Skocz do zawartości

Dlaczego tak trudno sprzedać?


Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu prubuję sprzedać E36 320iA w naprawdę super stanie, ale zainteresowanie niest niemalże zerowe.... gdy wchodzi w grę zamiana to nawet komisy nie chcą o tym słyszeć... dlaczego??? W ostatnim komisie gość poprostu mnie powalił tekstem "nie biorę BMek od tych debili bo oni tylko katują te auta i nic przy nich nie robią" ... pozdrowiłem go serdecznie środkowym palcem i pojechałem dalej.... Dlaczego tak trudno sprzedać taki samochód? czy naprawdę musiał bym oddać go za grosze? chciałem zamienić na 325 lub 328 ale widze że mam marne szanse.... może ktoś mi podpowie, może ja coś źle robię...??? ceny tych aut spadają na łeb na szyję... 3 lata temu zapłaciłem za nią 25000 a teraz widzę że nawet za 10.000 chyba nie sprzedam.... co sądzicie na ten temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest tak, każdy potencjalny kupiec myśli (w sumie ma rację) że utrzymanie BMW nie jest tanie i np taniej wyjdzie go utrzymanie jakiegos fawreja czy innego auta. Wiadomo, że jak auto juz ma kilka lat to zawsze trzeba sie liczyc z naprawami zaraz po kupnie a czesci tez nie naleza do najtanszych. Stereotyp mowi też że: BMW od zawsze miało kopa (z tym sie nie myli) a co za tym idzie robi wir w zbiorniku co niestety prawda nie jest. No i BMW jak wiadomo przyrownywane jest tylko jako auto dla dresiarzy itp.

Uwierz mi, mi koledzy tez odradzali kupno BMW wlasnie podobnymi tekstami + jeszcze do tego ze mi ukradna, ze bede w nim spal itd a jednak jak kupilem to kazdy oczy wywalil :D

 

Dlatego nie dziw sie ze ciezko sprzedac :)

 

No i cena, może za dużo chcesz... Jakbyś bardzo chciał sprzedać to opuszczasz o 1000 zł mniej niż średnia cena Twojej wersji i sprzedasz. Jak ja sie rozglądałem za BMW to duzo osob pisalo na sprzedaz ale tak naprawde nie chcieli sprzedac tylko nie wiem "pochwalic sie".. takie dziwne to dla mnie - objawialo sie to astronomicznymi cenami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech, już bez przesady z tą ceną sercową, pzecież o tylko samochód, choć wiadomo że chciało by się sprzedać jak najdrożej i kupić jak najtaniej... normalne że są wspomnienia i sentymenty, no ale w końcu trzeba zmieniać na lepsze.... błędem z mojej strony było to że nie kupiłem od razu 325 lub 328 .... sprzedaję bo brakuje mi powera.... ale żeby czekać aż rok??? proszę nie straszcie mnie, aż tak jest źle?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE wiem , nie widzialem nic nie mowie na temat twojego auta.A le z druguej strony czesto na oko widac czy samochod jest zmeczony czy nie........a najlepsze texty, " ze taka BMW czy tez inny samochod , moga sobie kupic za kilka tys mniej"-to ja im zycze , szerokiejj drogi, po co tu wogoile stercza i dupe pruja zeby zejsc z ceny-Bo wiem ze auto jest warte tych peniadze, ze sam czesci latalem kupowalem i wiem ile to kosztuje-niech sobie kupia te tansze za pol ceny jak to mowia i nimi jezdza a od mojego wara........:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E36 świeżym modelem nie jest. Teraz nawet w PL jest tendencja do kupowania coraz młodszych samochodów (ze stratą na marce, jakości itd.). Liczy się rocznik. BMW do najtańszych w utrzymaniu też nie należy. Do tego silnik 2.0 - pali dużo i jeździ wolno. Następna i najważniejsza sprawa - samochód eksploatowany w PL. Większość chce kupić samochód prosto z importu ( i trudno się dziwić).
"Aerodynamika jest dla tych, którzy nie potrafią budować silników" - Enzo Ferrari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda - tzn czy masz zawias standart czy gleba, czy fela zwykła czy jakaś zajefajna 17 czy 18.

Ja odnoszę wrażenie, że ludzie jak chcą Bejce to kupują już samochód trochę "zrobiony" - czytaj usprawniony.

Zwyklasa takiego fabrycznego to trudno opchnąć - bo większość myśli tak "pewnie miał fajne fele i zawias ale jak sprzedaje to wymienił na fabrykę żeby nie było, że katował"

http://images22.fotosik.pl/34/375df5381f18b28am.jpg

Moja śliczna była..........teraz w Gliwicach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz uzbroic sie w cierpliwosc

jestem zdania, ze kazde auto (no... moze prawie kazde) znajdzie wczesniej czy pozniej nabywce

oczywiscei osobna sprawa to cena sprzedazy....

