Skocz do zawartości

Chce kupic 728 czy ten silnik daje sobie rade w tym aucie?


frede36

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...
  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie 3dni temu zamienilem swoje poprzednie auto na bmw 728iA 97rocznik. Nie jestem zwolenikiem tak malych silnikow, ale biznes is biznes... i powiem szczerze ze jestem zdziwiony tym jak sobie przeciez nie za duzy silniczek radzi z tym autem. Spalanie srednie wynosi +11,5l w cyklu mieszanym (zrobilem nia 500km i nie przekroczylem 12l) z czego 65% po miescie. na trasie uzywam tempomatu ustawionego na 110km/h. sa to dane z komputera pokladowego i nie roznia sie zbytnio od rzeczywistosci. na samochodzie mam zalozone kola 255/45/18, jesli ten silnik wkrecimy powyzej 4tys/obotow calkiem przyjemnie jedzie do przodu szczegolnie na steptronicu.

Ogolnie auto pomimo gabarytow jest dosc oszczedne, silnik w zupelnosci starcza do codziennego przemieszczania sie. Choc jest to raczej bardziej bujanka niz jazda sportowa przeciez limuzyna. Zastanawiam sie teraz nad zamiana na A8 4.2quatro ktorej jedynym mankamentem (oprocz spalania heh) jest to ze nie ma takiego wyposazenia jakie ma to bmw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie 3dni temu zamienilem swoje poprzednie auto na bmw 728iA 97rocznik. Nie jestem zwolenikiem tak malych silnikow, ale biznes is biznes... i powiem szczerze ze jestem zdziwiony tym jak sobie przeciez nie za duzy silniczek radzi z tym autem. Spalanie srednie wynosi +11,5l w cyklu mieszanym (zrobilem nia 500km i nie przekroczylem 12l) z czego 65% po miescie. na trasie uzywam tempomatu ustawionego na 110km/h. sa to dane z komputera pokladowego i nie roznia sie zbytnio od rzeczywistosci. na samochodzie mam zalozone kola 255/45/18, jesli ten silnik wkrecimy powyzej 4tys/obotow calkiem przyjemnie jedzie do przodu szczegolnie na steptronicu.

Ogolnie auto pomimo gabarytow jest dosc oszczedne, silnik w zupelnosci starcza do codziennego przemieszczania sie. Choc jest to raczej bardziej bujanka niz jazda sportowa przeciez limuzyna. Zastanawiam sie teraz nad zamiana na A8 4.2quatro ktorej jedynym mankamentem (oprocz spalania heh) jest to ze nie ma takiego wyposazenia jakie ma to bmw.

dokladnie tak jak mówisz, ja przesiadłem sie z 750 na 728 i róznica w mocy jest odczuwalna ale mysle ze ten silnik w zupełności daje sobie rade w tym aucie, poza tym lubie ostrzejsza jazde i 728 pali mi prawie polowe z tego co 750 :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich...

 

Czytam i czytam i się śmieję do łez... !!!

silnik 2,8 l. w masnej siódemie jest zdecydowanie za słaby,wystarczy przeliczyc konie do kilogramów i wyjdzie "cieńko" !!!

Jeżeli ktoś decyduje się na to by wozić 4 litery w tak dostojnym wozie to chyba jest nieporozumieniem by liczył za każdym razem na ile mu starczy litrów w portfelu i czy zdoła dojechać do domu...

Ja mam akurat 3,0 V8 i teoretycznie różnica w mocy nie jest wielka ale w praktyce jest ogromna (wiem bo przed zakupem testowałem i jedną i drugą)

 

Uważam że optymalnym zakupem byłaby siódema albo 3,0 albo 3,5 litra (oczywiście bez gazu)

 

Pozdrawiam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazda pliszka swój ogo chwali ...

 

ile osob tyle opini ... jeden szuka rakiety , drugi sie przesiadzie z poloneza do 316 i mowi ze to rakieta ....

