Skocz do zawartości

ksiązka sam naprawiam


faster1970

Rekomendowane odpowiedzi

Książka jest godna polecenia, momentami jest szczegółowa i profesjonalna, momentami nudna bo piszą o takich podstawach, że strony trzeba po prostu ominąć, żeby nie usnąć, zamiast zamieszczać niektóre banały i rozpisywać je na kilka stron mogliby bardziej skupić się na ciekawszych elementach, na przykład bardzo biednie opisane jest sprzęgło pod względem konstrukcyjnym...a szkoda, zawieszenie też jest potraktowane dość na odwal się mimo, że w E39 jest dość ciekawe. Chociaż nie można się spodziewać 1000-stronnej encyklopedii za niecałe 70zł. I tutaj właśnie drażni mnie mentalność Polaków, chciałbym przeczytać o czymś co średnio-lubię ale muszę, okej, ściągam e-booka...ale mam auto, które kiedyś w czasach nowości kosztowało tyle co mieszkanie, jestem na forum, lansuję się na fana BMW a nie mam 70zł na książką nad którą ktoś spędził masę godzin - bez urazy, żenujące...

tutaj nie chodzi o to czy mam czy mnie nie stac na 70zł ale dlaczego nie skorzystac z uprzejmosci forumowiczów i nawet o tą radość ze cos sam zrobiłem poza tym jezeli jestes takim poprawnym "niedrażniącym mentalnie Polakiem" to czego szukasz na forum jesli masz auto co kiedys kosztowało tyle co mieszkanie to czy dziś jezdzisz z kazdą pierdołą w swoim aucie do serwisu a moze omijasz go szerokim łukiem a moze jestes wkur...zdenerwowany tym ze ty za cos zapłaciłes z czego nawet nie mozesz skorzystac(brak rozwiniecia tematu sprzegla) a ktos to ma za fri Jestesmy tu po to by sobie pomagac bo inaczej na kazde pytanie odpowiedz była by :Podjedz do serwisu a jedyna wymiana wiadomosci dotyczyła by gdzie najblizej znajduje sie serwis ASO BMW Pozdrawiam

Octavia 1,9TDI 110KM 2002r kombi max opcja L&K sprzedam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj nie chodzi o to czy mam czy mnie nie stac na 70zł ale dlaczego nie skorzystac z uprzejmosci forumowiczów i nawet o tą radość ze cos sam zrobiłem

uprzejmości forumowiczów? rozumiem, że chodzi Ci o to, że ktoś udostępnił książkę i będzie mu przykro, że jej nie ściągnąłeś? Bo nie rozumiem sensu tego zdania...

poza tym jezeli jestes takim poprawnym "niedrażniącym mentalnie Polakiem" to czego szukasz na forum jesli masz auto co kiedys kosztowało tyle co mieszkanie to czy dziś jezdzisz z kazdą pierdołą w swoim aucie do serwisu a moze omijasz go szerokim łukiem

wszystko w swoim aucie robię sam i nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby pojechał do serwisu po coś innego niż zakup części, właśnie dlatego wydałem 70zł, żeby poznać tajniki konstrukcyjne tego auta i móc zapewnić mu lepszą, własnoręczną obsługę. Rozumiem, że ta książka została wydana właśnie w tym celu, żeby jak tytuł wskazuje "samemu naprawić", zakładam więc, że każdy kto sięga po tą książkę chce właśnie naprawić coś własnoręcznie żeby mieć :

radość ze cos sam zrobiłem

dlatego, nie rozumiem, czemu nie cenisz instrukcji do swojej radości nawet na 70zł tylko szukasz jej nielegalnej kopii na warezowych serwerach, nawiązując do wcześniejszego sensu Twojej wypowiedzi - to tak jakbyś w ASO poprosił o darmowy przegląd...

a moze jestes wkur...zdenerwowany tym ze ty za cos zapłaciłes z czego nawet nie mozesz skorzystac(brak rozwiniecia tematu sprzegla) a ktos to ma za fri

Wiele tematów zostało opisanych dość niedokładnie, nie tylko sprzęgła ale też skrzynia, mechanizm różnicowy czy inne elementy, ale się nie dziwię, że autor nie rozwinął tej książki o informacje konstrukcyjne - napracował by się więcej a i tak ludzie z Twoim podejściem wyciągnęli by po książkę łapy za darmo, bo po co płacić za czyjąś pracę, nie?

