Skocz do zawartości

[ E46 ] Kontrolka od klocków hamulcowych.


Legu

Rekomendowane odpowiedzi

Zapaliła się i pewnie czas wymienić klocki.

 

Pytanie jakie do tej bemki. Do serwisu BMW mam daleko, więc jakiś warsztat musie se poradzić na miejscu. Pytanie teraz, czy wymieniać wszystkie 4 komplety? Bo pewnie na Allegro kupię. Czujniki też wymieniać?

 

Mam jeszcze problem z pedałem gazu, który często się przycina - nie chodzi płynnie - i jak warknie to sito. Jakaś prosta porada?

 

Sprzęgło pewnie też już leci. Podejrzewam, że jest od nowości (99). Bo czytałem o tym w innych postach o szarpaniu na 1-szym biegu. Czasami mi to się zdarza. Zresztą bierze strasznie wysoko i nie mogę go wyczuć, a jeżdżę już 6 miechów.

 

Trochę na ten temat było odnośnie innych modeli - czytałem - ale mało jak dla mnie.

 

A dodam jeszcze, że ma 134000km przebiegu. Ale nigdy nie wiadomo, czy to prawda :)

 

EDIT

 

Ile mogę pojeździć z kontrolką od klocków? Bo u mnie nigdy nie ma od razu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniać wszystkie 4 komplety

 

w opakowaniu masz komplet klocków tzn 4 szt. na tył lub przód zależy jakie kupisz ...

 

Czujniki też wymieniać

 

- tak bo świeci tzn. został przytarty przez tarcze i przerwany jest obwód czujnika , dlatego masz go na desce - są dwa czujniki - jeden na lewym przednim kole a drugi w tylnym prawym - teraz nie wiadomo które klocki trzeba wymieniać - najprościej zdjąć koło i popatrzeć

 

problem z pedałem gazu

 

zobacz na zawiasie pedału - przesmarować - zobacz linkę gazu - czy nie jest uskodzony splot - daj jej oliwy pod pancerz ...

 

 

Ile mogę pojeździć z kontrolką od klocków

 

to jest info dla ciebie że ich żywot dobiega końca , jest tam jeszcze trochę okładziny ciernej ale kiedyś się skończy i zong .. :mrgreen:

Edytowane przez misiek_525i
* - w zależności od typu i wyposażenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legu z fajnego miasta - a w tym fajnym m-cie nie ma dobrych sklepów moto ? pamiętaj żeby o czujniki zapytać / czasami są w zestawach tych z górnej pólki /

 

wpisz do wyszykiwarki " jakie klocki " i sam się pogubisz - każda z tych marek które wymieniłeś ma swoich zwolenników - trudno doradzić - jak poczytasz to może się zdedujesz / ja jeżdzę na Textarach i jest OK /

* - w zależności od typu i wyposażenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legu z fajnego miasta - a w tym fajnym m-cie nie ma dobrych sklepów moto ? pamiętaj żeby o czujniki zapytać / czasami są w zestawach tych z górnej pólki /

 

wpisz do wyszykiwarki " jakie klocki " i sam się pogubisz - każda z tych marek które wymieniłeś ma swoich zwolenników - trudno doradzić - jak poczytasz to może się zdedujesz / ja jeżdzę na Textarach i jest OK /

 

Tak jak mówisz już zrobiłem i właśnie to mi wyrzuciło. Różne opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro są ATE, Ferodo, TEXTAR, Jurid. Które wybrać?

 

HAWK HPS :modlitwa: Odpusc sobie kazda z wymienionych firm.