 

z kupowaniem tego"zrobionego" bym sie nie zgodzil do konca,

nie kazdy szuka wlasnie takich egzemplarzy

mi naprawde duzo czasu zajelo znalezienie sztuki jak najmniej odbiegajacaj od wygladu, z jakim wyjechala z fabryki

ale moze jestem odosobnionym przypadkiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak, że jak ktoś chce zadbany, to nawet w Polsce nie szuka - może to błąd, ale jeśli tak to ja też go popełniłem... Natomiast jeśli ktoś szuka w Polsce to chce kupić jak najtaniej, bo tutaj niestety na ogół zero szans na oryginalny stan licznika, już nie mówiąc o jakiejś dokumentacji.

 

Na pewno jak przeglądasz forum, to widzisz te skargi użytkowników robiących tysiące kilometrów po Polsce w poszukiwaniu auta i ciągle trafiających na złomy - na sprzedawców oszustów itp...

 

No więc każdy szuka jak najtaniej, żeby miał na ew. naprawy jakie mogą być konieczne po zakupie mimo, że sprzedający nic o tym nie wspominał.

 

A inna sprawa, że aukcji E36 jest taka masa - rynek jest nasycony - to już nie to co kiedyś. Z drugiej strony sporo ludzi chce za wszelką cenę jak najnowszy samochód kosztem marki, a znowu inni chcą jak największy silnik kosztem stanu technicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam żadnych ulepszeń... stan jak oryginał.... szczerze, nie bawiłem się w żadne spojlery i inne modyfikacje... oryginalne fele 15", zmieniłem tylko radio ;) no dziś rano zadzwonił akis potencjalny kupiec... zobaczymy co będzie, ale nie nastawiam się na szybką tranzakcę, bo to pewnie kolejny marudziarz co chce utargować śmieszną kwotę...

 

tu macie link do mojego ogłoszenia, sami sprawdźcie

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=173191195

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o jakieś tam plastiki i spojlery.

Nie ma co ukrywać, że takiego E36 nie kupi ojciec dwójki dzieci tylko pasjonat marki (czyli osoba młoda chcąca pokazać się w środowisku).

Śledzę aukcje E30 i co widzę. Na forum przeważają osoby ceniące sobie oryginalność auto, natomiast szybko sprzedają się (i to nawet za niemałe pieniądze) auta zrobione w dobrym guście. Pod dobrym gustem mam na myśli - auto ładnie położone z ładnymi felgami i dobrym wydechem.

Brutalne ale tak jest.

Kupujący BMW nie chcą auta bezpłciowego (a takich fabrycznych bezpłciówek jest masa) tylko coś fajnego już na stracie.

Mam kilka takich przykładów: jakiś czas temu była sprzedawana E30 320i.

Czarna, na borbetach słusznej szerokości, solidnie zglebiona i ładnym wydechem - ogólnie piękny German Style.

Była chyba z 88 lub 89 roku z ceną 8,500zł - po 2 tygodniach już jej nie było choć normalne ceny tych roczników było o 3000 niższe i większość cały czas stoi.........

http://images22.fotosik.pl/34/375df5381f18b28am.jpg

Moja śliczna była..........teraz w Gliwicach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze problem ze sprzedaza,masz dlatego ze AUTOMAT (nie jestem zadnym przeciwnikiem automata ale wiesz jakie sa w pl realia co do automata) a cena szczerze mowiac nie jest zbyt atrkakcyjna(wiem ze stan bdb itd)ale kupujacy patrzy na cene, i w miare dobry stan, bo niema 15letniego idealu.jak wystawisz za 7 tys to zobaczysz 1dzien i bedzie sprzedana. ogolem samochody sie sprzedaja(handluje troche) ale stan musi byc ogolnie dobry, i ATRAKCYJNA cena. POZDRAWIAM I POWODZENIA W SPRZEDAZY

tj moj ostatni zakup,sprzed 3dni

 

 

http://www.gratka.pl/moto/tresc.phtml?id_og=6660974&id_region2=3&id_rubryka=1&id_podrubryka=1&crc=11729283562a6015aa24f88c24fa3525&nr=1&key_unique=1d2754b03b8586215196bf370d5ab171

Sprzedam Bmw 320d E46 2001r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam żadnych ulepszeń... stan jak oryginał.... szczerze, nie bawiłem się w żadne spojlery i inne modyfikacje... oryginalne fele 15", zmieniłem tylko radio ;) no dziś rano zadzwonił akis potencjalny kupiec... zobaczymy co będzie, ale nie nastawiam się na szybką tranzakcę, bo to pewnie kolejny marudziarz co chce utargować śmieszną kwotę...