Jestesmy tu po to by sobie pomagac bo inaczej na kazde pytanie odpowiedz była by :Podjedz do serwisu a jedyna wymiana wiadomosci dotyczyła by gdzie najblizej znajduje sie serwis ASO BMW (...)

Totalnie nie rozumiem tego zdania, bo nikt nie zanegował przydatności forum i temat forum nie ma NIC wspólnego z książka, każdy post to informacja nieobjęta żadnymi prawami autorskimi z której czerpie się garściami (oczywiście na ile to sensowne)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj nie chodzi o to czy mam czy mnie nie stac na 70zł ale dlaczego nie skorzystac z uprzejmosci forumowiczów i nawet o tą radość ze cos sam zrobiłem

uprzejmości forumowiczów? rozumiem, że chodzi Ci o to, że ktoś udostępnił książkę i będzie mu przykro, że jej nie ściągnąłeś? Bo nie rozumiem sensu tego zdania...

poza tym jezeli jestes takim poprawnym "niedrażniącym mentalnie Polakiem" to czego szukasz na forum jesli masz auto co kiedys kosztowało tyle co mieszkanie to czy dziś jezdzisz z kazdą pierdołą w swoim aucie do serwisu a moze omijasz go szerokim łukiem

wszystko w swoim aucie robię sam i nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby pojechał do serwisu po coś innego niż zakup części, właśnie dlatego wydałem 70zł, żeby poznać tajniki konstrukcyjne tego auta i móc zapewnić mu lepszą, własnoręczną obsługę. Rozumiem, że ta książka została wydana właśnie w tym celu, żeby jak tytuł wskazuje "samemu naprawić", zakładam więc, że każdy kto sięga po tą książkę chce właśnie naprawić coś własnoręcznie żeby mieć :

radość ze cos sam zrobiłem

dlatego, nie rozumiem, czemu nie cenisz instrukcji do swojej radości nawet na 70zł tylko szukasz jej nielegalnej kopii na warezowych serwerach, nawiązując do wcześniejszego sensu Twojej wypowiedzi - to tak jakbyś w ASO poprosił o darmowy przegląd...

a moze jestes wkur...zdenerwowany tym ze ty za cos zapłaciłes z czego nawet nie mozesz skorzystac(brak rozwiniecia tematu sprzegla) a ktos to ma za fri

Wiele tematów zostało opisanych dość niedokładnie, nie tylko sprzęgła ale też skrzynia, mechanizm różnicowy czy inne elementy, ale się nie dziwię, że autor nie rozwinął tej książki o informacje konstrukcyjne - napracował by się więcej a i tak ludzie z Twoim podejściem wyciągnęli by po książkę łapy za darmo, bo po co płacić za czyjąś pracę, nie?

Jestesmy tu po to by sobie pomagac bo inaczej na kazde pytanie odpowiedz była by :Podjedz do serwisu a jedyna wymiana wiadomosci dotyczyła by gdzie najblizej znajduje sie serwis ASO BMW (...)

Totalnie nie rozumiem tego zdania, bo nikt nie zanegował przydatności forum i temat forum nie ma NIC wspólnego z książka, każdy post to informacja nieobjęta żadnymi prawami autorskimi z której czerpie się garściami (oczywiście na ile to sensowne)...

:duh: :mad2:tez nie rozumie

Octavia 1,9TDI 110KM 2002r kombi max opcja L&K sprzedam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
Nie wnikam w dyskusję jednak zainteresowanym prześlę książkę w pdf na maila.Oszczędzi to zapaytań na forum.Proszę tylko o cierpliwość-rzadko odwiedzam forum(książka ma w tym swój udział) postaram się jednak zrobić to jak najszybciej.pozdr.
Zakup BMW zarejstrowanego w RP to brak wyobrazni,lenistwo lub bezgraniczna naiwność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.