Skocz do zawartości

[E46] Centralny Zamek Fabryczny i problem


mlody_act

Rekomendowane odpowiedzi

a moze ktos wie co sie dzieje u mnie, bo to ze czasem auto nie chce mi sie otworzyc z pilota to pol biedy, ale zazwyczaj po tym tak mi sie wszytko sypie, ze zamykam normlanie z pilota auto (alarm sie tez zalacza) i po jakims czasie (raz kilka minut raz pare godz) auto sie samo otwiera, alarm dezaktywuje i SZYBY JADA W DOL! o co chodzi??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 464
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

mam podobny problem (tzn. mialem do dzis) pojechalem do serwisu i tam stwierdzili ze kluczyk nie laczy sie z modulem centarlnego a odpowiedzialna za to jest bateria w kluczyku bo ,, kluczyk z modulem jest w stalym kontakcie" wymienili mi baterie w obydwu kluczykach i zaprogramowali i powiem szczerze ze jak reka odjal. powiedzieli jeszcze zeby uzywac kluczykow na zmiane czyli co jakis czas zmieniac a i ze przekaznika sie wymienia chyba ze wogole nie mozna otworzyc a wtedy to nie przekaznik a caly modul bo u nich tak wystepujue ,, swoja droga to jak zasugerowalem im ze to moze przekaznik to zaczeli sie smiac i odpowiedzieli ze chyba naczytalem sie podpowiedzi supermechanikow z jakiegos forum" pozdrawiam

 

No widzisz kolego ale u mnie to na bank nie piloty bo chyba nie wytlumaczysz mi nie dzialania przycisku zamka na desce rozdzielczej auta awaria pilotow ? :roll2:

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o moze przekaznik to zaczeli sie smiac i odpowiedzieli ze chyba naczytalem sie podpowiedzi supermechanikow z jakiegos forum" pozdrawiam

 

Bo oczywistym jest ze powinno sie w takich przypadkach wymieniac caly moduł + programowanie, ale nas tu na forum nie interesują takie rozwiazania :mrgreen:

Xdrive

Koder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak najlepiej by pewnie bylo zebym pojechal do ASO i zostawil im w kasie z 3000 zl za taka glupote .

 

Z pol roku temu pytalem sie o programowanie centralnego zamka w ASO w moim Z3 - marudzili ze wogole sie moze nie udac, ze jak z3 to oni natrudza sie ze zdjeciem schowka, koszt podali ok 700 zl . (jak sie pozniej dowiedzialem wystarczylo zdjac schowek i zetknac jeden przewod z masa = zrobilem to sam czas pracy max 1h)

 

Takze ja juz dziekuje za uslugi wszelkich serwisow bo wg mnie ich poziom w naszym pieknym kraju jest porownywalny ze stanem drog .

 

Przekazniki wlasnie zamowilem, czekam az dojda i jak tylko dojda to moze w weekend rozbiore to .

 

pozdr

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pol roku temu pytalem sie o programowanie centralnego zamka w ASO w moim Z3 - marudzili ze wogole sie moze nie udac, ze jak z3 to oni natrudza sie ze zdjeciem schowka, koszt podali ok 700 zl . (jak sie pozniej dowiedzialem wystarczylo zdjac schowek i zetknac jeden przewod z masa = zrobilem to sam czas pracy max 1h)

pozdr

 

a mozesz napisac dokladniej jak sie programuje ten centralny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tutaj akurat pisalem o z3 czyli e36 a tam byla inna bajka .

 

Co do programowania w e46 to opisalem wszystko na forum w dziale zrob to sam juz daaawno temu (z 2 lata) . poszukaj przez wyszukiwarke.

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyszukiwarka nie znajduje nic pod haslami programowanie i kodowanie, ale jesli chodzi Ci o takie cos:

1. Wsiasc do samochodu i zamknac drzwi

2. Wlozyc kluczyk do stacyjki i przekrecic na pozycje nr1 (zapala sie kontrolka AIRBAG) maxymalnie na 5 sek. i wyjac kluczyk z powrotem

3. Nacisnac i przytrzymac przycisk otwierania. Nie puszczajac tego przycisku nacisnac krotko, trzykrotnie w ciagu 10 sek przycisk zamykania

4. Puscic przycisk otwierania jesli proba sie udala to centralny zamknie sie i otworzy zaraz.

 

to elktryk mi powiedzial ze to nie jest programowanie kluczyka, tylko alarmu, wiec napisz mi prosze co robiles w tym z3, bo ponoc ja mam tez u siebie jakies problemy z masa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem sterowanie zdalnym centralnym w z3 w module dolozonym 1 rok po zakupie auta, ale byl to orginal bmw (bmw produkcja gemel) .

