Skocz do zawartości

konrolki e36


mike10

Rekomendowane odpowiedzi

Jedynak przecież o tym że trzeba zmienić olej i inspekcję skasować informują nas cegiełki (5zielonych, żółta i czerwona).

Pawelski sam nie jestem też pewien ale jeśli chodzi o hamulce to powinna się zaświecić ta sama kontrolka co od ręcznego.

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

symbol zegara wraz z napisem INSPECTION oznacza koniecznosc wymiany płynu hamulcowego

 

prawdopodobnie minely 2 lata od czasu, jak ostatnio byl wymieniany plyn hamulcowy i wtedy ktos skasowal kontrolke INSPECTION, natomiast podczas wymiany oleju kasuje sie kontrolki OIL SERVICE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie jest to plyn hamulcowy ktory nalezy wymieniac co 100 000. Po przejechaniu takiego dystansu od czasu kasowania przegladu(NIE ZA POMOCA ZWARCIA PINOW)powinien pojawic sie ten maly zegarek. A nie swieci ci sie INSPECTION. Czytalem ta madra ksiazke ktora dostajesz od sprzedawcy(z opisem gdzie kiera?, co to sa pedaly i do czego sluza?) i tam pisza ze zegarek pojawia sie z INSPECTION. Na 1000% jest to plyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co mi o tym powiecie kiedy nadejdzie czas na wymiane oleju

 

jak widac, masz jeszcze 2 zielone cegielki wiec kilka tysiecy mozesz poczekac, az zgasna

 

a jak sie przezuca te servisy zeby zobaczyc olej plyn hamulcowy jest taka opcja pozdro

 

nie przerzuca sie - te informacje sa wyswietlane w dwoch roznych miejscach

u Ciebie pali sie zegarek z napisem inspection - wiec czas na wymiane plynu hamulcowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co mi o tym powiecie kiedy nadejdzie czas na wymiane oleju

 

jak widac, masz jeszcze 2 zielone cegielki wiec kilka tysiecy mozesz poczekac, az zgasna

 

a jak sie przezuca te servisy zeby zobaczyc olej plyn hamulcowy jest taka opcja pozdro

 

nie przerzuca sie - te informacje sa wyswietlane w dwoch roznych miejscach

u Ciebie pali sie zegarek z napisem inspection - wiec czas na wymiane plynu hamulcowego

 

aha no to kolego dzieki wielkie za objasnienie ajeszcze jak bys mi poradzil jaki plyn hamulcowy tam nalac to by bylo git :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz jak sie zastanowilem to ta inspekcja pali sie od czasu jak go mam czy li od 10tys temu

i co wy na to

 

prawdopodobnie kupiles auto, w ktorym JUZ sie swiecila informacja o czasie wymiany plynu hamulcowego

 

wlej plyn klasy DOT4 jakiejs dobrej marki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...cóź pozostaje się przyłączyć i potwierdzić że "zegarek" dotyczy płynu hamulcowego.

 

...instrukcja obsługi się kłania...

:mrgreen:

 

Co do płynu polecam DOT 5.1 - ELF, FERRODO, MOBIL, EBC, BREMBO, ATE... itd

Galeria moich pojazdów i ich historia

http://img149.imageshack.us/img149/6353/podpisoj3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.