Skocz do zawartości

BMW czy Audi


mimek

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj.

 

Po pierwsze zalezy od tego ile masz lat, bo uwazam ze 325 jest dla kogos mlodego najlepiej kawalera,a a8 dla podstazalego faceta z 2 dzieci i zona.

Po drugie do czego bedziesz uzywal samochodu, do jazdy bardziej sportowej czy w niedziele na msze o 12 zeby wszyscy widzieli.

 

Ok moze audi jest wieksze i bardziej dostojne ale z drugiej strony nic nie zastapi tych drzwi bez ramek, ksztaltu coupe i sportowego wygladu.

 

Decyzja nalezy do Ciebie.

 

Ja doradzam E36 !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w zasadzie BMW się podoba z zewnątrz ale napewno nie przebija V8 (nie mylić z A8) w środku bo ciężko będzie znaleźć 325 wyposażoną jak V8 a audi z zewnątrz też niejest chyba takie tragiczne .... i silnik 4.2 też zapewne wiele potrafi tylko niewiem czy z automatem dobrze będzie chodził oczywiście jest funkcja sport ale to nie manual, czytałem że 325 ma częste problemy z silnikiem i elektryką.....stąd niewiem co wybrać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi V8 to NIE Audi A8. Audi V8 to tak naprawde stare Audi 100 z silnikiem 4.2 V8. Mozna je porownywac z BMW E34 540i, a nie z E36 325i, ani z E32 740i.

Po prostu Audi chcialo sprzedac samochod na rynku amerykanskim i wsadzili do niego silnik V8, no i zmienili nazwe, zeby klient nie skojarzyl, ze jest to stara, poczciwa setka, tylko cos bardziej prestizowego. Co zreszta sie kompletnie Audi nie udalo.

 

Do autora topicu: jezeli zastanawiasz sie, ktory wybrac, to odpowiedz jest prosta: wybierz ten, ktorego egzemplarz znajdziesz w lepszym stanie.

Koszty utrzymania (zakladajac, ze oba egzemplarze beda zadbane) beda bez porownania na korzysc E36 325i.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest link do audi V8: http://moto.allegro.pl/item209900224_audi_v8_3_6.html i to nie jest stare audi 100, wiem, że koszty utrzymania będą po stronie BMW, ale obydwa samochody są dla mnie jednakowo ładne więc niewiem co wybrać interesują mnie poprostu te dwa samochody dlatego nie porównuję tego audi do BMW e32...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest stare audi 100

 

A wlasnie, ze jest:

http://moto.allegro.pl/item207770921_audi_100_2_3_gaz_klimatyzacja.html

 

Tak wyglada stare Audi 100 i jest to TA SAMA karoseria. Rozni sie nieznacznie zmienionymi swiatlami, elementami wnetrza, silnikiem i ukladem przeniesienia napedu.

Tak jak pisalem wczesniej, to byla proba zrobienia 'na sile' z Audi 100 konkurencji dla Mercedesa S i BMW serii 7, zreszta kompletnie nieudana.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie te same dylematy, rozsądek zadecydował. Choć A8 chodzi za mną od jakiegoś czasu, z V8 wyleczyłem się już. I proszę nie pisać że próba nie udana, V8 fajny sprzęt!

Powiadają, że używanie szukajki obcina paluchy, porywa dzieci i odmóżdża, ale to chyba bzdura...


http://www.konstel.webs.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisalem, ze samochod byl nieudany, tylko ze zrobienie z niego 'zapchajdziury' w segmencie samochodow luksusowych bylo nietrafione.

Samochod byl przewidziany na USA, sprzedawal sie tam bardzo kiepsko.

To po prostu odpowiednik Mercedesa W124 i BMW E34, tylko troche wizualnie zmieniony. Co nie zmienia faktu, ze sam samochod jest calkiem fajny, tak jak Audi 100 jest fajne, szczegolnie w wersji Quattro.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewalem sie wiekszej solidarnosci co do marki a tu eeee..... zreszta kupuj co tam sobie chcesz, mi ( to moje prywatne zdanie) bardziej podobaja sie BMW dlatego sobie kupilem.

