Skocz do zawartości

Sportowe zawieszenie


bartek1351

Rekomendowane odpowiedzi

chce obnizyc mojego compacta o ok 40mm wiecej sie boje z uwagi na miske. Pytanie teraz jakie sprezyny kupic?? szukam ladnych uzywek. moze ktos ma cos do sprzedania ??

 

aha rozwazam tezzakup na allegro.pl nowego zestawu sprezynki na obie osie i amorki firmy gt coupline czy jakos tak nie wiem jak sie to dokladnie pisze. wie ktos co to za firma i jak sie psrawujecena kompletu to 800zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tesz szukam do siebie zawieszenia i kilka osob stanowczo odradzalo ta firme, do tego tez JAMEX i zadnych japonskich..

 

a przy zakupie uzywanych nie zawsze masz pewnosc jakie one naprawde sa...

 

POZDRAWIAM :cool2:

B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha.

Zwracam honor.

Ale z tego co wiem, nie ma tanich amorkow, ktore dlugo wytrzymaja ostra jazde na polskich drogach.

-- Just --

E36 328 '97 sedan, manual

lekko dlubniete, 211 KM 273 Nm

Fotki i opis:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=51993


E30 S50B32 swap

ok 320 KM i 340 Nm... wkrotce zmierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam oryginalne sprężynki M-TECH i zmieniam na seryjne - nie nadaje się to na nasze drogi. Kwestia taka, że nie mam za bardzo czasu aby się za to zabrać, a sprężynki będę miał na sprzedaż.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce obnizyc mojego compacta o ok 40mm wiecej sie boje z uwagi na miske. Pytanie teraz jakie sprezyny kupic?? szukam ladnych uzywek. moze ktos ma cos do sprzedania ??

 

aha rozwazam tezzakup na allegro.pl nowego zestawu sprezynki na obie osie i amorki firmy gt coupline czy jakos tak nie wiem jak sie to dokladnie pisze. wie ktos co to za firma i jak sie psrawujecena kompletu to 800zl

 

 

Zobacze ile pojezdze swoim compactem, ale jak na razie jest dla mnie za miekki i mysle o zakupie sprezyn Eibach z serii PRO-KIT. Obnizenie -30/-30mm, sa to najbardziej komfortowe sprezyny obnizajace. Specjalnie nie chce jakis mega-top-sportowych bo na trojmiejskich dziurach przesadzac nie warto. Cena 870zł na http://sklep.tuning.pl/dzial.php?d_id=90162 lub okolo 650zł z www.ebay.de.

 

 

EIBACH Pro-Kit to zestaw sportowych sprężyn zawieszenia które mogą być zastosowane w połączeniu z oryginalnymi amortyzatorami jak również innymi amortyzatorami dostępnymi na rynku a w szczególności z EIBACH Pro-Damper. Sportowy charakter sprężyn ujawnia się przy szybkich zmianach kierunku jazdy a także przy wchodzeniu w zakręty z dużą prędkością.

 

Oparte na doświadczeniach sportowych i poparte setkami testów, sprężyny są zaprojektowane zgodnie z najnowszymi trendami jazdy dynamicznej. Zestawy Pro-Kit to optymalne połączenie sportowego wyglądu, zwiększonego bezpieczeństwa i lepszych osiągów przy jednoczesnym zwiększeniu przyjemności z jazdy.

 

# Zalety produktu: uzyskanie sportowego wygląd poprzez obniżenie samochodu do 40 mm

# progresywna charakterystyka zawieszenia powodująca wzrost sztywności wraz z ugięciem sprężyn

# zachowanie komfortu w normalnych warunkach drogowych i sportowo-progresywna charakterystyka przy bardziej dynamicznej jeździe