 

2.8 do spokojnej jazdy wystarczy w zupelnosci ! do szybszej jazdy to za malo ( podobnie jak 3.0 i 3,5 ) ... jednak seria 7 nie jest raczej do szalenstw - to beczkowoz ... ktoch che szalec -> to e36 328 albo 325 na vanosie zaprasza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

optymalnym silnikiem do szybkiego przemieszczania sie bmw7 jest 4.4

kolego z 730 v8 chyba mylisz sie bardzo twierdzac ze twoja v8 jest wiele szybsza od 728i mozemy sprawdzic :)

masz ok 20koni wiecej niutonometry prawie takie same ale waga twojego wozu jest wieksza wiec na jedno wychodzi moim zdaniem 730i a 728ijesli chodzi o osiagi tych aut. a co do spalania to chyba wiadomo ze 2.8 pali mniej niz 3.0 v8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do normalnej codziennej jazdy 728i zwłaszcza w manulau spokojnie wystarczy a napewno będzie lepsze od 730 bo mniej pali mniejsze koszty częsci silnika a moment ma prawie ten sam ale sporo niżej więc nie trzeba tak kręcić auta no i jest lżejsze jak coś do ścigania to tylko 740 ale nie po to jest 7er
Nie ma to jak 760I 445 koni Rulez:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazda pliszka swój ogo chwali ...

 

ile osob tyle opini ... jeden szuka rakiety , drugi sie przesiadzie z poloneza do 316 i mowi ze to rakieta ....

 

2.8 do spokojnej jazdy wystarczy w zupelnosci ! do szybszej jazdy to za malo ( podobnie jak 3.0 i 3,5 ) ... jednak seria 7 nie jest raczej do szalenstw - to beczkowoz ... ktoch che szalec -> to e36 328 albo 325 na vanosie zaprasza

 

no to powiedz mi dlaczego producenci wprowadzili 740 740d 745d lub 750??

 

skoro to beczkowoz i 728 jest dobre?

 

po co alpina i inni tunerzy zajmuja sobie glowe siodemka?

a nie trojka jak mowisz?

 

:):)

 

trojki sa dla dzieciakow, siodemki dla starszych chlopcow ktorzy tez musze miec czym cisnac

http://img489.imageshack.us/img489/2486/zz1dk5.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazda pliszka swój ogo chwali ...

 

ile osob tyle opini ... jeden szuka rakiety , drugi sie przesiadzie z poloneza do 316 i mowi ze to rakieta ....

 

2.8 do spokojnej jazdy wystarczy w zupelnosci ! do szybszej jazdy to za malo ( podobnie jak 3.0 i 3,5 ) ... jednak seria 7 nie jest raczej do szalenstw - to beczkowoz ... ktoch che szalec -> to e36 328 albo 325 na vanosie zaprasza

No raczej sie nie zgodze.Mam 3.5 i uwazam ,ze sie nadaje do szybkiej jazdy.predkosc max prawie 250km/h do 100km/h lekko ponad 8 sek. Przestan pisac takie bzdury,no chyba,ze jezdzisz M6 lub M5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i objedzie cie jakis civic 1,8 albo nawet 1,6vtec... - to jest twoim zdaniem samochod do sportowej jazdy ?

 

wiadomo ze jak na swoje czasy e32 czy e38 to byly mocne samochody - ale nie byly stwozone do sportowej jazdy - chyba Ci sie segmenty pomyliły ... co moze miec piecio metrowa limuzyna wspolnego ze sportem ? szybka jazda nie polega na tym zeby sie rospedzic na max na prostej i zahamować ostro przed remiza zeby dziewczyny patrzyły z podziwem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobie sie raczej cos pomylilo. Jezeli chcesz traktowac powaznie sportowa jazde to nie pisz bzdur o 325.Ze co ,ze zakrecisz baczka przed supermarketem? zmierzysz sie z byle cupra i ci wstydu narobi. jak chcesz mu doradzac tak madrze to lepiej mu doradz jakas M-power, Evo lub subaru WRS,jezeli ci chodzi o stricle 'sportowa jazde'(na odcinkach zamknietych lub torze).No chyba ,ze dla ciebie sportowa jazda to sciganka od swiatel do swiatel...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobie sie raczej cos pomylilo. Jezeli chcesz traktowac powaznie sportowa jazde to nie pisz bzdur o 325.Ze co ,ze zakrecisz baczka przed supermarketem? zmierzysz sie z byle cupra i ci wstydu narobi. jak chcesz mu doradzac tak madrze to lepiej mu doradz jakas M-power, Evo lub subaru WRS,jezeli ci chodzi o stricle 'sportowa jazde'(na odcinkach zamknietych lub torze).No chyba ,ze dla ciebie sportowa jazda to sciganka od swiatel do swiatel...

