Skocz do zawartości

Czy te felgi będą pasowały do mojego bmw


Krupek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do kupienia alufelgi 17' od bmw E 34

rozmiar opon 235/44 tył , natomiast przód 225/40

 

zastanawiam się, ponieważ obiło mi się o uszy, że nie pasują do E 36

tzn. że będą wystawać za nadkola albo ocierać o nie( szczeglnie tył), bo mają inny współczynnik ET

 

Zastanawiam się czy jak założe węższe opony to może będzie akurat, ale nie wiem napewno,

 

Jeżeli ktoś przerabiał temat to proszę o poradę

 

Pozdrawiam Łukasz

WANTED
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu masz podobny problem co ja ,tylko ze ja chce wstawic 255/35/17,,,,ogolnie mi odpowiedzieli ze nie moza ale bez konkretow i ze samochod zarzne szybko ,ale dzis sprawdzalem na necie w sklepie internetowy jakie oge kupic do mojego modelu i jednak znalazlem takie wiec teraz jestem glupi bo juz sam niewiem,ale twoje jestem pewien na 90% ze bez problemu dasz rade wcisnac
nic tak nie odpreza jak minuta dla weza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie wiem że nie każdy musi sie znać na felgach , ale jak słysze niektore teksty to normalnie leże.... , 255 w E36 :shock: , stary to byś musiał niezłe wydmuszki zrobić z nadkoli , a co do tych felg "z E34 z kapciem 235/45/17" to zapewniem że nie wejdą za chiny ludowe, tutaj już nie chodzi nawet o szerokość felgi a profil opony ja mam wyciagniete nadkola po praktycznie każdą felge jaką produkuje bmw ale 235/45/17 mi nie wejdzie nigdy w życiu bo to za wysoki profil :!:

Powtórze poraz 1000czny do seryjnego E36 wchodzi bez żadnego kombinowania z nadkolami i oponami MAX felga 8 cali z ET 35 , potem zaczynają sie kombinacje z nadkolami, wąskimi oponami , gumami w sprężnych itp.

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a co do tych felg "z E34 z kapciem 235/45/17" to zapewniem że nie wejdą za chiny ludowe, tutaj już nie chodzi nawet o szerokość felgi a profil opony ja mam wyciagniete nadkola po praktycznie każdą felge jaką produkuje bmw ale 235/45/17 mi nie wejdzie nigdy w życiu bo to za wysoki profil :!:

Powtórze poraz 1000czny do seryjnego E36 wchodzi bez żadnego kombinowania z nadkolami i oponami MAX felga 8 cali z ET 35 , potem zaczynają sie kombinacje z nadkolami, wąskimi oponami , gumami w sprężnych itp.

 

No to ja mam chyba jakieś wyjątkowe auto, bo mam felgi 17'' o szerokości 8J i ET38 i mam założone opony przód 225/45/17 tył 235/45/17 i jeżdżę bez problemu. Dopiero jak wsiądą mi z tyłu trzy osoby to na dziurach ociera mi tył ale rzadko woże tyle osób z tyłu. Dodam, że mam oryginalne sprężyny - auto nie obniżane.

Bi Em DabylJu :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to są te felgi,

podaję poniżej link

 

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=174641087

 

przepraszam że trzeba wklejać, ale nie wiem jak to zrobić tak fajnie jak inni.:)

pozdr

WANTED
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego ze jesli to są od E34 to na piaste Ci nie najda, chyba ze bedziesz przerabiac. Nie wiem jak jest w zwykłej E36, ale sasiad w M3 E36 jeździ na kołach 18 cali, przód 245 tył 265. Nadkola nie są jakies inne.

Było:

BMW 525i E34 sedan

BMW 525i E34 sedan +szpera

BMW 518i E34 kombi

Jest:

BMW 740iA E38



http://img96.imageshack.us/img96/2268/podpisqh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a co do tych felg "z E34 z kapciem 235/45/17" to zapewniem że nie wejdą za chiny ludowe, tutaj już nie chodzi nawet o szerokość felgi a profil opony ja mam wyciagniete nadkola po praktycznie każdą felge jaką produkuje bmw ale 235/45/17 mi nie wejdzie nigdy w życiu bo to za wysoki profil :!:

Powtórze poraz 1000czny do seryjnego E36 wchodzi bez żadnego kombinowania z nadkolami i oponami MAX felga 8 cali z ET 35 , potem zaczynają sie kombinacje z nadkolami, wąskimi oponami , gumami w sprężnych itp.

 

No to ja mam chyba jakieś wyjątkowe auto, bo mam felgi 17'' o szerokości 8J i ET38 i mam założone opony przód 225/45/17 tył 235/45/17 i jeżdżę bez problemu. Dopiero jak wsiądą mi z tyłu trzy osoby to na dziurach ociera mi tył ale rzadko woże tyle osób z tyłu. Dodam, że mam oryginalne sprężyny - auto nie obniżane.

skoro ci ociera to jest "bezproblemu" hmm wiesz ja mam inne pojęcie bezproblemowej jazdy.... i sprawdz czy aby napewno z tyłu masz 235/45/17 a nie 235/40/17..... noi felgi masz z wyższym ET niż ja napisałem

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KUJON dobrze pisze - sam mialem 8x17 ET 35 i przez chwile opony 235/45 z serii "5" na tyle i czasem lubialo obetrzec , po zmianie na 225/45 nawet na pelnym zaladunku nic nie obciera :cool2:

 

W M3 E36 są całkiem inne wahacze z tyłu mające większe przetłoczenia przez co można założyć szersze koła przy standardowych rantach błotników.

