Skocz do zawartości

pytanie na temat zmiany przeplywomierza


Noki

Rekomendowane odpowiedzi

a wymieniłeś przepływomierz na nowy czy używany? ja właśnie będę w poniedziałek go wymieniał na nówke i na pewno jade na komputer. poza tym świeci mi się kontrolka silnika a zmiana przepływomierza może pomóc...

nowy przepływomierz+komputer=lepsza jazda! pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sama wymiana niewiele daje ,sterownik czyta dane zapisane z poprzedniej uszkodzonej przeplywki mimo jej wymiany na sprawna(tak jest w e46, w e39 ponoc wystarczy wymienic przeplywka i juz po klopocie),trzeba wprowadzic nowy program,(polecam jednak tutaj ASO)dopiero po tym auto wraca do normalnosci i robi przeciag podczas przyspieszania :D kolega mazur o tym duzo pisal .proponuje poszukac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem tylko przepływke na oryginalną BOSCH'a zadnego programu nowego nie wgrywalem i smiga bez problemu.

Były:

E30 324d '87

E36 325td '91

E36 318tds '96

Passat B5 1,9 TDI '97

E46 320d '00

Audi A4 1,9 TDI Multitronic '03

Mazda 6 1,8 '05

E46 320d '03

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym programowaniem jest tak:jeśli kupiłeś przepływomierz o takich samych nr jak ten który był w aucie,to wymiana może przynieść efekt bez ingerencji w kompa,ale jeśli kupiłeś przepływke o innych nr to konieczne jest programowanie pod nowy zamiennik.Np.przepływomierz o nr 0928400314 nie jest już dostępny(chyba że przeleżał gdzieś w magazynie)i w jego miejsce montuje się dwa inne zamienniki np.0928400527 lub drugi którego nr. nie pamiętam(mowa o BOSCHU).Jeśli chodzi o te podrubki z allegro to uważam że są nic nie warte,wiele z nich poprostu nie działa,mają błędy i po zamontowaniu samochodem może szarpać(ale moc już będzie jak trzeba),jeśli u kogoś ta podruba działa bez problemu to ma szczęście,tylko ciekawe jak długo.Jeśli chodzi o przepływomierz PIETBURGA(nie pamiętam jak to się pisze)to tak jest godny polecenia.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
ja wymienilem przeplywke tylko ze nie od bmw tylko od mercedesa koncowka nr mercedesa 025 nr bmw 029 czy mozna zmienic soft i ile to kosztuje. dodam ze samochod chodzi lepiej ale raz chodzi dobrze a przewaznie zle szarpie traci moc itp na starym org bylo gorzej

Pozdrawiam Pawel


5.6l/100km


BMW E46 silnik M47 99` 2.0d 136KM, XENON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

A kto się orientuje jaki jest koszt przeprogramowania pod nową przepływkę?

Ja mam kupioną nową oryginalną Boscha 0928400527, wcześniej była montowana 0928400314. Trzeba przeprogramować. W jednym z ASO krzyknęli mi cenę 600 zł. Trochę sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.