 

czloweieku - co ty wypisujesz za pierdołu ...

 

kupiles e38 i myslisz ze jak masz 8 sekund de 100 to jestes krolem szosy ? zrozum to ze seria 7 nie jest do tego stworzona - moze i ma mocny sielnik , moze i twardsze zawieszenia ... ale na boga 5 metro i 2 tony wagi robi swoje !!!!!!! a jak dla ciebie sport to zakrecenie baczka pod marketam to powodzenia zycze ...

 

325 tez nie ma wiele wspolnego ze sportowym saochodem , ale jak ma zaiweszenie mtechnik to mozna nia juz fajnie pojezdzic...

 

przejedz sie kiedys samochodem z taka moca jak twoja siodemka ale wazacym 1300kg i majacym ok 4 metry dlugosci - wtedy zobaczysz roznice ...

 

 

 

co z tego ze siedemka ma te 200 koni - przy tej masie to te konie sie rzbiegaja w rozne strony i trzeba sie z tym pogodzic - bo nie po to sie ten samochod kupuje ( przynajmniej nie po to ja go kupilem - wiedzialem jakie ma wady , jakie zalety i nie ludzilem sie ze to jest samochod do szalenstw - bo to jest elwis z nadwagą ...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy ja napisalem ,ze mam sportowy woz?Pisalem o sportowych:subaru,evo itp.Mialem audi s4 z 98 2.7 biturbo wiedz nie mow mi zebym sie czyms takim przejechal .Chlopakowi pewno chodzilo o sportowa-znaczy szybka jazde.Ty sie bezsensu madrujesz.A zreszta...widze,ze jestes nie omylny.wiec ide zalozyc dres z 2 paskami,pozniej jade pod remize a jeszcze pozniej pokrece baczki przed makro a wszystko w rytmie top one lub papa dence....Wybacz,ze mam inne zdanie.... :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i objedzie cie jakis civic 1,8 albo nawet 1,6vtec... - to jest twoim zdaniem samochod do sportowej jazdy ?

 

wiadomo ze jak na swoje czasy e32 czy e38 to byly mocne samochody - ale nie byly stwozone do sportowej jazdy - chyba Ci sie segmenty pomyliły ... co moze miec piecio metrowa limuzyna wspolnego ze sportem ? szybka jazda nie polega na tym zeby sie rospedzic na max na prostej i zahamować ostro przed remiza zeby dziewczyny patrzyły z podziwem ...

 

przeciez on nie napisal nigdzie ze to jest auto do sportowej jazdy, tylko szybkiej

 

poza tym powiedz jaki moment ma ta civic 1.8

:)

140 koni w silniku z 2007 roku przy 6300 obrotow :)

i zabojczym momencie 174Nm przy 4300rpm

 

a porownanie do 1.6 to juz wogole smiech

 

 

nie osmieszaj sie ze takie cos objedzie 735 100 koni mocniejsze, co z tego ze 2 tony jak roznica w mocy znaczna a i civic nie wazy 800kg

 

 

735 ma 235koni i 345 nutonometrow, a wiekszosc jest dostepnych od 2 tysiecy obrotow! (3800 max)

 

nikt normalny nie sciga sie ze startu w e38 z innymi autami, a 8 sekund jest z miejsca bo to automat, przy starcie ma opoznienia

a w trasie jest calkiem inna bajka, szczegolnie szybkiej trasie typu nasze autostrady 2 pasmowki, gdzie na 2 pasie przy szybkiej jezdzie trzeba non stop hamowac i wciskac do dechy zeby odejsc tym co nas poganiaja z tylu, 735 robi to bardzo sprawnie, malo aut spotkamy ktore nas pogonia

 

i wlasnie do tego sa mocne silniki w e38 i warto miec mocniejszy silnik niz tylko 728, bo e38 to szybkie auto na szybkie trasy

 

 

kupiles e38 i myslisz ze jak masz 8 sekund de 100 to jestes krolem szosy ? zrozum to ze seria 7 nie jest do tego stworzona - moze i ma mocny sielnik , moze i twardsze zawieszenia ... ale na boga 5 metro i 2 tony wagi robi swoje !!!!!!! a jak dla ciebie sport to zakrecenie baczka pod marketam to powodzenia zycze ...