 

I minimalna wielkosc felgi w M3 to 17cali :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro ci ociera to jest "bezproblemu" hmm wiesz ja mam inne pojęcie bezproblemowej jazdy.... i sprawdz czy aby napewno z tyłu masz 235/45/17 a nie 235/40/17..... noi felgi masz z wyższym ET niż ja napisałem

 

Kujon wiem co mam założone w aucie! Miałem wcześniej opony o profilu 40 ale zmieniłem na 45, bo krzywiłem felgi na dziurach. A między ET35 i ET38 nie ma bardzo dużej różnicy. Co do ocierania o tylne nadkola to sam powiedz jak często wozisz trzy osoby na tylnym siedzeniu ? Mi się to raz zdarzyło i wtedy ocierało ale na nierównosciach jezdni (dadtkowo mam kilkanaście kilogramów sprzętu w bagażniku), dlatego mówię, że problemu nie ma. Przy aucie załadowanym w 4 osoby (dwie z tyłu) wogóle nie ma czegoś takiego jak ocieranie opon tynich o nadkola. Jeżeli nie wierzysz w to jakie mam opony i o czym piszę to zapraszam do mnie i Ci pokażę. Zerknij na moje fotki i zobacz jak wyglądaja opony o profilu 45. Jak chcesz to dołożę specjalnie dla Ciebie fotkę mojej opony tylnej założonej na aucie.

Bi Em DabylJu :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś otrzymałe informację od sprzedającego, że

 

felgi mają 8,5 cala szerokości a ET 15

 

wszyscy pisza ET 35, to chyba z tym będzie lipa, no zobaczymy, ja nie wiem, może ktoś soę naprawdę orientuje, bo nie którzy widzę piszą żeby coś napisać...........

 

pozdr.

WANTED
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do kupienia alufelgi 17' od bmw E 34

rozmiar opon 235/44 tył , natomiast przód 225/40

 

zastanawiam się, ponieważ obiło mi się o uszy, że nie pasują do E 36

tzn. że będą wystawać za nadkola albo ocierać o nie( szczeglnie tył), bo mają inny współczynnik ET

 

Zastanawiam się czy jak założe węższe opony to może będzie akurat, ale nie wiem napewno,

 

Jeżeli ktoś przerabiał temat to proszę o poradę

 

Pozdrawiam Łukasz

 

Jedna sprawa felgi w e30 sa na 4 sruby w e36 na 5 wiec z e30 nie beda pasowac do e36.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie wiem że nie każdy musi sie znać na felgach , ale jak słysze niektore teksty to normalnie leże.... , 255 w E36 :shock: , stary to byś musiał niezłe wydmuszki zrobić z nadkoli , a co do tych felg "z E34 z kapciem 235/45/17" to zapewniem że nie wejdą za chiny ludowe, tutaj już nie chodzi nawet o szerokość felgi a profil opony ja mam wyciagniete nadkola po praktycznie każdą felge jaką produkuje bmw ale 235/45/17 mi nie wejdzie nigdy w życiu bo to za wysoki profil :!:

Powtórze poraz 1000czny do seryjnego E36 wchodzi bez żadnego kombinowania z nadkolami i oponami MAX felga 8 cali z ET 35 , potem zaczynają sie kombinacje z nadkolami, wąskimi oponami , gumami w sprężnych itp.

a ja mam z tyłu 245/40/17 i co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro ci ociera to jest "bezproblemu" hmm wiesz ja mam inne pojęcie bezproblemowej jazdy.... i sprawdz czy aby napewno z tyłu masz 235/45/17 a nie 235/40/17..... noi felgi masz z wyższym ET niż ja napisałem

 

Kujon wiem co mam założone w aucie! Miałem wcześniej opony o profilu 40 ale zmieniłem na 45, bo krzywiłem felgi na dziurach. A między ET35 i ET38 nie ma bardzo dużej różnicy. Co do ocierania o tylne nadkola to sam powiedz jak często wozisz trzy osoby na tylnym siedzeniu ? Mi się to raz zdarzyło i wtedy ocierało ale na nierównosciach jezdni (dadtkowo mam kilkanaście kilogramów sprzętu w bagażniku), dlatego mówię, że problemu nie ma. Przy aucie załadowanym w 4 osoby (dwie z tyłu) wogóle nie ma czegoś takiego jak ocieranie opon tynich o nadkola. Jeżeli nie wierzysz w to jakie mam opony i o czym piszę to zapraszam do mnie i Ci pokażę. Zerknij na moje fotki i zobacz jak wyglądaja opony o profilu 45. Jak chcesz to dołożę specjalnie dla Ciebie fotkę mojej opony tylnej założonej na aucie.

zgadza sie , ja podaje wymiary felg które wchodzą do każdej E36 bez jakiegokolwiek kombinowania, piszesz że jeżdzisz raczej sam i bez załądowania OK zgadza sie , tylko ktoś kto nie ma pojęcia w tej sprawie przeczyta takie coś , kupi felgi z ww oponami pojezdzi troche , przyjdzie lato, wsadzi całą rodzinke do auta , zapakuje auto na full, pojedzie na wczasy i po 100km stwierdzi że nie dojedzie bo pół opony ma jużna błotnikach....

Ja przetestowałem już mase kombinacji zawieszenia i felg i wiem dokłądnie co wchodzi bez problemu , a co wchodzi "ale" , więc nie bede ludzią amatorki wciskać, bo oprócz wyglądu itp spraw najważniejsze jest bezpieczeństwo :!:

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.