Skocz do zawartości

Modyfikatory paliwa - Dynamic Fuel. Czy warto??


Areek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Czy warto założyć Dynamic Fuel ??? Moze ktos ma zamontowany?? Proszę o opinię. Mój silniczek M43

 

Obawiam się, że w silniczku 1.6 to Ty w zaden sposob dobrej dynamiki nie uzyskasz :/

Płyń pod prąd, z prądem płyną same śmieci...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Czy warto założyć Dynamic Fuel ??? Moze ktos ma zamontowany?? Proszę o opinię. Mój silniczek M43

 

Obawiam się, że w silniczku 1.6 to Ty w zaden sposob dobrej dynamiki nie uzyskasz :/

 

Może i tak. Ale twoje 318 objechałbym pewnie bez wiekszych problemów bo mam lżejszą budę..no i silnik kosa :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypożyczają je na 30 dni. Sprawdz na stacji diagnostycznej spaliny przed założeniem i jakieś trzy tygodnie po założeniu. Porównaj je, zwróć też uwagę jak chodzi samochód w dwa, trzy dni po jego zdjęciu. Jak nie będzie zmian to możesz go zwrócić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Czy warto założyć Dynamic Fuel ??? Moze ktos ma zamontowany?? Proszę o opinię. Mój silniczek M43

 

Obawiam się, że w silniczku 1.6 to Ty w zaden sposob dobrej dynamiki nie uzyskasz :/

 

Może i tak. Ale twoje 318 objechałbym pewnie bez wiekszych problemów bo mam lżejszą budę..no i silnik kosa :twisted:

 

 

 

 

:jawdrop: no koment

POSZUKAJ ZANIM ZAPYTASZ, NIBY NIC A TAK WIELE!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez uwazam ze bez sensu i dlatego nie skomentowałem :D

Fakt ze silnik a silnik to jest roznica i wcale nie uwazam ze moj jest nadto dynamiczny czy tez stan kosa jak to okresla Areek. Nie wiem jak tam u niego ale mój ma 15 lat i przebieg liczony w setkach tysięcy km więc napewno juz pare koni zdechło :) Jednak jakbym kupował samochód z mysla o objeżdżaniu kogokolwiek to raczej silniczek innego kalibru bym zakupił :]

 

Z ciekawości spytam (skoro juz weszlismy na ten temat)... Ile waży E36 z silniczkiem 1.6 ?

Płyń pod prąd, z prądem płyną same śmieci...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie bez jaj żadne 316i nie objedzie 318i. Nawet Compact, chociaż jest 30 kg lżejszy. To jest masa praktycznie nieodczuwalna. Kumpla E36 316i Compact, tą którą mam w podpisie, objeżdzam jak chcę. Jeżeli postawimy obok siebie oba modele, ze zdrowymi silnikami, to 318i zawsze wygra. Nie na darmo ma większą pojemność, moment oraz większą ilość koni mechanicznych.

Co do tego Dynamic Fuel to moim zdaniem szkoda pieniędzy. Może to coś i da, ale efekty będą znikome i nieodczuwalne. Ja bym nie kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój compact : masa własna 1175 (kg)

 

Zgadzam się z Bagorem. Wypowiedź do rzeczy. Myślełem, że jest ponad 100kg różnicy między compactem a sedanem skoro napisałeś o tej masie a tu u mnie w dowodzie 1205 kg. Pół samochodu nie ma, wygląd zorany (rzecz gustu) i całe 30kg mniej :D. Śmiech na sali :lol: o czym w ogóle gadka :?:

 

A tak do rzeczy. to co to jest ten Dynamic Fuel :?:

 

Jesli chodzi o dynamike itp.

To przyznam sie bez bicia. Zastosowałem jednoczesnie magnetyzery (pewnie nic nie dają) i ceramizer do silnika. Efekt taki że auto jest troszke żwawsze na niskich obrotach i rzeczywiście spadło spalanie szczegółnie na wysokich obrotach, jesli lubisz przydepnąć w swojej beci to odczujesz różnicę w spalaniu.

 

Na trasie (kielce - poznań - kielce) przed zastosowaniem predkosc przewazenie 150 - 170 km/h mialem spalanie (kilka pomiarow) 13-14 l

po zastosowaniu powyzszych wynalazkow na tej samej trasie z podobna predkoscia zanotowałem spalanie 11 - 12 l

 

Powyzej podane spalanie to spalanie gazu, nie benzyny. Większość jazdy z pedałem przyspieszenia w podłodze albo prawie w podłodze :) :!:

Przy normalniejszej jeździe roznica w spalaniu przed i po zastosowaniu specyfikow sięga ok 0,5 - 1 l na 100km

 

Nie wiem co wplynelo na obnizenie spalania gdyz oba elementy zastosowalem jednoczesnie

Płyń pod prąd, z prądem płyną same śmieci...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz dawno sie tak nie usmialem... :clap: :clap: :clap:

 

Waga samochodu to jedno, ale proponuje wziac pod uwage jeszcze inne parametry np.

 

1. plyn spryskiwacza - 2,5 kg?

2. paliwo (im mnie tym lepiej) pelny bak - 65 kg?

3. wyrzucic fotele, kolo zapasowe - 10kg?

4. narzedzia i inne rzeczy z bagaznika - 2,5kg?

i juz mam 80kg roznicy... :D

 

a nie wymienilem jeszcze lzejszych felg, rozmiaru opon...

no nie mam pytan...

 

no i najwazniejsze - WAGA KIEROWCY! :D

 

Nie jeden 1.6 objeżdza 1.8i. jesli silnik kosa jak na 1.6 oczywiściedo tego auto lżejsze i np zajechane 1.8i to co tu komentować.

 

muahahahahahahaha!!!!

no nie moge... prawie polnoc, a teraz bede mial problem z zasnieciem :D

 

jak zakryje Ci wlot powietrza to Twoje 1.6 przescigne w worku po kartoflach.... muahahaha... teorie z serii lotu na slonce noca.... :D

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=44383&start=15


BMW Repozytorium - poszukiwani ludzie do prowadzenia sajtu z hostingiem. => PW


--

Staram sie pomoc...

...reklamacje tylko za okazaniem paragonu z pieczatka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.