 

tu macie link do mojego ogłoszenia, sami sprawdźcie

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=173191195

 

pozdr

 

popatrz na miniaturke pod moim nickiem.............pytanie skad w tym twoim aucie sie wzieły kierunkowskazy boczne???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pewny , ale tam nie ma nawet plastikowych maskownic ( zderzak przod, takich kanalow pow. kierujacych powietrze na hamulce) bodajze nadkoli przednich( wnoskuje to foto prawej strony auta) jesli to co domniemam jest prawda , i fakt kierunkowskazow bocznych- to moze juz wiadomo czemu nie mozna znalesc kupca.....sa to tylko moje domysly i domniemania

 

dla porownania moj przod

http://images21.fotosik.pl/59/77a2b3d3f56e37d1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wyglada na zadbane,ale zdecydowanie przeszkadza automat.Moze w nowych autach klasy wyzszej to plus,ale w bmce z 92 roku za te pieniadze z pewnoscia duzo ludzi obawia sie kupowac automatu. Po za tym lakier-to rzecz gustu oczywiscie,ale np. mi sie nie podoba. Wnetrze naprawde robi wrazenie,mnostwo bmek juz ogladalem i ta wyglada w srodku swietnie,opis tez super,pozdrawiam

http://img237.imageshack.us/img237/9199/avako1.png

Przedni napęd jest dla dziewczynek. . . :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , ja tez nie moge sprzedac :

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C2320306

podejrzewam ze dlatego ze skrzynka automatyczna . samochod pod wzgledem technicznym bez zarzutu z kompletna dokumentacja i wogule bez wkładu finansowego. a za grosze jej nie puszcze ewentualnie wsadze jej manuala ( wtedy pójdzie - moj 3 automat ktory sie nie chce sprzedac a zazwyczaj moje auta szybko sie sprzedaja bo sa dopieszczone i maja troche smaku)

kolejna rzecz ze kazdy potencjalny klijent patrzy zeby kupic tanio a dobrze - wymagania rosna a cene mogłaby malec - niestety tak sie nie da , czasami sie trafi na cos fajnego w dobrej cenie ale i tak z czasem trzeba dołozyc do autka mimo np: dobrej ceny,

ja jak czytam ze ktos z forum został oszukany czy cos w podobie to go rozumiem bo ja tez sie najezdziłem ,ale wychodze z załozenia ze jak sie nie pojedzie i nie zobaczy to sie nie wie i nie kupi :)

auta z zachodu nie zawsze gwarantuja lepszy stan techniczny niz krajowy - jak sie chce konkretny model to trzeba długo szukac , a jak nam obojetny kolor , wyposazenie , silnik - to sie kupi bo kupi , zrobi opłaty ,z czasem porobi sie troche ( jakies alu itd ) i wyjdzie $$$ tak jak by sie kupiło auto na gotowo . mysle ze to tyle z mojej strony . pozdrawiam

jak ja kocham m-powery !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos wam napisze panowie.Teraz kolega sprzedaje e-36 320 sedan czarny metallic.Klimatronik,abs,central,dwie poduchy,alu 16" AEZ.Przywieziona w zeszlym roku.Rok 95,przywieziona rok temu,superzadbana nietknieta przez gazownikow.Nieduzy przebieg(niepamietam teraz).Chcial 11 tys.Za ta cene ja chcialem ja kupic dobic z dwa tysiaki i puscic dalej ale gosc z komisu mnie wyprzedzil i powiedzial,ze mu ja sprzeda za 14 tys.To naprawde nie zadne padlo tylko super utrzymana furmanka.Z tymi felgami w tym kolorze i lekko obnizona prezentuje sie super.A kolega sprzedaje bo znalazl jakas Audi A3 tdi.Wiec wasze ceny sa troche duze i dlatego jest problem,ze sprzedaza .Takie jest moje zdanie.Ale z drugiej strony kazde auto ma swojego kupca wiec zycze powodzenia.

oo= [] []= oo BokiemMuszeWchodzic

http://img514.imageshack.us/img514/9429/pic03097wo4.jpg

Diesel Driver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto ogólnie ładne. Myślę, że jednak ten automat. To nie są stany, gdzie jeździ tylko 10% manuali, u nas nadal automaty stanowią groszowy odsetek. Nic nie piszę na temat ich funcjonalności, trwałości i wygody - każdy lubi coś innego. Druga sprawa, to coś, co jest dla nas raczej dziwne... ludzie się boją silników "dużych" dla wielu zobaczenie R6 2,0l to wrażenie owocujące nocnymi koszmarami i moczeniem. Średnia pojemność silników (nie pamiętam, czy w Polsce, czy w Europie) w prawdzie wzrosła z 1600 do 1750 w ostatnim roku, ale do 2000 myślę, że nie dojdzie. Do tego dołożyć obiegową opinię BMW i macie komplet. Weźcie pod uwagę, że jest paru ludzi nawet na forum, którzy kupują kolejne BMW i jest to na przykład E32. Trzeba wiedzieć sporo o BMW, ile to kosztuje i z czym się to je, bo dla zwykłego śmiertelnika pojemność choćby 3,0 to już GIGANT.

Zobaczcie jaką kaszanę można kupić w cenie dobrego E36/E34... niestety trzeba mieć na własność/w rodzinie/znajomego BMW, żeby się tym zarazić.

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plusem jest bezwypadkowość i dobry stan auta, minusem (jak dla mnie) automat i kolor niespotykany, jezeli stan jest tak dobry jak w opisie to za 10 000 koła powinna być sprzedana, życzę udanej transakcji

 

.....no wlasnie sa watpliwosci co do bezwypakowosci tego samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.