Skocz do zawartości

[E46] Centralny Zamek Fabryczny i problem


mlody_act

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam podobny problem,ale w kombi.Podobno przerywają się przewody dochodzące do anteny która jest pod owiewką na tylej kapie

Obstawiam ze nawet bez anteny stojac blisko samochodu dzialal by zamek. Modul kosztuhe przewaznie na allegro z 30zl takze niema problemu z podmiana. Oczywiscie patrzcie na numery jakie maja byc (realoem) a nie kupujcie takiego samego jak macie, ja w kupionym samochodzie mialem wlozony niewlasciwy modul i wszystko procz pilota dzialalo. Jak wlozylem jeszcze inny to auto sie zaryglowalo i pol godziny meczylem sie jak wysiasc :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 464
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja już raz tak miałem 1,5roku temu był taki warsztat na Włochach w warszawie i to naprawili,pojechałem do nich ale warsztatu nie ma.Wtedy polutował mi przewody między tylną klapą a tylnym słupkiem,i pomogło.Teraz męczę się nadal z kluczyka bo szukam odpowiedniego warsztatu,byłem już w kilku-niechcą się podjąć roboty.Moze ktoś zna jakiś dobry na terenie Warszawy???????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam ten sam problem tyle, ze drzwi przednie od kierowcy w e39.

Nic nie pomoglo, zadne wskazowki tu znalezione. Zapadka ani drgnie. Nie mozna sie tam dostac nawet przy zdjetym boczku. TO nie centralka, nic elektrycznego, tylko ten slimak w srodku...

Nie mam pomyslu co jeszcze zrobic.

Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Cześć,

 

zanim zacznę mieszać z programowaniem od nowa kluczyka lub rozcinaniem go żeby wymienić baterię, zapytam Was.

 

Problem zaczął się już jakiś czas temu - pilot w kluczyku raz działał, raz nie.

Pozostawało otwierać "ręcznie" (kiedy pilot nie działał).

Tutaj również raz działał centralny (czyli rozbrojenie alarmu też), a czasami po prostu otwierał drzwi kierowcy (pozostawiając alarm uzbrojony).

Druga sytuacja sprawiała, że po otwarciu drzwi kierowcy alarm natychmiast się uruchamiał.

 

Na ten moment pilot nie działa nigdy, ręczne otwieranie cały czas na zmianę (raz zadziała centralny, raz nie). Nie potrafię znaleźć zależności.

 

 

Nie potrafię też wywnioskować czy to jest wina baterii czy centralnego zamka... i o podpowiedź/opinię właśnie w tej kwestii Was proszę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drugim kluczyku jest taki sam objaw. Zazwyczaj są dwa kluczyki - chyba że nie masz?

Bo jeśli na drugim jest tak samo to cos w aucie jeśli jest dobrze to bateria lub kluczyk. To mi przyszło do głowy na szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, w "drugim" kluczyku bateria była padnięta odkąd kupiłem samochód ;)

 

Myślę nad wymianą baterii, bo wydaje mi się, że gdyby odbiornik centralnego zamka był padnięty, to w ogóle by przestał działać.

Z drugiej strony, gdyby to była bateria, mam wrażenie, że po trasie samochód powinno się dać bez problemu zamknąć (i byłby ewentualnie problem z otwarciem).

 

Nie wiem też czy bateria jest potrzebna do otwarcia "ręcznie" samochodu (wraz z centralnym zamkiem).

Jak wspominałem, otwierając samochód "ręcznie", raz rozbroi się alarm, a raz nie.

 

Szkoda, że chyba nikt tak naprawdę do końca nie wie jak działają nasze centralne zamki :( (czyt. np. czy bateria jest niezbędna do rozbrojenia alarmu przy ręcznym otwieraniu).

 

No nic, jak do końca tygodnia ktoś nie rozwieje powyższe rozterki, rozcinam i wymieniam baterię w zapasowym kluczyku. Jak nie zadziała, będę już miał pewność ;)

 

 

EDIT: kumpel mi powiedział, że kluczykiem bez baterii "ręcznie" normalnie się rozbraja i uzbraja alarm.

Znaczy to, że mam problem z centralnym zamkiem, a to już niestety kombinowanie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Członkowie klubu
U mnie wymiana nic nie dała, prawdopodobnie wina była po stronie zamka. Na szczęście problem był po stronie pasażera i nie występował często.

Po dwóch latach w końcu się za to wziąłem :lol: :lol: :lol:

Wymiana przekaźników pomogła tylko na zamek pasażera, który otwierał się nie za każdym razem lub nie w całości. Na zamek kierowcy, który już wcale się nie otwierał, tylko mechanicznie kluczykiem pomogła tylko wymiana zamka.

Obserwacja jest taka, że jak słychać zamek, że próbuje otworzyć, ale zupełnie nie otwiera - to znaczy, że padł i przekaźniki nic tu nie pomogą.

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Przeszukałem forum jednak dokładnie takiego przypadku jak mój nie odnalazłem stąd proszę o pomoc.

Problem dotyczy centralnego zamka.

 

- zamykanie i otwieranie auta z konsoli działa za każdym razem dla strony pasażera, zaś dla strony kierowcy brak reakcji na otwieranie zamykanie.

- zamykanie i otwieranie auta z kluczyka ( klucz w zamku w drzwiach kierowcy ) działa za każdym razem, jednak dla drzwi kierowcy otwieranie jest "mechaniczne" czyli otworzył już pasażera, ale muszę jeszcze bardziej przekręcić kluczyc i wtedy otwiera również kierowcy

-zamykanie i otwieranie auta z przycisku na kluczyku(zdalnie - kluczyk poza autem) działa za każdym razem dla drzwi pasażera (otwiera/zamyka), zamyka za każdym razem drzwi kierowcy, ale ich nie otwiera nigdy :(

 

Dodatkowe informacje:

Przez 2 lata nie używałem otwierania zdalnego, ponieważ miałem niedziałający kluczyk. Kluczyk obecnie jest nowy, zakodowany.

