Skocz do zawartości

Wątpliwa wymiana uszczelki ... pomocy


3peat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dziś odstawiłem auto do mechanika cele zlokalizowania wycieku (trochę kapało z silnika). Ok diagnoza uszczelka pod miską olejową.

 

Przyjechałem, zapłaciłem kasę za wymianę, podjeżdżam pod dom i postanowiłem sobie rzucić okiem. Trochę zgłupiałem jak nie znalazłem śladu na śrubach wokół miski olejowej. Węże wyglądają na nieruszane - to samo śruby na poduszkach silnika... wkurw#$@ podjechałem do innego mechanika i na kanał. Poprosiłem go żeby wydał opinię, czy było coś kręcone przy misce olejowej. Stwierdził, że nawet nie ma śladu odkręcania śruby korka, żeby upuścić oleju trochę (w celu wymiany uszczelki oczywiście). Za miską (w stronę skrzyni) są dwie śruby (gwiazdki - nie wiem jak to fachowo się nazywa) - całe brudne i naleciałość widać gołym okiem - też miały być niby odkręcane.

 

Co o tym myślicie ?? Czy mechaniki mógł poprawić uszczelkę miejscowo (np. jak była wessana (bo coś takiego wspominał) i na tym koniec ??

Podjechałem do wykonawcy niby wymiany to stwierdził , że potraktował po wymianę wszystkie śruby i miskę jakimś nitro (do czyszczenia)... i dlatego nic nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne... Nitro wysusza powierzchnię, na której było. Czy u Ciebie śruby są suche?

 

Tak suche - poza niektórymi śrubami z tyłu miski (od strony skrzyni). One są całe tłuste i zabrudzone mocno. Mimo wszystko powinny być przecież ślady na śrubach od odkręcania, dokręcania. Przecież trochę siły trzeba w to wsadzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie miska aż tak mocno nie jest dokręcana, to są małe śruby (chyba 6). Myślę, że nie ma się co na zapas przejmować, jak przestało kapać, to chyba jest ok. A jeśli nie, to trzeba będzie zrobić "magikowi" najazd na warsztat :wink: z "prośbą" o poprawki....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

----a ja myśle ze dokręcił m6, a te z tyłu nie[gwiazdki] bo mu sie po klucz nie chcialo iść--- to są też , oszołomy :roll: -dlatego trzeba mieć jednego w miare wypróbowanego, z racji tej już mu będzie głupio cos przekrecić, jest się stałym klientem! :arrow: :arrow: :arrow:
"" jedż z butem ,ale nie na kapciu"", mów co myślisz , rób co mówisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak skasował 20zł i uszczelnił to się nie przejmuj ale jak dałeś 500zł i nadal kapie to niech robi aż zrobi

 

Nie no skasował 50 za uszczelkę i 100zł za wymianę... jakby to kosztowało 20zł to bym się nie denerwował (bo uszczelnienie tyle powinno kosztować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziś odstawiłem auto do mechanika cele zlokalizowania wycieku (trochę kapało z silnika). Ok diagnoza uszczelka pod miską olejową.

 

Przyjechałem, zapłaciłem kasę za wymianę, podjeżdżam pod dom i postanowiłem sobie rzucić okiem. Trochę zgłupiałem jak nie znalazłem śladu na śrubach wokół miski olejowej. Węże wyglądają na nieruszane - to samo śruby na poduszkach silnika... wkurw#$@ podjechałem do innego mechanika i na kanał. Poprosiłem go żeby wydał opinię, czy było coś kręcone przy misce olejowej. Stwierdził, że nawet nie ma śladu odkręcania śruby korka, żeby upuścić oleju trochę (w celu wymiany uszczelki oczywiście). Za miską (w stronę skrzyni) są dwie śruby (gwiazdki - nie wiem jak to fachowo się nazywa) - całe brudne i naleciałość widać gołym okiem - też miały być niby odkręcane.

 

Co o tym myślicie ?? Czy mechaniki mógł poprawić uszczelkę miejscowo (np. jak była wessana (bo coś takiego wspominał) i na tym koniec ??

Podjechałem do wykonawcy niby wymiany to stwierdził , że potraktował po wymianę wszystkie śruby i miskę jakimś nitro (do czyszczenia)... i dlatego nic nie widać.

 

Najczęście pada nie uszczelka w misce ale obudowa filtra. Wygląda to jednak tak jakby z miski kapało. Tak jak koledzy pisza obserwuj i zobacz jeszcze czy dokoła obudowy filtra oleju nic się nie dzieje, bo musi się tam trochę oleju nazbierać żeby w dół po misce poleciało.

Może mechnik wytarł wszystko, próbował zlokalizowac miejsce wycieku, nie udało się więc stwierdził że się samo uszczelniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50zł uszczelka (w sklepie korkowa pewnie 30zł), usługa 100zł (więcej jak 50zł bym nie dał, co w tym trudnego).

Trochę kolego przepłaciłeś. Jeszcze jak się okaże, że koleś tylko śruby podokręcał to wracaj do niego i niech wyjmuje rachunki i faktury za części. W końcu też się gdzieś w nie zaopatruje.

Nie chcem, ale muszem... jeździć na gazie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50zł uszczelka (w sklepie korkowa pewnie 30zł), usługa 100zł (więcej jak 50zł bym nie dał, co w tym trudnego).

Trochę kolego przepłaciłeś. Jeszcze jak się okaże, że koleś tylko śruby podokręcał to wracaj do niego i niech wyjmuje rachunki i faktury za części. W końcu też się gdzieś w nie zaopatruje.

 

W M20 wymiana uszczelki to nie problem, niestety w M50 jest z tym sporo pracy.

 

Ponadto faktem jest, że mogłeś nie brać faktury/rachunku, ale trzeba było poprosić o paragon/fakturę za zakup uszczelki. Pokazanie zużytej części nie jest dowodem, bo takich to może mieć na kopy. Wystarczy paragon/faktura z datą między odstawieniem auta do warsztatu, a jego odbiorem.

 

Ponadto sprawdź faktycznie uszczelkę obudowy filtra oleju. Mnie również wydawało się, że spod uszczelki miski cieknie, a po wymianie oleju i uszczelki obudowy filtra jakoś przestało ciec.

 

Nie zakładam tak z góry, ale szkoda, że jest tylu nieuczciwych mechaników :/

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.