Skocz do zawartości

[E46] Centralny Zamek Fabryczny i problem


mlody_act

Rekomendowane odpowiedzi

z ebay to :http://www.ebay.co.uk/itm/BMW-E46-Door-Lock-repair-kit-front-right?item=140704448460&cmd=ViewItem&_trksid=p5197.m7&_trkparms=algo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D5%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D7853815144197585738

iż to miałem złamane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 464
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wziąłem się za to małe dziadostwo i okazało się klasycznie... połamany pierścień zabierakowy typu B z zestawów naprawczych. Demontaż jak i złożenie wszystkiego w całość dziecinnie prosta. Należy pamiętać, aby naciągnąć sprężynkę na górny bloczek po to żeby odbijało nam kluczyk do neutralnej pozycji. Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak padnie aku zostaje rwanie nerek, otworzenie maski i podanie prądu skoro ma zamek zepsuty. Napraw albo wymień zamek bo będzie kaplica w zime jak aku padnie :P

 

Wybacz ale dla mnie to największa głupota, większą jest jeszcze wybijanie szyby. Tak ciężko jest odkręcić parę śrub osłony silnika i podanie 12V na alternator ?

Po czym kulturalnie otworzyć pilotem ?

Darmowa diagnostyka, programowanie - Nowy Sącz i okolice, kontakt PW


Moja galeria: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=173808


BMW E46 320Cd CR EU4 Coupe

Scania 124l 420KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Tylko musisz posmarowac tam gdzie potrzeba. Nie walic smaru gdzie popadnie.

Dobra jest wazelina techniczna ewentualnie smar grafitowy bo tawot twardnieje przy niskich temperaturach.

Po wymianie bebenka, nie musisz go smarowac tylko wyczyscic z brudu i kawalkow starego ktory sie pokruszyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam

Mam problem z centralnym zamkiem w e46 compact.

Przy otwieraniu zamka z pilota nie otwierają się drzwi tylko kierowcy, zamykać się zamykają z pilota.

Inny problem jest z drzwiami kierowcy jak używam blokady drzwi przy przycisku świateł awaryjnych.Drzwi kierowcy nie reagują na blokowanie i otwieranie.

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INPA raczej nie, choc moge sie myslic

modul jest za schowkiem

wczesniej sprawdzic bezpieczniki 49,52,60

tutaj masz instrukcje do samodzielnej naprawy przekaznikow http://forum.samnaprawiam.com/elektryka-naprawa-centralnego-zamka-bmw-e46-vt262.htm

ale to w przydku sytem raz dziala a raz nie. Opis jest szczegółowy ,pomocny przy demontażu modulu.powodzenia :wink:

 

edit:

jednak da sie sprawdzic modul comfortu INPA a takze nim sterowac

Edytowane przez solarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie dzis szlak trafil moj modul,drzwi przestaly sie otwierac z kluczyka i z przycisku na tunelu,jest klikniecie w obu drzwiach przy probie otwarcia i zamkniecia lecz rygli nie podniesie

ta usterki modulu to chyba najczesciej powtarzajacy sie problem tego modelu. :mad2: nie ma jak przekaźniki Simens :do wymiany

u Ciebie konrado85 rowniez, sa tylko dwa jak sam zrobisz to obu jakies 80 plus koszt wysyłki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przy otwieraniu drzwi z pilota słyszę że coś tam działa ale drzwi sie nie otwierają.

Może miał ktoś z was taki sam problem ze tylko drzwi kierowcy sie nie otwierały.

 

 

Tak, usterka na 90% dotyczy kasety zamka, trzeba wymienić cały mechanizm. /nie pasuje z angola/ Możesz próbować z wymianą przekaźników ale zapewne nic to nie da w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam już nie wiem za co się zabrać.

Czy to będzie kaseta zamka czy moduł komfortu.

Może ktoś z Was miał takie objawy jak u mnie.

1.Nie działa tylko otwieranie zamka kierowcy z pilota(słychać dźwięk otwierania )

2.Nie działa otwieranie i zamykanie po str. kierowcy z przycisku tunelu zmiany biegów.

 

A i znalazłem te przekaźniki na allegro za 18 zł:

http://allegro.pl/v23084-c2001-a303-przekaznik-12v-v23084-tyco-i3454235566.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że ten problem nie dotyczy modułu.

Po rozebraniu tapicerki drzwi ciężko się dostać do zamka.

Mam wrażenie że to wina silniczka od centralnego tylko nie wiem gdzie on dokładnie jest.

Podłącze kompa i sprawdzę czy coś w ustawieniach się samo nie zmieniło.Dam znać jutro czy komputer wykrył jakieś zmiany w ustawieniach komfortu.

Raz miałem problem taki z szybą pasażera że po długim trzymaniu przycisku z tunelu sama się nie dosuwała do końca. Zmieniłem ustawienia w kompie i działa jak trzeba.

Sprawdzę co odpowiada za komfortowe zamykanie i otwieranie drzwi. Zobaczę czy te opcje są włączone czy też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.