Skocz do zawartości

Przekładka automatu na manuala E34


vising

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pewnie jutro kupuje swoją nowa wymarzoną E34 525.... (po poprzedniku 318i E36). No ale mam dylemat, samochód jest naprawdę super, tylko nie pasuje mi skrzynia..Oczywiście automat. Trochę się niej boję, bo nigdy nie jeździłem na stałe.. I podobno jak sie sypnie to bedzie problem. Ale jakby co ile moze kosztować przekładka na manuala?

Choć mysle ze pojeźdzę nią jeszcze kilka lat.. Nie chcąc sie chwalić ta 525, ma 130tys przebiegu.. Od nowości :DDD Bez przekładki silnika :DD

Niebawem puszczę fotki to zobaczycie :D

Kolega który mi ją sprzedaje dostał ją od swojej matki Helmutki która miała ją od nowości :) A teraz potrzebuje kasy i ja ją odzedziczę :D

Tylko co z tą skrzynia?

Było:

E36 318i '91

E34 525i '93

E36 318TDS '97 :)

Teraz:

????

Różnie to było ale z BMW do końca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Radek Cię niepotrzebnie straszy problemu ze spasowaniem silnika ze skrzynią manualną nie ma .Przecież te same silniki jeżdżą w autach z manualem i automatem.Moja żona jeżdzi 525i24v z automatem 5hp18 i skrzynia do tej pory spisuje się rewelacyjnie,przebieg 280 000 km w naszych rękach auto jest od 8 lat. Wiadomo że automat wymaga większej troski niż manual ale przestrzeganie zasad prawidłowego użytkowania,wymiana oleju na czas i zero problemów.Wracając do wymiany na manuala to kolega sobie zmieniał w 525 tds rok temu koszt 2500zł z tym że kupował nowy komplet sprzęgła i robił przekładkę sam.Pewnie teraz kupisz wszystko taniej jak się upierasz przy zmianie oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pewnie jutro kupuje swoją nowa wymarzoną E34 525.... (po poprzedniku 318i E36). No ale mam dylemat, samochód jest naprawdę super, tylko nie pasuje mi skrzynia..Oczywiście automat. Trochę się niej boję, bo nigdy nie jeździłem na stałe.. I podobno jak sie sypnie to bedzie problem. Ale jakby co ile moze kosztować przekładka na manuala?

Choć mysle ze pojeźdzę nią jeszcze kilka lat.. Nie chcąc sie chwalić ta 525, ma 130tys przebiegu.. Od nowości :DDD Bez przekładki silnika :DD

Niebawem puszczę fotki to zobaczycie :D

Kolega który mi ją sprzedaje dostał ją od swojej matki Helmutki która miała ją od nowości :) A teraz potrzebuje kasy i ja ją odzedziczę :D

Tylko co z tą skrzynia?

 

Nie pekaj tylko jesli LUBISZ automata to go kupuj.. jak sie sypnie to wtedy bedziesz myslal. Kupujesz samochod z przebiegiem maly bo maly ale zawsze i kupujesz samochod, ktory troszke lat ma... wszystko moze sie sypnac. Czego oczywiscie nie zycze ;D

bierz

http://img571.imageshack.us/img571/7404/logotds.jpg

Naj.... forum o TDS-ach http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie boj zaby i kupuj automata.

ja mam juz czwartego automata i innego nie chce :-) wszytskie oczywiscie BMKi.

jakos zaden sie nie posypal, a ostatni sprzedawany mial juz ponad 330tys km (e34, 525iA M50 24V, skrzynia 5HP18)

 

skoro auto znane, sprawdzone, to przejedz sie tylko i sprawdz jak zmienia biegi, czy nie szarpie, czy wszystko smiga jak nalezy... bo czasem i kolega kolege zrobi w konia (czego nie zycze oczywiscie). moze troche przeciagac i zwlekac ze zmiana biegow jak jest zimny, jak sie rozgrzeje nie ma prawa szarpac.

 

a jakby (odpukac, a TFU) padla skrzynia, to nie remontujesz, tylko kupujesz druga.

 

no ale to juz wersja pesymistyczna

wiec bierz fure i ciesz sie z radosci jazdy

Rafi DJYendruh


sharky: srebrne E24 635 CSiA

Citroen XM oraz GMC Savana

GG # 142068

rjedruszek@poczta.fm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to jeszcze jedno pytanie do ludzi którzy korzystają z autmoatu...

Co robicie kiedy wpadniecie w poślizg? W jak póścisz gaz to redukuja się biegi, a samochod nie hamuje... A podobno nie mozna od razu z ręczniaka go potraktować :> ??

Było:

E36 318i '91

E34 525i '93

E36 318TDS '97 :)

Teraz:

????

Różnie to było ale z BMW do końca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to jeszcze jedno pytanie do ludzi którzy korzystają z autmoatu...

Co robicie kiedy wpadniecie w poślizg? W jak póścisz gaz to redukuja się biegi, a samochod nie hamuje... A podobno nie mozna od razu z ręczniaka go potraktować :> ??

Ja sie modle :modlitwa:

:P pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vising - Ty się nie martw - jak ma taki przebieg to i pewnie zadbana a co do samej przekładki skrzyni to poczytaj ten temat :

 

http://autobmwklub.triger.com.pl/forum/viewtopic.php?t=19113&sid=393efb80ea6b95de590dac0dc4f32322

 

to jest w E 32 ale w E 34 wygląda podobnie więc po co pchać tam łapki jak wszystko chodzi :wink:

* - w zależności od typu i wyposażenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joł

 

w poprzednich e34 nie mialem kontroli stablilnosc ASC, wiec trzeba bylo bardziej uwazac, ale mimo ze dosc sporo smigalem jakos w poslizg nie wpadlem. no chyba ze celowo :norty: bo lubie sobie na sniegu czasem troche bokiem polatac.

 

przyznam, ze przy ASC nie da sie juz tak poszalec, bo po prostu odbiera mi moc na kolach, jednak delikatnie mozna jeszcze zarzucic tylem. dobrze ze toto ma przycisk do wylaczenia. zawsze gdzies z boku na lotnisku mozna pacholki rozstawic i posmigac :-)

Rafi DJYendruh


sharky: srebrne E24 635 CSiA

Citroen XM oraz GMC Savana

GG # 142068

rjedruszek@poczta.fm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.