# zwiększenie bezpieczeństwa jazdy

# redukcja „przechyłu” samochodu na zakrętach, oraz przy nagłym przyspieszaniu i hamowaniu

# ochrona antykorozyjna wysokiej klasy

# jakość potwierdzona badaniami TUV, oraz certyfikatami zgodnymi z ISO/TS 16949

 

http://sklep.tuning.pl/img/33/dzial_1_77001.jpg

BMW 316ti N46B18A '04 - sprzedane

BMW 318ti M44B19 '98 - sprzedane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Nieprawda, że bilsteiny B6 są do -40. M-technic ma -20mm i producent już do niego zaleca Bilsteiny B8. B6 są zamiast seryjnych, tylko że są twardsze. Ja mam m-technic zawieszenie i mam B8 Sprint. Chyba, że ktoś woli kombinować. Cena prawie ta sama.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda, że bilsteiny B6 są do -40. M-technic ma -20mm i producent już do niego zaleca Bilsteiny B8. B6 są zamiast seryjnych, tylko że są twardsze. Ja mam m-technic zawieszenie i mam B8 Sprint. Chyba, że ktoś woli kombinować. Cena prawie ta sama.

 

Potwierdzam. Cena jest wrecz identyczna, przynajmniej ja mialem zaoferowana taka sama na B6 i B8.

-- Just --

E36 328 '97 sedan, manual

lekko dlubniete, 211 KM 273 Nm

Fotki i opis:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=51993


E30 S50B32 swap

ok 320 KM i 340 Nm... wkrotce zmierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to wygląda w mojej sytuacji...

 

Mam zamontowane sprężyny Weitec (Grupa KW) które kosztowały ok. 800 zł i amortyzatory Bilstein B4 również ok 800 zł (komplet 4 szt. 40/15)

...teraz zaczynam się rozglądać (mimo że na poprzednim zestawie przejechałem ok 5000 km.) nad KIT-em H&R lub KW jak to wygląda w cenach: H&R to koszt ok.1600 zł, a KW jest o 60 zł droższy (mowa oczywiście o zestawie amortyzatorów i sprężyn.

 

...ceny są z rabatem, w detalu jest ok 400 zł drożej ale i tak można zauważyć niewielką różnicę w cenie sprężyn i amortyzatorów kupionych osobno (różnych producentów), a KIT - em więc warto się zastanowić

 

W ASO zestaw M-Sport Suspension do mojego auta kosztuje ok. 2500 zł a w jego skład wchodzą: amorki, sprężyny, stabilizatory, łączniki...ale jest to seryjna wysokość

Galeria moich pojazdów i ich historia

http://img149.imageshack.us/img149/6353/podpisoj3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to wygląda w mojej sytuacji...

 

Mam zamontowane sprężyny Weitec (Grupa KW) które kosztowały ok. 800 zł i amortyzatory Bilstein B4 również ok 800 zł (komplet 4 szt. 40/15)

...teraz zaczynam się rozglądać (mimo że na poprzednim zestawie przejechałem ok 5000 km.) nad KIT-em H&R lub KW jak to wygląda w cenach: H&R to koszt ok.1600 zł, a KW jest o 60 zł droższy (mowa oczywiście o zestawie amortyzatorów i sprężyn.

 

...ceny są z rabatem, w detalu jest ok 400 zł drożej ale i tak można zauważyć niewielką różnicę w cenie sprężyn i amortyzatorów kupionych osobno (różnych producentów), a KIT - em więc warto się zastanowić

 

W ASO zestaw M-Sport Suspension do mojego auta kosztuje ok. 2500 zł a w jego skład wchodzą: amorki, sprężyny, stabilizatory, łączniki...ale jest to seryjna wysokość[/quote

 

 

a jezeli mozna to gdzie znalazles takie KITy w tych cenach ??

B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dobre rabaty :norty: za zestaw sprężyn H&R do mojej poprzedniej E30 zapłaciłem 600 zł

 

Ceny KIT-ów KW 450 EUR + 22% Vat (detal oczywiście), H&R 433 EUR + Vat

 

Cena zestawu w ASO jest ceną detaliczną +/-

Edytowane przez SN3

Galeria moich pojazdów i ich historia

http://img149.imageshack.us/img149/6353/podpisoj3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.