Problem występował również przy próbie zamykania zdalnego od strony drzwi kierowcy. Dzyndzel widać było lekko drgał,ale nie mógł zamknąć. Problem jednak ustąpił od razu po podłączeniu akumulatora pod prostownik.(akumulator wkrótce będę wymieniał bo już jest słaby).

 

Koledzy,

Jak mogę wyeliminować brak reakcji przy próbie otwarcia drzwi zdalnie od strony kierowcy? Na forum widziałem, sugestie, że to mogą być przekaźniki, jednak tamte obiawy były inne od mojego przypadku. Czy to może siłownik zamka? A może jeszcze gdzie indziej muszę szukać?

Co jest najbardziej prawdopodobne biorąc pod uwagę jak zachowuje się moje auto, gdzie szukać przyczyny usterki?

Z góry dzięki za pomoc,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanie: wkładam kluczyk do zamka (od zewnątrz), przekręcam i zamek centralny otwiera wszystkie drzwi (lub zamyka) - kluczyk jest poprawnie zakodowany czy nie?

 

Pytam, bo pilot nie działa, a wkładając właśnie od zewnątrz do zamka zawsze otwiera/zamyka. Nie wiem czy mogę wiązać ze sobą bezprzewodowe otwieranie/zamykanie z "przewodowym" czy są to 2 zupełnie różne tematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Pilotem czy kluczykiem zawsze się otwiera\zamyka wszystko.

Być może można zaprogramować, żeby było inaczej, ale ja się nie spotkałem z takim rozwiązaniem.

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot przestał mi działać, po włożeniu fizycznie kluczyka do zamka wszystko działa, dlatego pytam czy jeżeli fizycznie działa to czy pilotem też powinno (czy też nie powinno się tych dwóch różnych sposobów otwierania/zamykania łączyć).

Jeżeli nie otwiera Ci zdalnie, a otwierał to pierwsze co bym podejrzewał to akumulatorek w kluczyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zanim otworzę nieotwieralny kluczyk (trzeba rozcinać) to chciałbym wiedzieć czy jest możliwe, żeby z padniętym akumulatorkiem dało się otworzyć za pomocą centralnego zamka, wkładając kluczyk do zamka, wszystkie drzwi. U mnie się da.

 

Akumulatorek może być tak padnięty, że nawet po trasie nie zamyka drzwi (przecież ładuje się w stacyjce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Witam wszystkich.

Postaram się szybko i klarownie przedstawić temat. Mam problem z "odryglowaniem" drzwi kierowcy, mianowicie z kluczyka wszystko elegancko się zamyka ale przy próbie otworzenia, otwierają się tylko drzwi pasażera a z drzwi kierowcy wydobywa się tylko jakiś dźwięk(coś na zasadzie odryglowania ale drzwi pozostają cały czas zamknięte). Natomiast jak nacisnę guzik na konsoli w środku auta reagują tylko drzwi pasażera(zamykają się i otwierają) a drzwi kierowcy nie reagują w ogóle.

Czytając różne wątki, postanowiłem wymienić te dwa przekaźniki od drzwi w module komfortu. Niestety to nic nie dało :mad2: Auto zachowuje się tak samo jak przed naprawą.

 

Czy przyczyną może być immobilizer? Czy może coś nie styka w drzwiach? Dlaczego z kluczyka drzwi normalnie zamyka, a z przycisku nie reagują w ogóle?

Dodam że mam walnięty alarm w samochodzie, w inpie na module komfortu wywala error 103.

Jutro planuje rozebrać drzwi i zobaczyć co tam się dzieje.

Jakieś sugestie panowie? Dzięki! :?

 

Wymieniłem przekaźniki nr 1, czy inne przekaźniki mają jakiś wpływ na działanie zamka centralnego?

fdsf.jpg

 

Taki błąd w Inpie:

alarm_error.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd pomysł na wymianę przekaźników w module skoro w drzwiach coś się dzieje ale nie otwiera, było zacząć od drzwi bo jak widać napięcie tam chyba dochodzi skoro coś mieli. A przycisk na konsoli nie działa pewnie dlatego, że już popękały zaczepy od dołu i jest luźny. Musisz go wyjąć i podkleić spód.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd pomysł na wymianę przekaźników w module skoro w drzwiach coś się dzieje ale nie otwiera, było zacząć od drzwi bo jak widać napięcie tam chyba dochodzi skoro coś mieli. A przycisk na konsoli nie działa pewnie dlatego, że już popękały zaczepy od dołu i jest luźny. Musisz go wyjąć i podkleić spód.

 

To u mnie z przycisku na konsoli działa jedynie strona pasażera otwiera i zamyka , a strona kierowcy ani nie otwiera ani nie zamyka jedynie z przycisku na kluczyku zamyka ale nie otwiera strony od kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd pomysł na wymianę przekaźników w module skoro w drzwiach coś się dzieje ale nie otwiera, było zacząć od drzwi bo jak widać napięcie tam chyba dochodzi skoro coś mieli. A przycisk na konsoli nie działa pewnie dlatego, że już popękały zaczepy od dołu i jest luźny. Musisz go wyjąć i podkleić spód.

 

Dzięki za radę, zmylił mnie właśnie ten guzik. Jestem na etapie rozbierania drzwi, jak się dowiem co i jak to chętnie tutaj wstawię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.