 

Nalezalo rozlozyc obudowe tego dolozonego modulu (pod schowkiem), tam w srodku jest taki rozowy przewod zaizolowany i lezacy "luzem", nalezy go odizolowac i przytknac do masy, a w tym samym momencie nacisnac przycisk zamykania na pilocie i wszystko . :8) Powinno juz dzialac, potem izolujemy ten przewod spowrotem i montujemy jak bylo .

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierzcie (i jedzcie :mrgreen: ) z tego wszyscy :

 

http://www.speedyshare.com/642852862.html (PDF nt naprawy modulu komfortu ktory wyslal mi tomaszf)

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam coś od siebie :)ja miałem ten problem z zamkiem, u mnie konieczne było prze lutowanie jeszcze raz styków w tej środkowej wtyczce zresztą po ścieżkach od tych przekaźników dojdziecie które to piny . i dopiero to dało efekt w postaci działającego centralnego samo czszczeni i lutowanie przekaźników nie pomogło , a i mam uwagę co do metody oczyszczania płytki, ja bym się nigdy nie zdecydował szorować po tym mechanicznie w celu jej oczyszczenia, nitro załatwia sprawę i można polutować potem spokojnie Polecam prościej i mniej stresująco.
Le Mans winners 2006 2007 2008 R10tdi :) 2009 908 HDI :) 2010 R15 TDI ;)no cóż trzeba wiedzieć gdzie leży przyszłość motoryzacji :) TDI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed odłączaniem tej płytki nie trzeba klem z aku zdejmować, albo coś w tym stylu, żeby komp nie zapamiętał jakichś błędów?

 

nie trzeba odlaczac aku, nic sie nie stanie

 

piotres, u mnie w tym module nie ma przewodu z rozowa izolacja:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witajcie

 

Sprawdzalem przed chwila INPA i to na pewno przekazniki :) u mnie dzis znowu nie dziala wogole centralny, tylko kluczyk w zamek otwiera drzwi kierowcy ,także trzeba pilnie to robic .. (a przekazniki zostaly wyslanie do mnie dopiero wczoraj)

 

http://img49.imageshack.us/img49/3716/inpakk2.th.jpghttp://img49.imageshack.us/images/thpix.gif

 

(relay to przekaźnik jakby ktos nie wiedzial) :)

 

pozdr.

Piotrek

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam swoje 3 grosze. Swego czasu przestalo mi otwierac z pilota drzwi od strony kierowcy. Zamykalo prawidlowo, otwieralo tylko z kluczyka.

Chlopaki wymienili mi przekaznik(i) gdzies po stronie pasazera i wszystko wrocilo do normy :)

Podobno to bardzo czesta usterka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam swoje 3 grosze. Swego czasu przestalo mi otwierac z pilota drzwi od strony kierowcy. Zamykalo prawidlowo, otwieralo tylko z kluczyka.

 

czy Carsoft wykryje mi taki błąd przekaźnika? bo mam zamiar kupic carsoft(z racji na to ze zestaw bedzie mi tez pasowal do innego auta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce zakladac nowego tematu mam rówież problem z centralnym od kierowcy zamyka ale nie otwiera ale u mnie mam takie wrażenie jak by byl problem mechaniczny bo słychac ze centralny otwiera drzwi ale rygel nie wyskakuje do góry! mam wrazenie ze cos w zamku sie rygluje i nie pozwala aby on wyskoczył! ma ktos receptę na taki przypadek a moze zamek na sprzedaż?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce zakladac nowego tematu mam rówież problem z centralnym od kierowcy zamyka ale nie otwiera ale u mnie mam takie wrażenie jak by byl problem mechaniczny bo słychac ze centralny otwiera drzwi ale rygel nie wyskakuje do góry! mam wrazenie ze cos w zamku sie rygluje i nie pozwala aby on wyskoczył! ma ktos receptę na taki przypadek a moze zamek na sprzedaż?!