 

A co do porownan to fakt, pomylila mi sie ta V8 z A8, mimo to patrzac na gabaryty z tego zdjecia powyzej to jednak w strone serii 7 sklanial bym sie w porownywaniu. Audi mialo w tych latach model wiekszy niz 100?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi mialo w tych latach model wiekszy niz 100?

 

Nie mialo, dlatego wlasnie probowalo zrobic z 100 cos bardziej prestizowego.

Podobnie jak niedawno Opel probowal zastapic Omege Signumem, ale klienci tez sie na to nie nabrali - zreszta ciezko nie zauwazyc, ze Signum, to troche bardziej wypasiona Vectra.

 

BTW: Illusion, prosze Cie o zmiane podpisu.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech....ale on nie byl obrazliwy, taka jest prawda (ja jednak wolal bym zostac przy nim, czy bedzie to mozliwe?). Znalem jeszcze lepszy tekst ale mi sie zapomnialo, jak sobie przypomne to dam znac :]

(i jak tu sie nie narazac bedac swierzakiem, czepiaja sie na kazdym kroku :/ )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tu sie nie narazac bedac swierzakiem, czepiaja sie na kazdym kroku :/

 

Niestety, punkt 4 regulaminu. Ale tak jak jest teraz, moze byc ;).

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie auta takiego jak audi V8 i bmw 325 e36 nie da się porównywać. 4.2 litra w audi to bydle, które wyssie pół stacji benzynowej i resztki z portfela na części zamienne-których pewnie tak dużo nie ma jak bo beci.

Jeśli chodzi o wygląd... osobiście nie widzę NIC pociągającego w audi V8, to auto wygląda jak rozciągnięta i pochromowana popielniczka na kubańskie cygara... :roll: Zero sportu poza silnikiem. W środku to już w ogóle audi odpada - wygląda jak babciny kredens :duh:

BMW 325 ma charakter niezaprzeczalny-silnik dopracowany w szczegółach, piękny gang, prawie 200 KM i wszystko to w niepozornej obudowie niewielkiego w sumie samochodu.

Ktoś napisał,że w 325 nie znajdziesz wyposażenia jak w audi V8.... czego niby nie znajdziesz? Możesz mieć pełny komputer pokładowy, skórę, 4 airbagi, abs, asc, klimatronik...

Ale to tylko moje zdanie...

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz rozpoczynać dzień od przeszukiwania internetu w poszukiwaniu części zamiennych i telefonu do mechanika z prośbą aby z Twojego auta zdjął pajęczyny to bierz Audi.

Niestety byłem miedyś w posiadaniu takiego wynalazku. Nie pamiętam czy była rzecz która mi się nie popsuła. Przy okazji byłem najlepszym klientem firm przewozowych, które dostarczały mi części. Ten samochód wyleczył mnie z wszelkich gadżetów jakie można znaleźć w aucie. Gdy kupuję nowe auto sprawdzam co ma w wyposażeniu i cieszę się gdy ma tego niewiele.

 

Co do BMW... też nie jest mistrzem bezawaryjności, tylko że części jest więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeśli chodzi o stylistykę nadwozia i wygląd wnętrza to wygrywa BMW. Ciekawe jak z częściami do Audi bo na allegro V8 było zaledwie 13 sztuk. Ktoś już napisał że ciężko ze auta ze sobą porównywać. Trochę sportu i hardcoru BMW 325. Audi V8 jak ktoś chce się pobawić w prezesa :D Wybór już należy do autora tematu. On sam wie najlepiej jak jeżdzi i wóz będzie spełniał jego oczekiwania.

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście lubię tuning i wyścigi na 1/4 więc do jednego i drugiego samochodu chciałbym założyć turbinkę tylko czy seryjny silnik w bmw wytrzyma... Tak szczerze mówiąc to zawsze byłem fanatykiem BMW ale niektórzy wiejscy podrywacze zepsuli tą markę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.