Skocz do zawartości

kiepskie ogrzewanie w 530d tez tak macie???


maverickmk

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

moje autko nie bardzo chce grzac tzn nastawiam mu na 32 stopnie wlaczam nawiew na maksa i wieje letnie powietrze naprawde letnia a chyba powinno pozadnie grzac jest tak zarowno podczas jazdy jak i postoju uklad chlodzeni szczelny i odpowietrzony co to moze byc ma ktos pomysl bo dzisiaj trocheeee zmarzlem :modlitwa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś 540 i straszne kłopoty z ogrzewaniem, jest kilka opcji w zalezności od wersji ogrzewania. może być problem ze sterowaniem, z zaworkami pod maską lub z zaworkami pod nadkolem (koło przód od kierowcy) wszystkie problemy są bardzo trudne do zlokalizowania i kosztowne niestety. jesli masz pod maska zaworki z pompką to nie masz dogrzewania pod nadkolem i wtedy stawiam na te wlasnie zaworki ewentualnie panel sterowania klimatronika.

 

jak masz sprawne ogrzewanie i dasz na maxa to parzy w rece

 

19 WATER VALVE WITH ADDITIONAL WATER PUMP

 

zaworki z pompka

 

http://www.realoem.com/bmw/diagrams/t/g/70.png

535d M-pakiet, M5 E39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotne jest sprawdzenie czy prawidłowo działa silniczek nagrzewnicy (patrz nr 19 ) na schemacie - powyżej. Jeżeli walnięty jest tylko silniczek, a nie wirnik, to można kupić od Volkswagena kosztuje nowy jakieś 270 zł.Różnica w cenie do orginału BMW jakieś 200zł. za kompletny i bez konieczności dopasowania końcówek przewodów.

2. Przy zamontowanej instalacji gazowej moim zdaniem już tak cieło nie będzie - jeśli instalacja jest z parownikiem. :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze ja mam 530 d i tam niby jest system dogrzewania wnetrza gdyz silnik pracuje w stosunkowo niskiej temp. system ten wyglada jak taki maly tlumik i jest pod podlaga ze strony kierowcy i moze cos z tym nie tak sam nie wiem bo nibyten tlumiczek dymi i wydaje sie ze dziala moze ma ktos jeszcze jakies pomysly za wszsytkie jestem i bede wdzieczny pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie niby jest to webasto ? Bo ja tez mam ten tlumiczek pod autem i leci z niego dymek jak wlacze rano autko. Pod maska mam napisane WEBASTO, ale chyba go nie mam. W ksiazce serwisowej nie ma tego w wyposazeniu wymienionego. Obok tej naklejki webasto sa takie dwa bolce do przykrecenia czegos. Moze po prostu mam mozliwosc dolozenia czegos, zeby miec webasto. Jak myslicie.

 

Jesli chodzi o ogrzewanie to u mnie jest ok, chocuiaz czsami wydaje mi sie, ze nie grzeje tak jak powinien, po przejechaniu jakis 20 km jakby torche slabnie. Nie wiem.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
mam webasto i niby ono dziala ale sam nie wiem czy np na postaju chybapowinno dymic z tego malego tlumika niby wszystko chodzi bo slychac to i cuc ale i tak jest zimno i tylko letnie powietrze

 

mysle, ze jesli masz np. problem z termostatem to fakt sprawnego webasto nie zalatwi sprawy na tyle, aby w kabinie bylo cieplo (w miare szybko)

 

zacznij od termostatu

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie niby jest to webasto ? Bo ja tez mam ten tlumiczek pod autem i leci z niego dymek jak wlacze rano autko. Pod maska mam napisane WEBASTO, ale chyba go nie mam. W ksiazce serwisowej nie ma tego w wyposazeniu wymienionego. Obok tej naklejki webasto sa takie dwa bolce do przykrecenia czegos. Moze po prostu mam mozliwosc dolozenia czegos, zeby miec webasto. Jak myslicie.

 

Jesli chodzi o ogrzewanie to u mnie jest ok, chocuiaz czsami wydaje mi sie, ze nie grzeje tak jak powinien, po przejechaniu jakis 20 km jakby torche slabnie. Nie wiem.

 

 

z tego co sie dowiedzialem to kazde 530d ma webasto. Ja mam 520d i tez webasto posiadam. Tez mam naklejke i obok niej takie dwa bolce z gwintem jesli sie nie myle ale to nie istotne.

 

JAk masz zimny silnik to webasto sie wlacza i dogrzewa silnik az do uzyskania jakiejs tam temp. Nawet jak silnik zgasisz a nie uzyskal odpowiedniej temp to ono chodzi dalej i grzeje.

 

Wiec Webasto masz ! tylko pytanie czy masz pelna opcje webasta czy zubozoną jak ja.

 

u mnie dziala na zasadzie dogrzewania silnika jak chodzi i przewietrzanie kabiny .

 

Pelna opcja to taka jak webasto dogrzewa kabine i silnik podczas jak auto stoi wylaczone. Programuje sie to na panelu BC albo za pomocą pilota.

 

Temat Webasto jest na forum wiec sobie poczytaj.

Everyday I’m hustlin'

http://i53.tinypic.com/28tfl1c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
to czy masz problem z termostatem to widac chyba nie po ogrzewaniu ale po czujniku temp. problemy z temp. są w e39 bardzo znanym problemem i nie jest to termostat

 

autor watku chyba nie napisal nic o wskazniku temperatury cieczy

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie niby jest to webasto ? Bo ja tez mam ten tlumiczek pod autem i leci z niego dymek jak wlacze rano autko. Pod maska mam napisane WEBASTO, ale chyba go nie mam. W ksiazce serwisowej nie ma tego w wyposazeniu wymienionego. Obok tej naklejki webasto sa takie dwa bolce do przykrecenia czegos. Moze po prostu mam mozliwosc dolozenia czegos, zeby miec webasto. Jak myslicie.

 

Jesli chodzi o ogrzewanie to u mnie jest ok, chocuiaz czsami wydaje mi sie, ze nie grzeje tak jak powinien, po przejechaniu jakis 20 km jakby torche slabnie. Nie wiem.

 

Pod przednim lewym błotnikiem przy progu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze wskaznikiem temperatury cieczy jest chyba wszystko ok bo normalnie wzrasta nawet przy mocniejszejjezdzie w miescie tak maksymalnie do polowy wiec raczej nie mam mowy o zagotowaniu a co do tego ogrzewania to ono jest ale naprawde slabe jak nastawie na te 32stopnie to powiedzmy jest tak w miare cieplo tzn napewno nie tak cieplo jak nastawie ogrzewanieu ojca w vectrze np bo tam to sie robi az goraco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz sie pobawić z tymi zaworkami c pokazalem, jesli masz wersje z pompka to moze to być ona lub zablokowane zaworki. jeśli masz wersje bez pompki to szukaj pod lewym nadkolem przy progu. tam znajdziesz cały zestaw zaworków i pompke.
535d M-pakiet, M5 E39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.