Skocz do zawartości

Fele do E46 czy bede musial zalozyc dystanse?


seth222

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chce kupic fele 17 ale obawiam sie czy nie beda mi obcierac o nadkola. CZy bede musial dolozyc dystanse zeby zalozyc te felgi.

http://cgi.ebay.co.uk/bmw-17-cult-wheels-will-fit-e36-e46-x5-z3-z4_W0QQitemZ160115575576QQihZ006QQcategoryZ9888QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Opony zamierzam kupic 215/45/17 moze 215/40/17 jescze nie zdecydowalem. Ktore waszym zdaniem opony beda lepsze i jak z tymi dystansami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koleszko ja w swoje E46 coupe mam z tylu 255/35/18 i nic mi nie opciera o natkola!!! ale czy mam dystans to ci nie powiem.pozdrawim spoko fele i nie drogie!!! :cool2:

BYLO E46 2.2 COUPE

JEST e91 320d M sport

http://imageshack.us/a/img716/6179/20120608055538.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego co prawda mam E36 a nie E46..Ale felgi mam 17cali a na nich opony tył:215/45 i ze spokojem nie ma mowy o jakimkolwiek obcieraniu czy tym podobnych rzeczach...wiec nie sadze by u ciebie coś takiego miało miejsce...A jak chodzi o koleiny...To i tak jest tragedia :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm no wlasnie slyszalem od kumpla ze tragedia ale on ma troszke wieksze 225 chociaz to niewielka roznica. moze 16" ale wiadomo ze 17 wygladaja duzo korzystniej. Teraz wybor pomiedzy komfort jazdy a design :D. Szukam na forum i tez raczej opinie ze et35 powinno byc ok ale chyba standart to et47 jesli dobrze wyczytalem do tego modelu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego spokojnie o to sie nie martw mam kumpla co ma E46 na 17 i zadnego problemu u niego nie ma dla własnego spokoju możesz kupic opony 40 profil i napewno bedzie ok..A na koleinach..jak pierwszy raz jechałem to myślałem ze opona mi poszła tak rzuca na boki auto im szybciej tym gorzej :x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi dystansami to jest tak:

zakłada się je przeważnie do 5 albo 7 żeby weszły fele od 3, inaczej mówiąc zwiekszasz rozstaw kół i fele wędróją na zewnątrz.

seria 3 na wysokie et, 35 42 a nawet 50... więc jeśli założysz dystans do feli która ma np et 35 to może trzeć o ranty,

POweim tak: jak felga ma wysokie et, np 47, to bierz bo napewno bedzie pasowac, a jak co to zawsze kilku milimetrowy dystans możesz założyć, tak dla efektu...

A jeśli mieszkasz w UK, to bierz jakieś 19, nawet marnej jakości będą długo służyć, bo przecież oni mają lepsze drogi od szwabów :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z profilem opony 45 beda pasowaly na bank w tym rozmiarze felg orginalnie jest 225.A co do noszenia na koleinach jakis czas temu zastanawialem sie 17 czy 18 no i zalozylem 18 na poczatku troche wozilo ale po wymianie tulei na wachaczu autko nie do poznania.A co do feg idz na calosc i zakladaj 18 wyglad zrekompensuje Ci niedogodnosci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprocz rozmiarow kola wazne jest ET.

Od niego zalezy jak gleboko mocowane jest kolo.

 

Wlasnie zamowilem takie felgi:

 

%5B600%3A574%5Dhttp%3A//www.asa-wheels.de/bilder_startseite/29.jpg

 

i oponki 215/45/17

 

Mam nadzieje, ze wejda bo ET jest 35 (standardowo w E36 jest 47) a mam auto obnizone o 30mm.

-- Just --

E36 328 '97 sedan, manual

lekko dlubniete, 211 KM 273 Nm

Fotki i opis:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=51993


E30 S50B32 swap

ok 320 KM i 340 Nm... wkrotce zmierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just sam parametr ET bez podania szerokosci niewiele nam mowi ale jak te felgi co zamawiasz nie maja wiecej niz 8cala to bedzie wszystko jak najbardziej OK (nawet na oponkach 225/45).

 

 

p.s. jaki koszt za te fele ?? z tego co pamietam to wystepuja na przod 8` i tyl 9` - czy zamowiles wszystkie cztery szerokie na 8` ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.