Skocz do zawartości

maglownica od razu regeneracja czy kasowanie luzu?


macies

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Mam problem juz od dłuższego czasu mam dylemat. Otóz po kupnie samochodu okazało się u diagnosty, że jest mały luz na maglownicy (na listwach). Wycieków jeszcze nie ma żadnych. Zasięgałem się juz opinii paru fachowców i kazdy mówi co innego. Jedni, że koniecznie inni żeby dać sobie spokój. Natomiasc co do kasowania luzy śrubą nikt nie chce sie wypowiadać ani podejmować takiego zadania ( Jeden gosć wytłumaczył mi że jak sie dokeci to na pewno kierownica nie bedzie odbijać ,ale to chyba nie jest prawda ?).

Proszę o jaką radę, auto ma ok 200 tys. Wie może ktoś do kogo można się poradzić w Krakowie?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest regulacja!! Mysle ze warto sprobowac a co do odbijania kierownicy to wszystko zalezy od tego jak mocno przykrecisz trzeba sprobowac przykrecic troche i zobaczyc co bedzie. Nie musisz jechac do mechanika jezeli masz gdzie mozesz zrobic to sam w 5 minut.

 

Wlasnie boje sie tego, że jakto mechanicy ciach prach i bedzie juz za późno, wiec moze sam bym sie zdecydował ale gdzie szukać tej sruby? Wiecie może który to element ( nr na realoem ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że u Ciebie jest to samo co było u mie. Z maglownicy wychodzi drążek który ma przegub kulowy i na nim powstał u mie luz. Drązę kupiłem na Allegro za 38 zł wymieniłem i jest ok. Ten przegub kulowy widać dopiero po odsunięciu osłony gumowej na końcu maglownicy. Myślę że to jest to. Roboty na 20 minut no i ustawienie zbieżności przez jakiegoś fachowca. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W E36 nie ma kasowania luzu o ile się nie mylę to jest to w e34.

 

To jak to w koncu jest bo juz zgłupiałem? Każdy mówi co innego. Mam znajomego który też ma e36 i ponoć sam sprzykręcił ta "śrubę " i twierdzi ze skaswał nieco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego uproszcze ci to mialem podobny problem tylko luzy powstaly u mnie na skutek malego wypadku, skasowalem luz u siebie ale to juz nie ta maglownica kierownica nie jest taka jak przedtem nie odbija plynnie chodz juz przejechalem duzo kilometrow od skasowania, jesli bedziesz kasowal luzy to ostroznie delikatnie z ta srubka minimetry krec nie wiecej i sprawdzaj luz w tym momencie dodaje link do zjdecia zebys wiedzial gdzie krecic ;) pozdrawiam

 

 

link http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c05dca221a8600d7.html

jak kochac to Ksiezniczke jak krasc to Miliony jak jezdzic to tylko BMW ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego uproszcze ci to mialem podobny problem tylko luzy powstaly u mnie na skutek malego wypadku, skasowalem luz u siebie ale to juz nie ta maglownica kierownica nie jest taka jak przedtem nie odbija plynnie chodz juz przejechalem duzo kilometrow od skasowania, jesli bedziesz kasowal luzy to ostroznie delikatnie z ta srubka minimetry krec nie wiecej i sprawdzaj luz w tym momencie dodaje link do zjdecia zebys wiedzial gdzie krecic ;) pozdrawiam

 

 

link http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c05dca221a8600d7.html

 

Wielkie dzieki rm23. Tylko jeszcze powiedz mi co tak naprawdę się reguluje tą srubą? Luz na listwach? .....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luz na listwie, na maglownicy jesli juz sie wyrobila czasem trzeba skasowac, ale mowie delikatnie z ta sruba normlany klucz nasadowy wchodzi tam nie pamietam jaki rozmiar i normlanie jakbys zakrecal srube minimetr juz robi roznice ;) najlepiej zaznacz sobie jak bylo na poczatku zebys mogl pozniej wrocic do ustawien oryginalnych;)
jak kochac to Ksiezniczke jak krasc to Miliony jak jezdzic to tylko BMW ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podniesienie samochodu z jednej strony niewiele kosztuje, można sprawdzić czy jest to wina drążka czy maglownicy. Jeżeli maglownicy to współczuję, jeżeli drążka to nie ma problemu. Nie ufam mechanikom (bez obrazy).

 

Może opiszesz kolego jak wg Ciebie sprawdzić ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego z krakowa jedz do Wieska na ul. Szczecinska, odbicie z ulicy Przewóz, która jest przedłuzeniem ul. Płaszowskiej. :) On Ci powie co jest nie tak :D
Jestem jak Media Markt.... Nie dla idiotów :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wyżej, podnieść samochód z przodu z jednej strony i poruszać kołem w prawo i w lewo. Jeżeli to koło wykonuje ruch względem drugiego to jest to wina luzu na drążku. Jeżeli obydwa koła wykoują taki sam ruch a ruch ten nie ma wielkiego wpływu na kierownicę to jest to wina maglowicy. Moża też sprawdzić maglowicę przekręcając kierownicę w prawie skrajne położenie (jak do skrętu) i sprawdzić czy wtedy jest luz na kole kierownicy, jeżeli jest, to nadal bym stawiał na uszkodzenie drążka

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
kolego uproszcze ci to mialem podobny problem tylko luzy powstaly u mnie na skutek malego wypadku, skasowalem luz u siebie ale to juz nie ta maglownica kierownica nie jest taka jak przedtem nie odbija plynnie chodz juz przejechalem duzo kilometrow od skasowania, jesli bedziesz kasowal luzy to ostroznie delikatnie z ta srubka minimetry krec nie wiecej i sprawdzaj luz w tym momencie dodaje link do zjdecia zebys wiedzial gdzie krecic ;) pozdrawiam

 

 

link http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c05dca221a8600d7.html

Czy możesz dodać to zdjęcie jeszcze raz :?: , niestety nie otwiera się a jestem zainteresowany korekcją luzu w swojej becie.

Z góry dzięki. :wink:

Pozdrawiam


Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest regulacja!! Mysle ze warto sprobowac a co do odbijania kierownicy to wszystko zalezy od tego jak mocno przykrecisz trzeba sprobowac przykrecic troche i zobaczyc co bedzie. Nie musisz jechac do mechanika jezeli masz gdzie mozesz zrobic to sam w 5 minut.

 

No wlasnie ja mam z gola odmiennym problem - wlasciwie nie mam luzu a kierka nie odbija w koncowej fazie - moge poluzowac ta srube???? Za mocno jest dokrecona? Przekladnia sucha, bez wycieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Witam, mam pytanie czy maglownica to to samo co przekładnia. I jakie sa objawy jej złego działania. Ja nie mam wycieków, ale auto raz sciaga w 1 strone potem w druga. I sa luzy. Chcialem ustawic zbieznosc i gosc posprawdzal ze jest przekladnia do wymiany lub regeneracji. Ogolnie powiedzial ze sie cala rusza. I czuc takie drgania na dziurach.

 

Ewentualnie jak sprawdzic czy maglownica jest rabnieta.

Jesli nie masz nic konkretnego do napisania nie pisz nic ! Nie znam sie na mechanice ale che sie poznac :). Prosze o wyrozumialosc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki Edi1234567

spróbuje sprawdzić sam, a magiel nowy to odpada na pewno bo to koszt rzędu 4 tys. :duh:

 

Gdzie nowa kosztuje 4 tys. zl?! Ja dzwonilem do M-auto i powiedzieli mi ze nowka to wydatek rzedu 1.500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.