 

nie jest do tego stworzone? do tego zeby krolowac na szosach?

no to powiedz mi do czego jak nie wlasnie do szos???

 

bo sam przyznales ze nie do sportu, na pole tez chyba nie?

wiec? sam wyciagnij wnioski do czego :) wlasnie na szosy :) zeby szybko je pokonywac, DOKLADNIE TO TEGO!

 

co z tego ze to ma 2 tony? przykladowo 740 ma 286 koni

wyobraz sobie teraz ze jest to auto ktore wazy 1 tone i ma 143 konie

 

i jak myslisz? bedzie szybkie na trasach? wiele aut to objedzie? ja uwazam ze bedzie bardzo szybkie, i tak samo jest bardzo szybkie majac te 2 tony i 286 koni

 

nawet 735 gdyby mialo 1 tone i 118 koni bylo by bardzo szybkie i ciezkie do objechania

 

wiec juz nie gadaj ze skoro auto ma 2 tony to musi byc wolne i ze jakies 1.8 hondy to objada

 

 

... jednak seria 7 nie jest raczej do szalenstw - to beczkowoz ... ktoch che szalec -> to e36 328 albo 325 na vanosie zaprasza

 

ciekawie radzisz, bo 325 w MANUALU ma 8sek, tyle co to 2 tonowe 735 w automacie

a juz nie wspomne o tym jak w trojkach wyrywa kierownice na dziurach i ze strach tym jechac 200 na godzine w ogole

 

wiec jak sam widzisz 735 spokojnie objedzie w trasie 325ke bo ta ma tyle samo ze stopu do 100 tylko dlatego ze ma manual,

 

e38 jest do szalenstw, tyle ze na autostradzie, ciezkie stabilne, pewne i szybkie :)

 

a 740 to rozwala jak chce kazda trojke, z 328 na manualu wlacznie

wiec hondy chyba tez, nie? :)

 

naprawde nie dostrzegasz sensu posiadania duzego silnika w e38?

http://img489.imageshack.us/img489/2486/zz1dk5.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze jestescie niesamowicie zakochani w swoich samochodach :wink: - moze to i dobrze , ale trzeba dostrzegac ich wady..

 

sa stworzone zeby szybko sie przemieszczac po trasie ... ale na boga nie do scigania sie po miescie - ale skoro uwazacie inaczej ...

 

co do civica - B16A 1.6L JDM DOHC VTEC 89-91 Civic Si-R I/CRX Si-R, Integra RSi/XSi 160hp

B16A2/3 1.6L USDM DOHC VTEC 93-97 DelSol VTEC/99-00 Civic Si 160hp

 

 

 

musicie pojezdzic troche po miescie i zobaczyc co potrafia inne samochody - bo jak narazie to uwazacie ze wasze sa najszybsze - ale zapadniecie sie pod ziemie jak objedzie was jakis 170 konny dizel w samochodzie segmentu c ....

 

 

 

nie ma sie co sprzeczac - kazy ma swoje zdanie ... ja jezdze juz swoim samochodem chyba 5 lat i wiem na co go stac , a na co nie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......Panowie szkoda dyskutować.... temat czy 728 daje sobie rade...

 

A co do opini o ściganiu , szybkiej jeździe... każdy z was ma swoją rację...

 

Piszecie że jadać E38 735 mało kto jest was wstanie pogonić na trasie...

może poprostu nie wszyscy jeżdzą szybko... nie każdy wykorzystuje moc... i nie każdy lubi podróżować ze średnią predkością > 160 km/h

 

728 poradzi sobie w spokojnej normalnej jeździe... co do 730 jest wyczuwalna różnica... ale nie duża...

