Skocz do zawartości

Wymieniam popychacze ale nie jestem mechanikiem.


Dr.Om

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Musze wymienić popychacze w moim aucie silnik M40, chce to zrobić sam, nie jestem mechanikiem ale chce sie podjąć tej zabawy jeśli nie jest to skąplikowane. Jakie sa czynności wycigania i wkładania popychaczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie wymienialem i powiem ze nie jest duzy probelm wymienic ale potrzeba do tego dokladnosci, czucia w rekach (zeby niczego nie ukrecic) i cierpliwosci. Ale jesli nie czujesz sie mocny w tych sprawach to raczej odradzam. To jednak rozrzad gdzie trzeba wyjac walek coza tym idzie sciagnac pasek rozrzadu. A roboty troche jest. Kupe pirdołek ktore naprawde flustruja i mozliwosc zepsucia lilku rzeczy po drodze ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze mi ktos napisac, jak wyjac popychacz bez zdejmowania walka ??

 

Dzisiaj ogladalem rozrzad, i jak sie to wyjmuje ? wciska sie zawor i wyciaga dzwigienke i wtedy kombinuje z popychaczem czy jak to sie robi ??:D

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze mi ktos napisac, jak wyjac popychacz bez zdejmowania walka ??

 

Dzisiaj ogladalem rozrzad, i jak sie to wyjmuje ? wciska sie zawor i wyciaga dzwigienke i wtedy kombinuje z popychaczem czy jak to sie robi ??:D

Witam

Podobno mozna w ten sposob.ale jak Ci sie wypnie zawor ,to do widzenia.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam aby zrobił to mechanik... ewentualnie popatrz ...i nastepnym razem zrobisz sam... jesli nie widziałeś... to lepiej nie dotykać... inne rzeczy tak..ale tu nie koniecznie...

 

No nie dokladnie o to pytalem, tak wiem istnieja mechanicy... ale ja pytalem calkiem o cos innego.

 

Czy jak wciske sprezyne a krzywka bedzie do gory to dzwigienka wyjdzie czy jest jeszcze jakos przymocowana ??

 

W sumie najprosciej bylo by zrobic to przy okazji wymiany paska rozrzadu bo mozna wtedy walek sciagnac ale mi zostalo jeszcze 25 000 km do wymiany... a na zimnym cyka juz z 2 .... 3 minuty dopiero potem sie uspokaja.

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak ci tylko cyka ,to daj sobie spokoj.

Podobno ta dzwigienke mozna wyjac ustawiajac walek w odpowiedni sposob,ale zeby ja wyjac ,to musisz najpierw wydlubac popychacz.

Sprobowac mozna ,ale rob to z czuciem.

Sama dzwigienka nie jest nigdzie mocowana,po prostu lezy sobie pod walkiem i i z jednej strony opiera sie o zawor/na podkladce/ a z drugiej jest blokowana przez popychacz.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak ci tylko cyka ,to daj sobie spokoj.

Podobno ta dzwigienke mozna wyjac ustawiajac walek w odpowiedni sposob,ale zeby ja wyjac ,to musisz najpierw wydlubac popychacz.

Sprobowac mozna ,ale rob to z czuciem.

Sama dzwigienka nie jest nigdzie mocowana,po prostu lezy sobie pod walkiem i i z jednej strony opiera sie o zawor/na podkladce/ a z drugiej jest blokowana przez popychacz.

pozdrawiam

 

Ok dzieki za rzeczowa odpowiedz... narazie moze zostawie ale przy kolejnej wymianie paska kto wie... denerwuje mnie to cykanie nawet przez 2 minuty...

 

mozesz mi jeszcze powiedziec jak dokladnie wyciaga sie popychacz... on siedzi w jakims gniezdzie .. jest w jakiejs oprawie ? czy da sie go normalnie wyjac.. pomijajac fakt ze blokuje go dzwignia .

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wtrące pytanie do problemu aby nie robic nowych tematów. Ilemożna jeździć z tykającymi popychaczami?. U mnie to nawet jak jest gorący silnik to czasem zadzwonią. Dziwne zjawisko sie dzieje bo jak jade na trasie to cykają ok. 10 sek i potem normalnie silnik chodzi po czym sytuacja się powtarza po przejechaniu ok kilometra i tak w kółko. Co to może być?? dzięki za odpowiedz z góry
Pozdrawiam !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wtrące pytanie do problemu aby nie robic nowych tematów. Ilemożna jeździć z tykającymi popychaczami?. U mnie to nawet jak jest gorący silnik to czasem zadzwonią. Dziwne zjawisko sie dzieje bo jak jade na trasie to cykają ok. 10 sek i potem normalnie silnik chodzi po czym sytuacja się powtarza po przejechaniu ok kilometra i tak w kółko. Co to może być?? dzięki za odpowiedz z góry

 

Moze to nie popychacze,

u mnie stukaja tylko okolo max 2 min po odpaleniu .. nawet nie zbyt glosno ale slychac ze to one... potem jest cisza, natomist znajomemu stukaja caly czas, czy zimny czy cieply.. ciagle tak samo ... juz zrobil 25 000 i nic sie nie dzieje, ogladalem jego walek jest troszeczke zurzyty ale przy ponad 200 000 km to chyba normalne zurzycie.

 

 

Cześć

W moim e36 też są do wymiany popychacze i lepiej wymienie je w serwisie a póżniej będę sam już będę działał tylko musze podpatrzeć jak robią to fachowcy od bmw

 

Jak ci je juz wymienia to juz potem nie masz nic sam do dzialania :) wkoncu one nie padaja co 10 000 :)

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

No ztym nic nie robieniem po wymianie popychaczy ,to przesad :P

Jezeli walek jest podtarty,tak jak u mnie/,to trzeba go wymienic ,bo szkoda dzwigienek.

Na razie jezdze ,ale powoli szykuje sie do wymiany walka.

niestety skusilem sie na liqui moly ,bo mi polecili mechanicy.

Podobno pomaga w niwelowaniu tarcia i oszczedza walek i reszte.

Pisze niestety,bo jestem przeciwnikiem dolewania tych specjalow :lol:

Jak doleje ,to napisze jaki skutek.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienić i tak pasuje bo drażni mnie to cykanie, poza tym strasznie sie mulasty zrobił odkąd zaczęły tykać popychacze. V-max : 150km/h więcej z niego nie wydusze. Przy 4 tyś. obrotów na 3 biegu zachowuje się tak jakby mu odcinało paliwo. Obwiniam popychacze bo luz zaworowy nie dobrze regulują i zmniejsza sie stopień napełnienia cylindra (poprawcie mnie jeśli się myle) . Pozdro
Pozdrawiam !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm

 

no wiesz żeby tak jeżdzić

 

http://www.autokrata.pl/ogien/1535/drifting_bmw/

 

to trzeba wydać w moim przypadku 1800 PLN za 24V 320i

 

To mu sie napewno przyda przy wymianie popychaczy :) szczegolnie jesli chodzi o koszty :)

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.