Skocz do zawartości

Jaki akumulator do E39 530d


mariuszekkkkk

Rekomendowane odpowiedzi

ja kupilem taki:

 

http://www.allegro.pl/item196974623_akumulator_bosch_silver_100ah_800a_p_f_vat_w_wa.html

 

mam webasto, tv i inne pierdoly ktory b.czesto uzywam, poprzedni byl juz slaby, ale ten jest kozak, jest dosyc drogi, ale jak uzywasz wielu roznych sprzetow ktore pobieraja duzo pradu zainwestuj w dobry aku, szczegolnie odczujesz to w zime jak masz diesla. U mnie nie bylo opcji zeby mi nie odpalil :)

Konrad


http://www.maxmotors.pl

SKLEP MOTOCYKLOWY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • Członkowie klubu

Dzisiaj rano po raz drugi w czasie tej zimy musiałem skorzystać z taksówki :evil: Zachciało się człowiekowi użyć Webasto (na caaałe 15 min), przyszedłem 10 min po zaprogramowanym czasie wyłączenia i tylko drzwi otwarłem, auto już nie odpaliło :mad2:

Mój akumulator zrobił to już po raz ostatni .... Mam go dość :twisted:

 

Mam trzy opcje jaki na zastępstwo:

 

1. Oryginalny aku BMW poj. 90Ah (nie wiedzą jaki prąd rozruchowy :lol: ) - koszt 489 zł,

 

2. http://www.allegro.pl/item272505173__nowy_akumulator_bosch_silver_100ah_830a.html#photo

 

3. http://www.allegro.pl/item267314202_centra_futura_cf10_95ah_3_lata_gwar_w_wa_poznan.html#photo

 

Cena wskazywałaby na oryginał, ale czy nie za mała pojemność?? Mam trochę tego na pokładzie i lubie sobie podgrzewać autko przed odpaleniem :mrgreen:

 

Jakie są Wasze sugestie :modlitwa: ?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz tego boscha 100, ja taki kupilem i jestem zadowolony. Webasto moze chodzic nawet 30min czyli na maksa i nie ma opcji zeby nie odpalil, spokojnie moge sobie ogladac godzine telewizje na postoju i nie martwie sie ze mi nie odpali, nawet teraz przy mrozach gdy nie wlacze webasto i tak odpala bardzo mocno i szybko

Konrad


http://www.maxmotors.pl

SKLEP MOTOCYKLOWY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Z drugiej strony Centra ma 3lata gwarancji i 2lata assistance, a Bosch tylko 2 lata gwarancji i nie ma assistance. Centra mimo mniejszej tylko o 5Ah pojemności ma za to większy prąd rozruchowy co IMO przy dieselku jest ważne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Wybrana Centra, słyszałem od zaufanego elektryka że z Boschem Silver mogą wystąpić problemy z przerwami na celach. Nie wiem czy to prawda, ale w każdej plotce jest ziarno prawdy :norty: Poza tym 3lata gwarancji i 2lata assistance też robią na mnie wrażenie. Jak zamontuje i poużywam "wodotrysków" elektrycznych to dam znać :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

ja mam centre future 95 Ah, zespula sie, to fakt, ale to moje zaniedbanie, bo akumulator bardzo czesto byl niedoladowany (rzadko jezdze), a w pewnym momencie poszedl na miesiac na kolki (padla skrzynia)...

 

kiedy aku padl, zadzwonilem na info linie, przyjechal serwis i wymienil za free, generalnie mysle, ze to dobry aku

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj akumulatora do diesla. Firmy robią specjalnie z większym prądem rozruchowym, co w dieslu ma bardzo duże znaczenie. Poszukaj jakiś 90-100 Ah (więcej nie ma sensu), ale z prądem minimum 800 A. A są takie nawet 900 i 1000 A.

 

..Aku.dobiera sie do alternatora...jak bedzie za duze to aku.bedzie zawsze niedoladowane...za male aku. moze wystapic przeladowanie....jedno i drugie bardzo niedobrze.. :nienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

..Aku.dobiera sie do alternatora...jak bedzie za duze to aku.bedzie zawsze niedoladowane...za male aku. moze wystapic przeladowanie....jedno i drugie bardzo niedobrze.. :nienie:

BM to nie PF126.W..

 

a kto tu to ma.. :?: nie rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Panowie :) Oryginalne aku, bodajże Varta je robi dla BMW ma 90Ah pojemności i prąd rozruchowy 740A. Centra Futura ma 95Ah pojemności i 900A prąd rozruchowy, jak do tego dodamy 3lata! gwarancji i 2lata assistance (przyjeżdżają na telefon jak aku padnie, NIEZALEŻNIE od tego czy to wina aku, czy wina złej eksploatacji jak pisał Bono). Jak przez złą eksploatacje padnie Wam aku w okresie gwarancji to go Wam wymienią na nowy :cool2: Moim zdaniem parametry użytkowe i warunki gwarancyjne są nie do pogardzenia :norty:

 

P.S. Dzisiaj po 20min pracy Webasto, rozruch nastąpił praktycznie od dotknięcia, rozrusznik zakręcił jak nigdy dotąd :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Centre, jak mi padnie orginalny w E36 to juz chyba jest stary to tez kupie centre.

 

Niby polskie itd.. ale to sa naprawde dobre aku, mam je w 2 autkach dosc nowe, a jeden jeszcze taki starawy czarny jakis... i do dzisiaj dziala mimo iz stoi na mrozie itd..

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

zapomnialem dodac, ze moja future zalatwil raczej niesprawny jez, ktory wyladowywal aku doszczetnie... przez tego jeza nieszczesnego, elektryk w ogole polecil mi niepotrzebnie wymiane aku

 

z ta wymiana nie bylo tak prosto - musialem pokrzyczec przez telefon, ale wszystko zostalo zalatwione w ciagu 4 godzin...

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisalem ze centra sie zepsula bo mialem z aku.do czynienia.....we Ford tranzit w zime siadl aku ..kupilem nowy z centry o prodzie rozruchowym wiekszym jak powinno byc Centra taki zalecala...jak byla temp.w + to bylo OK ale jak spadla ponizej 0 to aku.nowe gorzej krecilo jak stary aku. zaznaczam ze aku byl wzmocniony do disla.....poszedl do benzyny e-34 i kreci a stary do dzis kreci w fordzie.Robic reklamacje to uziemic samochod co najmiej na 14dni jak sie nie ma na wymiane...a i tak moga stwierdzic ze to moja wina itd.

Kolega tez pisal ze nakrzyczal w sluchawke....ale przeciez o to nie chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
z tego co wiem, to futura jest wykonywana w innej technologii niz zwykla centra, niewazne... nie ma aku niezawodnych bosche i tym podobne rowniez padaja jak muchy...

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.