 

Kolego przekaznik. Grzebanie w zamku nie pomoze - juz to przerabialem :)

Zamek od strony kierowcy byl sprawny a mimo to zachowywal sie tak jak u Ciebie.

ASO wymienilo mi sterownik i wszystko jest OK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce zakladac nowego tematu mam rówież problem z centralnym od kierowcy zamyka ale nie otwiera ale u mnie mam takie wrażenie jak by byl problem mechaniczny bo słychac ze centralny otwiera drzwi ale rygel nie wyskakuje do góry! mam wrazenie ze cos w zamku sie rygluje i nie pozwala aby on wyskoczył! ma ktos receptę na taki przypadek a moze zamek na sprzedaż?!

 

Kolego przekaznik. Grzebanie w zamku nie pomoze - juz to przerabialem :)

Zamek od strony kierowcy byl sprawny a mimo to zachowywal sie tak jak u Ciebie.

ASO wymienilo mi sterownik i wszystko jest OK :)

 

z ciekawosci ile za to zaplaciles w ASO ?

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce zakladac nowego tematu mam rówież problem z centralnym od kierowcy zamyka ale nie otwiera ale u mnie mam takie wrażenie jak by byl problem mechaniczny bo słychac ze centralny otwiera drzwi ale rygel nie wyskakuje do góry! mam wrazenie ze cos w zamku sie rygluje i nie pozwala aby on wyskoczył! ma ktos receptę na taki przypadek a moze zamek na sprzedaż?!

 

Chodzi Ci o to ze tylko drzwi kierowcy sie nie otwieraja z pilota tak ?

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce zakladac nowego tematu mam rówież problem z centralnym od kierowcy zamyka ale nie otwiera ale u mnie mam takie wrażenie jak by byl problem mechaniczny bo słychac ze centralny otwiera drzwi ale rygel nie wyskakuje do góry! mam wrazenie ze cos w zamku sie rygluje i nie pozwala aby on wyskoczył! ma ktos receptę na taki przypadek a moze zamek na sprzedaż?!

 

 

Chodzi Ci o to ze tylko drzwi kierowcy sie nie otwieraja z pilota tak ?

_________________

 

dokładnie tak, slychac jak mechanizm parcuje w drzwiach ale nic nie idzie 1 na 5 razy udaje sie! nie raz widać jak rygiel wychodzi i zatrzymuje sie w połowie takie to dziwne urządzenie jest! wymienil bym ten przekaznik jezeli tj. to ale który bo ja mam tylko dwa bo dwoje drzwi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce zakladac nowego tematu mam rówież problem z centralnym od kierowcy zamyka ale nie otwiera ale u mnie mam takie wrażenie jak by byl problem mechaniczny bo słychac ze centralny otwiera drzwi ale rygel nie wyskakuje do góry! mam wrazenie ze cos w zamku sie rygluje i nie pozwala aby on wyskoczył! ma ktos receptę na taki przypadek a moze zamek na sprzedaż?!

 

 

Chodzi Ci o to ze tylko drzwi kierowcy sie nie otwieraja z pilota tak ?

_________________

 

dokładnie tak, slychac jak mechanizm parcuje w drzwiach ale nic nie idzie 1 na 5 razy udaje sie! nie raz widać jak rygiel wychodzi i zatrzymuje sie w połowie takie to dziwne urządzenie jest! wymienil bym ten przekaznik jezeli tj. to ale który bo ja mam tylko dwa bo dwoje drzwi!

 

Ok, ale co sie dzieje w momecie otwarcia zamka z pilota z drzwiami pasazera ? otwieraja sie normalnie ?

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale co sie dzieje w momecie otwarcia zamka z pilota z drzwiami pasazera ? otwieraja sie normalnie ?

 

drzwi pasażera otwieraja sie bez zarzutu tylko kierowcy słabizna analogicznie używajać przycisku do ryglowania i otwierania drzwi kolo mieszka ta sama sytuacja! :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.