Skocz do zawartości

Kupno samochodu..


kam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam następujący dylemat.. :)

 

Chcę sobie kupić e36 w coupe. Silnik najlepiej 2.0, tutaj pojawia się pytanie, czy opłaca mi się lepiej jechać do niemiec, sprowadzić i zamontować gaz, czy lepiej szukać coś w polsce z gazem?

 

Na samochód mam około 14-15tyś żeby się zmieścić ze wszystkim..

 

Rejestracja/ubezpieczenie/akcyza = ok. 1600zł

Sprowadzenie = ok 1000zł

 

I tutaj mam kolejne pytanie, ile kosztuje gaz sekwencyjny? Może się ktoś orientuje - Gorzów wlk, Stargard Szcz, albo Szczecin?

 

Licze około 3000zł

 

Daje to około razem 5600zł...

 

Na sam samochód zostaje jakieś 2500 euro.

 

Proszę o pomoc :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do prawka pytam z tego względu, że 2, 0 ma trochę maco i może przynieś wiele frajdy, ale i nieszczęścia. Zależy, kto jak jeździ. A pytałem się odnośnie samochodu, który to juz, bo ja zakupiłem swój pierwszy i się naciolłem na wiele rzeczy, które zaczęły wychodzić. A ile masz tej znizki bo troche za takie cacko trzeba wyłożyc
Jestem samoukiem w dziedzinie samochodu, więc proszę o wyrozumiałość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę miał 60% zniżki na ubezpiecznie... Ale to już mniejsza o to.

 

Interesuje mnie, co w takiej sytuacji mi się bardziej opłacą, szukać w PL z gazem? Czy z Niemiec + gaz?

 

Ile instalacja gazowa sekwencja STAG 300 wzaz z montażem będzie kosztować? Bo czytałem o niej dobre opinie.

 

Znajde `94 rocznik w dobrym stanie za 2500euro?

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najpierw warto poszuka w kraju bo samochody strasznie spadły z ceny i za 10 tys mozna kupi już coś ciekawego tylko najlepiej żeby niebył zakatowany no i co najważniejsze nie tłuczony ja mam taki i jest to doś przykra sprawa a kontrolnie moża sobie zuci okiem jak ceny sa np. na niemieckim ebay-u.

Co do gazu niemam zielonego pojęcia ja kupiłem z gazem i nie orientowałem się w temacie.

Jestem samoukiem w dziedzinie samochodu, więc proszę o wyrozumiałość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko będzie ci znaleźć coś przyzwoitego w tej kasie, jęsli jedzie sz z nastawieniem na konkretne auto, szukasz szukasz i tracisz siano, a kolesie którzy z tego żyja jadą i biorą co sie nadarzy, jest ich wielu więc może lepiej będzie poszukać czegoś na miejscu, tylko, że nawet tutaj będzie ciężko znaleźć coś ładnego za 10 koła.

Wiesz ładne auto kosztuje, zobacz tego cukierka:

http://moto.allegro.pl/item191839980_bmw_coupe_wyjatkowo_zadbana_stan_idealny_.html

i to tylko 1.6 :!:

 

Powiem tak:

znasz niemiecki to szukaj w necie i dzwoń po szwabach, jak nie to zleć to komuś ( ok 1000 zeta prowizji), moze załatwi dobra cenę, a jak nie to szukaj w Polsce.

 

Znaleźć dobre auto w dobrej cenie to sztuka :!:

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie zakładałem sekwencje ostatnio. Miałem założyć Stag-a 300, ale w tej samej cenie założyłem VECTOR-a. Podobno (to też twierdzenie użytkowników tego forum) jest to to samo, z tym że VEC. ma kompa obudowanego w alu. a Stag chyba w plastiku.

W każdym bądź razie, jeździ sie spoko a koszt inst. 2600zł., ale mam 4 cylindry

:idea:

"Przyspieszenie, to ciekawy sposób na pokonanie odległości pomiędzy zakrętami"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sprowadzalem swoja z niemiec rok temu i zakladalem gaz. Gaz III gen. ze sterownikiem STAG-300 kosztowal 2500zł. Co do szukania w niemczech to szukaj tu: www.mobile.de www.autoscout24.de Dzwonilem po niemcach wczesniej, mialem kilka nakreconych, a jak sie na miejscu okazalo to zwykle szroty. polowa bez TUV-u E jednym cos rzęzi itp. Szczerze powiedziawszy to nie bylo nawet bardzo co kupic za 2000 euro. Dlugo sie naszukalem zanim cos znalazem, wiec w ciemno jazde odradzam. Jakbys jechal po E46 to inna bajka. W tym to mozna przebierać. E36 są juz przebrane po naszej stronie. Handlarze jak jada to biora pierwszy lepszy z brzegu. Przywiezie Ci jakiegos szrota i co wtedy? Za ładna to trzeba dać conajmniej 3000-4000 euro.

 

pibulas co do STAG-a to jest w aluminiowej obudowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okolicach szczecina , w dobrym zakladnie do 6 garowki stoi ponad 3 kola, musisz troszke miec w zapasie :P Poszukaj pierw w Polsce a jak nie bedzie nic ciekawego to szukaj w dojczach. A skad jestes moze ? ja ze Stargardu i mam znajomego co sciaga auta... Moze akurat byscie sie zgadali... POZDRO :cool2:
B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp.

 

Do niemiec będę wybierał się z kolegą co sprowadza już pare lat auta i już zna się troche. We wtorek prawodpodobnie na 2 dni pojedziemy szukac (będzie szukał komuś auta, a mi przy okazji).

Jeszcze przemyslę sprawę, może warto będzie dołożyc np z 200 ojro i później poczekac z gazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby za dobre euro kupic auto musisz sie wybrac troche bardziej na zachod szwabowa,lub nawet pod granice zabojadow.Jednak poszukaj najpierw w necie i zanim pojedziesz to nagraj sobie cos wczesniej.
te gusta conducir? BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do gazu to powiem tak to zalezy ile jezdzisz jak nie zaduzo to sie nie oplaca bo kiedys sam chcialem zalozyc ale przeliczylem no i sie nie oplacilo cena wacha sie od 3000 do 4000 a jak mam dac 4000 to wole sprzedac swojego i dolozyc reszte i kupic jakiegos nowszego dieselka to bedzie bardzej oplacalne no ale to jest tylko moje zdanie

życie zaczyna się dopiero z BMW


E30 CABRIO 2.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Co do Staga to serdecznie odradzam. Pracowalem w AC BHZ Bialystok, ktory to cudo produkuje. Kontretni amatorzy. Kopiuja rozwiazania od innych i maja z tym sporo zabawy. Moze przez ostatnie 1,5 roku cos sie polepszylo ale wczesniej to malo co jakby to ujac robota chalupnicza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.