HAWK HPS maja podstawowa zalete: nie brudza felg a jezeli juz to stanowi to znikomy procent w porownaniu do oryginlnych. Samochod zdecydowanie lepiej hamuje. Nie naleza do twardych i po bardzo dlugim ich uzytkowaniu nie niszcza tarczy w takim stopniu jak oryginalne. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem sobie sklep w fajnym mieście i kupiłem Lucasy w czerwonym pudełku z czujnikami. Jakie będą, to dopiero się okaże. Sprzedawca mówił, że to górna półka i są ok. Trochę mnie zdziwiło to, gdy podał cenę - miłe zaskoczenie, bo tanio i jeszcze montaż gratis. To lubię :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze odnośnie klocków dodam, że praktycznie każda firma ma klocki w 2 ,a nawet 3 odmianach. Czyli nie każdy klocek jurid/textar i inne jest tym za jakiego go podaje sprzedawca, szczególnie z Allegro.

 

Np. Klocki Jurid mają na końcu literę D, J lub J-AS. Wszystkie są w takim samym pudełku. Różnica w okładzinach tylko.

D są najtańsze, J pierwszy montaż, J-AS serwis.

Powyższe dane cytuję za gościem z hurtowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legu pytałeś :

 

Ile mogę pojeździć z kontrolką od klocków? Bo u mnie nigdy nie ma od razu

 

... a kto Ci napisał że to mus wymiany , było tylko

 

to jest info dla ciebie że ich żywot dobiega końca , jest tam jeszcze trochę okładziny ciernej ale kiedyś się skończy i zong ..

 

Jak się jeździ na m-cu i nie przeszkadza świecąca kontrolka to jeszce potrzymają - wszystko zależy od stylu jazdy i warunków pogodowych / zima- lato / i od długości tras / płynności tłoczków w zacisku ...

* - w zależności od typu i wyposażenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legu pytałeś :

 

Ile mogę pojeździć z kontrolką od klocków? Bo u mnie nigdy nie ma od razu

 

... a kto Ci napisał że to mus wymiany , było tylko

 

to jest info dla ciebie że ich żywot dobiega końca , jest tam jeszcze trochę okładziny ciernej ale kiedyś się skończy i zong ..

 

Jak się jeździ na m-cu i nie przeszkadza świecąca kontrolka to jeszce potrzymają - wszystko zależy od stylu jazdy i warunków pogodowych / zima- lato / i od długości tras / płynności tłoczków w zacisku ...

 

Ok., przecież nie mam pretensji. Tylko stwierdziłem, że sporo okładziny ciernej było jeszcze. Myślałem, że mniej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro są ATE, Ferodo, TEXTAR, Jurid. Które wybrać?

 

ciekawostką jest to, ze oryginalne juridy ktore mialem w swojej e46 miały blaszki z logo ATE. Zmieniałem na textary i sa tak samo dobre :] co do hawk hps polecanych przez LukaszPL, sa napewno super, ale imo troszke za drogie i ciezkie do dostania w PL

Xdrive

Koder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Na Allegro są ATE, Ferodo, TEXTAR, Jurid. Które wybrać?

 

z tego co wiem to Textary sa wkładane fabrycznie na pierwszy montarz przez BMW

Płyń pod prąd, z prądem płyną same śmieci...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy kontrolka powinna zgasnąć po wymianie klocków, czy trzeba auto podpiąć pod kompa serwisowego zeby zgasła ?

 

pozdrawiam

 

Jak założyłeś nowy czujnik to przekręcasz klczyk do pozycji zapłonu i czekasz około 10s, po tym czasie kontrolka zgaśnie sama.

Były:

E30 324d '87

E36 325td '91

E36 318tds '96

Passat B5 1,9 TDI '97

E46 320d '00

Audi A4 1,9 TDI Multitronic '03

Mazda 6 1,8 '05

E46 320d '03

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujniki zostaly stare.

 

To jak szkoda ci 10 zł za czujnik, to możesz pozwierać jego przewody i kontrolka też zgaśnie :-) , tylko wtedy układ ten nie będzie spełniał swojego zadania :mrgreen:

Były:

E30 324d '87

E36 325td '91

E36 318tds '96

Passat B5 1,9 TDI '97

E46 320d '00

Audi A4 1,9 TDI Multitronic '03

Mazda 6 1,8 '05

E46 320d '03

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.