 

co do 728 spotkałem się z problemami użytkowników... którzy kupili 728... i silniki były podmęczone

 

Dlatego sam wybrałem 730... i mi wystarcza... pozwala jeździć dynamicznie... przy umiarkowanym spalaniu... takie były założenia przy kupnie.

 

Nie chce nikogo obrażać ale nie rozumiem osób które kupują >740 a zaraz montują gaz bo paliwo ich zjada...

 

7 ogolnie jest szybsze i mocniejsze od wiekszośc aut... jednak xsilver ma racje że masa robi swoje... i to dużo... ale tylko w skrajnych przypadkach może objechać 7er jakaś honda...

 

Ostanio byłem swiadkiem ... jak scigało się dwóch moich znajomych... civic type r i s60 R , dla mnie oczywiste było że s60 wygra.... honda ok 230 KM S60 powyżej 300KM ....

 

Pierwszy start volvo wygrało... honda zaczeła sie slizgać przy starciee... złe ruszenie...

drugi start ... Łeb w łeb obydwa uta z tak duża różnicą mocy i momentu.

 

 

Drugi wyścig Warszawa " S" Golf V 200KM objechał E32 750 ...

 

Temat prowadzony praktycznie nie do wyczerpania... zależy wszystko od auta które sie posiada i auta które spotkamy

http://img110.imageshack.us/img110/2668/naroummmpr4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do civica - B16A 1.6L JDM DOHC VTEC 89-91 Civic Si-R I/CRX Si-R, Integra RSi/XSi 160hp

B16A2/3 1.6L USDM DOHC VTEC 93-97 DelSol VTEC/99-00 Civic Si 160hp

 

rodzaj silnika benzynowy

pojemność silnika (cm3) 1998

układ/ilość cylindrów V4

moc silnika (kW/KM) - / 160 przy 6500

max moment obrotowy (Nm) 185 przy 4000

przyspieszenie (0-100km/h) 7,8

====================================

Civic 7 2.0 Si ~ 7,2 kg/KM - 185 Nm

BMW (M60B40) 740 ~6,30 kg/KM - 400 Nm

 

Pełnosprawnej 740-stki raczej nie objedzie chyba że w korku będzie śmigał między autami o co ciężko 5m autem.

CB: 161BD221
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze jestescie niesamowicie zakochani w swoich samochodach .

no i tu sie pierwszy raz z soba zgodze. wybacz,ale w moim miasteczku jezdzi wiecej subaru ,r-typow itp niz w duzych miastach w Polsce.Ale my nie kupilismy 7-er aby sie scigac od swiatel do swiatel,lub zakrecic baczka...7-eczka to klasa , prestiz, komfort i osiagi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie każdy jeździ tym czym chce. Ja jeździłem e32 740i autko naprawde miało całkiem sympatycznego kopa. Odpowiedzcie mi jak często wykorzystujecie tą moc silnika?. Na chwile obecną mam e38 725tds i powiem że moc silnika mi całkowicie wystarcza, nie jest to rajdówka ale stwierdzam że radzi sobie bardzo dobrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie każdy jeździ tym czym chce. Ja jeździłem e32 740i autko naprawde miało całkiem sympatycznego kopa. Odpowiedzcie mi jak często wykorzystujecie tą moc silnika?. Na chwile obecną mam e38 725tds i powiem że moc silnika mi całkowicie wystarcza, nie jest to rajdówka ale stwierdzam że radzi sobie bardzo dobrze

 

Wybacz, ze sie wtrace, ale twój model jest chyba najbardziej egzotyczny ze wszystkich E38!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a 740d to 2 najbardziej egzotyczne auto w e38

 

z tym ze z dokladnie odwrotnych powodow dla ktorych 725 jest na 1 miejscu wsrod najbardziej egzotycznych :)

 

tj, o malej popularnosci w przypadku 740d decyduje wysoka cena, spore koszty exploatacji, dosyc spore spalanie

 

w przypadku 725 glowny powod egotycznosci sa slabe osiagi :)

http://img489.imageshack.us/img489/2486/zz1dk5.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.