy dobrych warunkach i odpowiednio sprawnym kierowcy zaloże sie ze diesel 3.0 zejdzie poniżej 4 litrów. Oczywiście nie twierdze, że to jest wartość do uzyskania w codziennej jeździe. Oczywiście może tez spalić znacznie wiecej i zwykle tak właśnie będzie.

 

Mam od miesiąca takie auto i naprawdę poniżej 5 litrów nie da się zejść. Żeby osiągnąć ten wynik trzeba jechać 70-80 km/h i stosować się do zasad eko-drivingu, a to nie jest jazda.

 

Normalnie mi pali od 7 w trasie (120 km/h, dużo wyprzedzania) do 11 litrów po Wrocławiu (przy emeryckiej jeździe zejdzie do 8-8,5)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie podniecaj sie tak. Spalanie zależy przede wszystkim od stylu jazdy. Nie jeden raz udowodniono, że przy ostrej jeździe Prius spali wiecej niż M3 jadące z taka samą dynamiką. Przy dobrych warunkach i odpowiednio sprawnym kierowcy zaloże sie ze diesel 3.0 zejdzie poniżej 4 litrów. Oczywiście nie twierdze, że to jest wartość do uzyskania w codziennej jeździe. Oczywiście może tez spalić znacznie wiecej i zwykle tak właśnie będzie.

 

Mam od miesiąca takie auto i naprawdę poniżej 5 litrów nie da się zejść. Żeby osiągnąć ten wynik trzeba jechać 70-80 km/h i stosować się do zasad eko-drivingu, a to nie jest jazda.

 

Normalnie mi pali od 7 w trasie (120 km/h, dużo wyprzedzania) do 11 litrów po Wrocławiu (przy emeryckiej jeździe zejdzie do 8-8,5)

Oddaj auto w ręce specjalistów od ecodrivingu i sie zdziwisz jak mało może spalić twoje auto, a to że mało komu taka jazda odpowiada, to już inna bajka.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam, moja (w manualu) na spokojnie w trasie 6-7l/100km, miasto 8-9l/100km. Wszystko zalezy jak ciężka noga jest. Udało mi się raz zejść na 5,3l poza miastem, ale powiedzmy sobie szczerze, to nie była jazda :lol:

 

Moje pali identycznie. Sedan po lifcie 184KM

Mi się raz udało zejść do 4.9l :) ale średnio to 7l trasa 9l miasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Oddaj auto w ręce specjalistów od ecodrivingu i sie zdziwisz jak mało może spalić twoje auto, a to że mało komu taka jazda odpowiada, to już inna bajka.

 

ten eco coś tam sprawdza się szczególnie o 8 rano w korku, w którym stoję przez 30 minut i mam średnią 18 km.h :)

staram się nie wypowiadać w takich tematach, ale stwierdziłem, że zrobię to dla potomnych którzy kupią takie auto, a później piszą na forach, że moje auto pali 10-12 litrów w mieście, co jest zepsute...

330d automat, Wrocław, średnie spalanie 10-12,5 l :)

mniej się nie da, chyba że ktoś spod domu wjeżdża na obwodnicę i zaraz po zjechaniu z niej parkuje pod pracą, a nie przebija się przez centrum (chodź w wakacje i tak jest super).

 

trasa to osobna bajka, jak mi ktoś pisze, że zrobił średnią 90 km.h przy spalaniu 6,5 l po polskich drogach, to albo jechał w nocy albo może pisać lepsze bajki od Andersena :) oczywiście jest to wykonalne, ale wtedy wychodzi 8-10 l na każde 100km

 

a na koniec, wiem, że mam zepsute auto, pewnie nie umiem tankować albo notorycznie oszukują mnie na stacji, o braku umiejętności obsługi kalkulatora nie wspomnę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W 1000% zgadzam się z kolegą pirek i potwierdzam jego słowa :D

Ten motor musi swoje spalić, a w automacie to już w ogóle nie ma o czym mówić.

 

Jak pali 11l/100 w mieście (automat) to jest sprawny i nie ma co doszukiwać się problemów.

Fabryka podaje 11,1/100 (sedan) i 11,3/100 (touring) więc spalanie rzędu 8-9/100 wkładamy między bajki.

 

Dziękuję, skończyłem.

--

pozdrawiam

nelson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.