Skocz do zawartości

Akumulator do 320d


Markiew

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli fabrycznie jest 70-72 Ah to nie ma potrzeby wkładać wiekszego . Zreszta aku o wiekszej pojemnosci moze miec wieksze rozmiary i moze nie wejsc na swoje miejsce. A co do firmy to ja uzytkuje juz w kilku samochodach CENTRE ale tylko z linii FUTURA i spisuja sie b. dobrze. No i cena tez nie jest taka zła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włożony był pod handel jakis mały 44Ah :lol: a wyczytałem na necie ze 72Ah powinien pasowac ale utworzylem post by sie upewnic. PS w aucie jest klima webasto 4 szyby w pradzie wiec nie wiem czy moze nie wiekszy kupic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Hmmmy ja mam u siebie 100Ah - nie mam przy sobie instrukcji :/.

 

Większa pojemność nie tylko jest zła ze względu na wymiary itp. ale zwyczajnie alternator może nie dawać rady z naładowaniem takiego kolosa i będzie cały czas pracował pod za dużym obciążeniem.

 

 

EDIT:

Właśnie byłem i sprawdziłem w niemieckojęzycznej instr. i dla 320d jest 80Ah.

 

Mam przekroczoną pojemność o 25%, myślę że to nie jest jakoś strasznie dużo ale jak padnie całkiem i będę musiał wymienić to się nie obrażę :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmy ja mam u siebie 100Ah - nie mam przy sobie instrukcji :/.

 

Większa pojemność nie tylko jest zła ze względu na wymiary itp. ale zwyczajnie alternator może nie dawać rady z naładowaniem takiego kolosa i będzie cały czas pracował pod za dużym obciążeniem.

 

No to niezle :jawdrop:

To u ciebie alternator chyba cały czas chodzi, nawet po zgaszeniu silnika , jesli masz baterie od kombajna. U mnie w 3 litrach jest zgodnie z instrukcja 94Ah i bez problemu daje rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Poczytajcie powyżej bo edytowałem posta.

 

Mam auto b. krótko i tak jak pisałem wyżej, wcale się nie zmartwię jak mi padnie ten aku. z "traktora" a wymienię na to co fabryka przewidziała.

 

Ja bym właśnie stawiał na centra, bosh, delphi.

 

Dobrze, że praktycznie jeżdżę cały czas po trasie to może tak nie obciążam alt.

 

Markiew:

Generalnie nie dziękuję się na forum bo wyobraź sobie jak by każdy dziękował - ale miło, nie ma sprawy, kiedyś Ty mi pomożesz.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ostatnio zmienialem aku w aso powiedzieli mi ze jezeli auto czesto jezdzi w miescie na krotkich trasach jest klima i webasto to 80 ah jest troche za malo.Mialem 80ah moc rozruchowa 670a i w zime rano czesto sie przyduszal przy odpalaniu co bylo przyczyna lapania drobnych bledow na kompie.Pojechalem do boscha i tam z katalogu do e 46 320d z klima i webasto zalecany jest 100ah i moc rozruchowa 800A.I taki wlasnie kupilem.W dieslach bardzo wazna jest moc rozruchowa a w 320d powinna byc okolo 800A a w malych aku takiego kopa nie bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Markiew mam też w swoim to wyposażenie co ty opisujesz czyli klima webasto itp. i mam oryginalny akumulator 90 Ah i nie widze żadnych trudność typu niedoladowanie czy coś podobnego auto w zimie przy największych mrozach paliło na dotyk .zapas mocy rozruchu nie zaszkodzi w miarę mozliwości alternatora z tego co się dowiadywalem to przy webasto tak moc jest zupełnie normalna . a zresztą jeśli chodzi o zimę to nigdy nie potrzebowałem silnego akumulatora bo np. zanim wychodziłem z pracy po ośmiu godzinach to jakieś 20min wcześniej odpalałem webasto {mam na pilota } i wsiadałem do ciepłego auta włacznie z nagrzanym płynem chłodzączym czyli silnik odpalał jakby byl juz troszkę rozgrzany .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj padl mi akumulator w mojej 320D e46 i prosze was o pomoc jaki najlepiej kupic 72 Ah czy moze wiekszy i jakiej firmy:?:

 

Mnie jak padł po 4 latach kupiłem oryginalny w ASO - chyba 80-88 Amp a cena była jedynie o 100zł większa jak za nieorginalny w sklepie bo dałem coś ponad 350zł i wymienili od razu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
... a zresztą jeśli chodzi o zimę to nigdy nie potrzebowałem silnego akumulatora bo np. zanim wychodziłem z pracy po ośmiu godzinach to jakieś 20min wcześniej odpalałem webasto {mam na pilota } i wsiadałem do ciepłego auta włacznie z nagrzanym płynem chłodzączym czyli silnik odpalał jakby byl juz troszkę rozgrzany...

 

I tu się mylisz.

 

Bo do ogrzania wnętrza pojazdu jak i silnika potrzebna jest praca nagrzewnicy (elektryczny wiatrak), no i krążenie płynu chłodzącego w układzie.

 

A to wszystko zjada akumulator i to skutecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Diesle siłą rzeczy mają większe akumulatory. Czy 60 Ah starczy... zima pokaże :) choc osobiście miałbym wątpliwości, bo mały Ah (amprerażogodziny) także potencjalnie mniejszy prąd rozruchu, a przeciez o to nam chodzi zeby był duży....

U mnie jest 92-96 Ah dokładnie nie pamiętam. W Octaviach dieslach jest 82 Ah. 60 Ah jest dobre do benzyniaka. Zimy nie przejechałem jeszcze wiec więcej nie napiszę.

Problem szachisty: zwalić konia czy posunąć damę :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam,

 

dzisiaj dokonałem wymiany aku. w E46 320D Touring 136 PS. Po prostu posypało, przymroziło, nie odpaliłem. Próba odpalenia z innego poszła na darmo ( chyba słabe kable ). Pojechałem kupić.

 

W samochodzie był "oryginalny bmw" 80 AH 640 prawdopodobnie od nowości.

Kupiłem Centry "PLUS" 92AH 760 - chyba dobry innych nie było. (oznaczenie CP30):

 

PARAMETRY TECHNICZNE:

Pojemność: 92ah [ampero godzin]

Prąd Rozruchu: 760A [amper]

Norma dla Rozruchu: EN

Wymiary: 353dł – 175sz – 190wy

Biegunowość: P+ [prawy plus]

 

 

Jeżeli chodzi o gabaryty to był troszeczkę większy od Oryginału - dłuższy o 5 cm, szer. ta sama. Wszedł na styk większych nie kupujcie bo nie wejdą.

 

Dobry czy nie ? jak myślicie?

 

a i zapłaciłem 380 zł brutto - myślałem że drogo ale okazało się że na allegro 420 + wysłka

 

pozdrawiam:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Koledzy lucadore i t.w.wiesław - cenowo Wasze zakupy zupełnie OK.

Akurat padł mi akumulator 80 AH 640A - jak u t.w.wiesław oryginał.

Swoją droga 7 lat całkiem niezły wynik, żeby następny tyle wytrzymał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.