Skocz do zawartości

Blokują się hamulce


Skoora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wymieniłem ostatnio tylne tarcze, klocki i szczęki, minimalnie i ledwo słyszalnie ociera jedna szczęka, ale jak mi powiedział mechanik - ułoży się. Jednak kiedy ruszam zimnym autem wszystko jest ok, jadnak jak przejade kikla kilometrów, jest opór jakbym ciągnął przyczepę - jak ostygnie znowu jest ok i mozna kołem obracać w rękach. W warsztacie powiedzieli mi że jak nie wymieniałem płynu hamulcowego to może jest w nim woda która się gotuje i zaciska klocki - czy to możliwe???? Ponadto czasami kiedy przy ok100 km/h wrzucę luz i zaczynam lekko hamować czuć wibracje, jakby bicie w tunelu - moim zdaniem to podpora wału - ale czy to ona może się jakoś zapiekać i stawiać taki opór - błagam pomocy??? :jawdrop:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie z tyłu się blokowały, wywaliłem tłoczek z zacisku, gume osłaniającą, wykąpałem go w wd40, odkręciłem zacisk włożyłem tłoczek, pomęczyłem się z włożeniem gumy zabezpieczającej przed brudem, odpowietrzyłem, i działa do dzisiaj, tłoczek nie wyglądał na brudny, to może był lekko zapowietrzony układ? To nie wiem czy pomogło wyczyszczenie tłoczka czy odpowietrzenie, ale pomogło hehe
http://img410.imageshack.us/img410/9554/m5hire1nt1.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem płyn i okazuje się że jest to samo, po przejechaniu ok 20 km lewa tarcza z produ jest czerwona - mechanik powiedział że to pompa hamulcowa - jutro będą wymieniali. Jak myślicie - to może być to? Czy jednak stawiać na zacisk?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na zapieczony zacisk,ale z pompa tez cos moze byc.Kiedys mialem taki przypadek i okazalo sie ze mechanicy jak wymieniali zacisk to zeby zapobiec wyciekaniu plynu po odkreceniu wezyka,zacisneli ten wezyk kluczem "francuzkim" i po pewnym czasie zrobil sie w tym wezyku taki zaworek z kawalka gumy (bo go uszkodzili).Jak sie hamowalo to bylo ok ale jak puscilem pedal hamulca to blokowalo,no bo plyn z zacisku nie mogl sobie powrocic.

"________ 730iA

/________\

(0o=[][]=o0)

[_]/'''''''''''\[_]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.