Skocz do zawartości

16" czy 17" jak różnica w jeżdzie?


cinofree

Rekomendowane odpowiedzi

jak kupiłem swoją bunie to była na 15''

kupiłem 17'' poziom lansu wzrósł do 5 gwiazdek ale komfort o tyle samo spadł :mad2: więc kupiłem kute 16'' od 850tki i jestem z nich bardzo zadowolony :wink: a popny jakie mam to 225/60/16

jak by BÓG preferował przedni napęd to byśmy chodzili na rękach ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem na 15'' o profilu 65 i szerokości 195 później założyłem alusy 17'' 225/40/17 i masakra! Auto ma słabszy zryw, więcej pali, czuję wszystkie nierówności i siłuje się z koleinami. Ostatnio podniosłem profil do 45 i jest troszkę lepiej na dziurach ale ogólnie tylko wygląd jest ładny. Polecam Ci kupić 16'' i profil ok. 60. Co do opon czy nowe czy używki to nie mam zdania bo zawsze kupowałem używki.
Bi Em DabylJu :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

praktycznie nie ma zadnej roznicy w komforcie miedzy 16" a 17" .. przynajmniej ja takowej nie zauwazylem .. przy 17" jest jeszcze sporo gumy na feldze .. schody zaczynaja sie od 18" ..
kupie szerokie 17" do E36 - najchetniej 9" przod i 10" tyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i kupiłem 17" BBS-a :duh: :) , podziele sie wrażeniami jak to jest przesiąść sie z 205/60/15.

ciekaw jestem jak będą wygladać na mojej czarnej coupe-jce.

macie moze jakieś zdięcia na takiej feldze

http://moto.allegro.pl/item172738125_bmw_bbs_e36_e46.html

to nie te kupiłem, moje sa troszke w gorszym stanie ale jak je odnowie to tak będą wyglądać i to za połowe tej ceny.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wyda Wam się to nieprawdopodobne, ale przesiadając się z letnich 215/45 17" na 185/65 15" nie odczułem prawie żadnej zmiany w komforcie a co dopiero w osiągach. Myśle że za bardzo sugerowałem się opiniami w stylu: "jak kupiłem swoją bunie to była na 15'' kupiłem 17'' poziom lansu wzrósł do 5 gwiazdek ale komfort o tyle samo spadł" :lol: .

 

BMW jest standardowo twardsze niż większość samochodów, może dlatego niektórzy tak narzekają?

 

damianoGD sprawdź, może napompowali ci je na 3 atm :duh: .

teraz nic nie sprawdze bo 17stki poszły do ludzi :roll: co do poziomu lansu itd. to był żart przenośnia jak jej nie zrozumiałeś to twój problem :wink:

jak by BÓG preferował przedni napęd to byśmy chodzili na rękach ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sobotę zmieniłem zimówki 15 na alu 17 (225/45) i odczuwam różnicę w komforcie. Nie jest to moze drastyczna róznica ale czuc jak jezdzilo się na większym balonie a teraz jest tylko 45. Osiągi i spalanie chyba się nie zmieniły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Słuchajcie ja chce kupic 18" do mojeje e32 i mam dylemat czy brac czy nie. Doradzcie mi bo nie chce kasy utopic. Jak sie bedzie na tym jezdzilo. Opony 225/40. Felgi nowe i wygladaja super ale chodzi tez o komfort i prowadzenie. Pomozcie. Zgory wielkie dzieki i pozdro dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Słuchajcie ja chce kupic 18" do mojeje e32 i mam dylemat czy brac czy nie. Doradzcie mi bo nie chce kasy utopic. Jak sie bedzie na tym jezdzilo. Opony 225/40. Felgi nowe i wygladaja super ale chodzi tez o komfort i prowadzenie. Pomozcie. Zgory wielkie dzieki i pozdro dla wszystkich

 

Na takich gumach (225/40) Twoje auto moze zaczac troche smiesznie wygladac (chyba ze masz konkretna glebe) - ten rozmiar opon jest do serii "3" a nie do "7". Wyzsze gumy i bedzie OK :cool2:

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie napisał jak się użytkuje 17" po mieście - czy łatwo uszkodzić na koleinie, krawężniku itp.

 

Jak będę musiał zmienić opony, to kupię nowe felgi i waham się pomiędzy 16 a 17 cali - wiem, że na 16 nie ma problemu (ale niewiele się od 15" różnią).

 

Ile trzeba liczyć za komplet przyzwoitych 17" - używanych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

na przodzie mam 205/40/17 i czuc wszystkie dziury, do tego jest kapec naciagniety na 8 cali felge i jest cala odkryta dlatego krawezniki sa cholernie niebezpieczne wczesniej mialem 235/45/17 i w koleinach to byla walka z autem ale felga byla zakryta

coz cos za cos :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już odczuwałem na komforcie przy oponach zimowych 195/65r15 z przodu i 205/65r15 z tyłu, te przednie bardziej dziury wyczuwały i wg mnie było gorzej niż na letnich 225/60r15-na których jeździ mi się idealnie Edytowane przez MarcinPioneer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Rzeczywiści zmiana z 16 a 17 u mnie = minimalnie bardziej trzęsie.

Ale najgorsze że zwiększenie szerokości z 205 na 225 powoduje gorsze prowadzenie w koleinach. :( i około pół litra większe spalanie (ciężko zejść poniżej 7 litrów na setkę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.