Skocz do zawartości

Ścieranie się tarczy ham - przód - foto


olejus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Członkowie klubu

U mnie rdzawe naloty są po bardzo długim postoju ...ale normalnie cała powierzchnia tarczy powinna być srebrna a nie jej cienki pasek

 

Hamujesz tylko połową mocy ..... :worried:

 

Pozdro

Mario

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nic nie wymieniaj. Po tygodniu klocki ci się zrównają z nowymi tarczami , chyba, że naciśniesz mocno hamulec to je faktycznie mozesz ładnie wykrzywić ale te ATE na normalnych nowych klockach się krzywią.

 

Potwierdzam w 100%. Miałem straszne jaja jak założyłem komplet ATE. Po przejechaniu może 1000 km kierownica przy chamowaniu zaczeła wpadać w bardzo mocne wibracje (i całe auto też). Gieły się jak naleśnik, chociaż w serwisie BMW nie odrazu na to wpadli. Dopiero jak wszystko posprawdzali, przetoczyli tarcze, 500km był spokój i apiać od nowa. Teraz mam komplet oryginalnych, 5000km i spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nic nie wymieniaj. Po tygodniu klocki ci się zrównają z nowymi tarczami , chyba, że naciśniesz mocno hamulec to je faktycznie mozesz ładnie wykrzywić ale te ATE na normalnych nowych klockach się krzywią.

 

Potwierdzam w 100%. Miałem straszne jaja jak założyłem komplet ATE. Po przejechaniu może 1000 km kierownica przy chamowaniu zaczeła wpadać w bardzo mocne wibracje (i całe auto też). Gieły się jak naleśnik, chociaż w serwisie BMW nie odrazu na to wpadli. Dopiero jak wszystko posprawdzali, przetoczyli tarcze, 500km był spokój i apiać od nowa. Teraz mam komplet oryginalnych, 5000km i spokój.

 

kurde cos w tym jest

 

mam nowiutkie ate, wymienilem bo stare tarcze byly krzywe i walilo mi lekko przy hamowaniu, z reszta byly juz dosyc podjechane

 

i znow czuje lekkie wibracje, a zaraz po wymianie ich nie bylo

 

wiec chyba znow sie wykrzywily...

e38 chyba lubi krzywic tarcze

 

kurde, ale oryginalne troche przydrogawe

 

a ate byly i tak najdrozsze z zamiennikow, dziwili sie w sklepie ze sie uparlem akurat na drozsze ate a nie jakies np textary

http://img489.imageshack.us/img489/2486/zz1dk5.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a dzień dobry ,bardzo szanuję "7" ale to co zrobiłeś z tymi hamucami...

ups:) ,Ja mam małą 3, za chwil kilka również czeka mnie wymiana ukł.hamulcowego w przodzie - ale zakładam komplet,cały ,nowy.

Uważam że na tym układzie nie ma co oszczędzać.

pozdrawiam

Unnamed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze się wyrównały i wszystko wróciło do normy (...) Jeżeli klocek ma 70% to po jakiego grzyba go wyrzucać > jedynie co można było zrobić to lekko wyrównać go (papierem)
www.7er.pl > BMW7 Klub Polska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a dzień dobry ponownie.teoretycznie masz rację,ale wątpie by to tarcze się wyrównały??? klocek w sam sobie jest bardziej podatny na ścieranie niż tarcza,teraz piszesz że 70 %- a WCZEŚNIEJ 50% !!!

Czy dla Ciebie 20 % to jest nic? ???

Nie kumam CIę .Masz elegancką 7 a wg. mnie szporujesz na Jej utrzymanie????

Ale ciesze się że pomimo takiego błędu hamulce dotarły się i jest wszystko oki :)

pozdrawiam serdecznie

Unnamed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza forum wszyscy mówili mi że klocek się dotrze na tarczy w ciągu 2 tygodni ! jednak nie dawało mi to spokoju i zadałem pyatnie na forum gdzie każdy mówił że zrobiłem błąd.

Teraz wiem że błędu nie zrobiłem bo klocek się ładnie dotarł do tarczy i wszystko wróciło do normy.

 

Czy oszczędzam kase na hamulcach ?

Najłatwiej jest wymienić wszystko . Trzeba przyjąć balans racjonalnych wydatków i wydaje mi się że tak własie zrobiłem zostawiając stare klocki.

www.7er.pl > BMW7 Klub Polska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a dzień dobry ponownie.teoretycznie masz rację,ale wątpie by to tarcze się wyrównały??? klocek w sam sobie jest bardziej podatny na ścieranie niż tarcza,teraz piszesz że 70 %- a WCZEŚNIEJ 50% !!!

Czy dla Ciebie 20 % to jest nic? ???

Nie kumam CIę .Masz elegancką 7 a wg. mnie szporujesz na Jej utrzymanie????

Ale ciesze się że pomimo takiego błędu hamulce dotarły się i jest wszystko oki :)

pozdrawiam serdecznie

Unnamed

Wątpie żeby olejus oszczędzal na tym aucie :nienie:

Nie znasz historii auta więc nie stawiaj takich zarzutów :wink:

Jeśli klocek był prawie nowy to wystarczyło lekko go wyrównać i po sprawie. Klocek dopasowuje się do tarczy a nie na odwrót więc wszystko będzie oki :cool2: w sumie już jest :wink:

Pozdrawiam

Marzenia sie spełniają-->mam E38 :)

Moja historia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w wolny dzień kolegów.

Paranoją jest to co czytałem o oszczędności na hamulcach. Jestem ciekaw kto z Was wymienił chociaż raz przewody hamulcowy lub je dokładnie sprawdził a jako diagnosta dodam ,że to masowy problem wersji E38 i E46.

 

Nigdy nie słyszałem , że tarcze wymienia się razem z klockami w parze. W parze to się skarpetki wymienia :D druga sprawa że ten klocek zawsze się dotrze do tarczy :cool2:

 

Oczywiście nie jestem zwolennikiem tarcz ATE dlatego olejus Wielki Minus dla Ciebie bo takie kupiłeś :P :P :P :P :P

 

Wątpie żeby olejus oszczędzal na tym aucie

Ja też wątpie bo znam te auto chyba lepiej niż on sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymiłem przewody ale na ATE haha przód i tył tak na marginesie :D

Wracam jeszcze do tych procentów starcia klocków bo napisałem 50% a później 70% .

 

70% mówił galwan jak je oglądał a 50% mówił mechanik :D

www.7er.pl > BMW7 Klub Polska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.