Skocz do zawartości

rozładowany akumulator


pejczer

Rekomendowane odpowiedzi

gdy nie odpalam auta przez jakies 2 dni akumulator calkowicie sie rozladowuje (w miare nowy marki banner czy jakos tak) gdy odpale auto poprzez kable moge potem przez caly dzien odpalac go i zgaszac i tak sie zastanawiam czy przypadkiem cos nie popbiera pradu gdy nie jezdze autem? zauwazylem ze gdy wylaczam silnik z okolic radia i klimy dobiega dosyc dziwny dzwiek jakby dalej cos tam pracowalo? czy istnieje jakis sposob zeby sprawdzic przy wylaczonym silniku czy cos nie pobiera pradu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek sprawdziłbym ,czy klemy nie są lużne na zaciskach,a przy okazji przeczyścił i klemy i zaciski aku.Potem posmaruj wazeliną tecniczną.Najpierw odłączamy "--" i podłączamy go jako drugi.

Czasami sa poprostu zaśniedziałe i przez to występują problemy z rozruchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź ten włącznik od oświetlenia w bagażniku taki "cycek" na klapie ja tez tak miałem a podobno one często pękaja....:(

Było - BMW - E36 318i 113KM M40B18 1991

Jest - BMW - E46 318i 143KM M42B20 2003

+ - BMW - E90 318i 143KM M43B20 2010

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co slyszysz z okolic nawiewu to normalka przy klimie. Z tego co wiem to jest jakies kilku minutowe przewietrzanie kabiny. Ja tez tak mam. Poczytaj na forum duzo o tym pisze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja też tak miałem, po prostu akumulator jest słaby i trzeba nowy. Moj też był banner. sprawdz poziom elektrolitu, jeśli jest mało dolej wody destylowanej ale najczściej to już nie pomaga :( jak masz możliwość to sprawdz akumulator (napięcie) pod obciążeniem, trzeba specjalnego przyrządu (w dobrych sklepach z akku mają takie). ja kupiłem nowy akumulator i autko po 3 tygodniach stania pali bez problemów. Nie wykluczam jednak tego co inni pisali, też warto sprawdzić. dobry akumulator po 2 dniach z wlączoną lampką w bagażniku też powinien zapalić :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry akumulator po 2 dniach z wlączoną lampką w bagażniku też powinien zapalić :D

 

po pierwszych 2 tak ale jak robi krótkie trasy to po następnych już niekoniecznie ja miałem aku Boscha i załapała mi trochę gorzej niż zwykle a następnym razem porostu odmuwiła wziołem"ją" na przewody i w punkcie gdzie wymieniałem aku facet stwierdził że nawet nowy idealny aku ma prawo paść od tej jednej głupiej żaróweczki po 2-3 dniach wkońcu to ciągły pobór .....:(

Było - BMW - E36 318i 113KM M40B18 1991

Jest - BMW - E46 318i 143KM M42B20 2003

+ - BMW - E90 318i 143KM M43B20 2010

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź ten włącznik od oświetlenia w bagażniku taki "cycek" na klapie ja tez tak miałem a podobno one często pękaja....:(

dodal bym jeszcze zebys sprawdzil przewody przy zarowce do oswietlenia bagaznika umnie spadl jeden i robil zwore i bylo z akumulatorem bardzo podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie poprzedni wlasciciel sam zakladal zaglowki i uszkodzil izolacje kabelka ktory idzie wlasnie do lampki w bgazniku...troche zajelo mi szukanie usterki a byla ona pod tylnia polka,przypadek jeden na milion ale wlasnie ja go mialem :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.