Skocz do zawartości

316 E30 '89 - na co zwracac uwage przy ogledzinach?


Mat S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, ktorym sie bedzie chcialo to przeczytac.

Jestem tu nowy, byc moze na chwile, ale moze i na dluzej...

Spodobal mi sie jeden taki na ulicy w Warszawie. Mial na szybie naklejone "sprzedam". Cena w miare OK, wiec chce mu sie blizej przyjrzec. Co w takim sprzecie moze mnie zaskoczyc? Czego nie widac od razu, a moze wyjsc pozniej?

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałyby się dokładniejsze informacje : model, rocznik, silnik, może wyposażenie, ewentualnie cena - napewno pomożemy. Oprócz tego obejżyj archiwum taki temat pojawia się non-stop.

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjedź do jakiegoś serwisu - chłopaki podniosą ci autko i sprawdzą chociażby zawieszenie. Taki zabieg raczej nic nie kosztuje. Ja od razu po zakupie tak zrobiłem w Unicar'sie w Jabłonnej. Okazało się, że do wymiany jest sworzeń i inne pierdoły. Jak dojdzie ci drążek kierowniczy to koszt naprawy jest już znaczny. Poza tym widać silniczek, skrzynię - czy za mocno nie cieknie..... Hamulce sprawdź, wał..... Jak ma gaz to sprawdź czy na benzynie dobrze chodzi. Jeśli jest sportowy tłumik to nie tłumacz wszystkich nienormalnych odgłosów jego brzmieniem - posłuchaj dobrze silnika. Ja oglądałem przed zakupem swojej 318 właśnie taką 316 [bAD]... Tłumik nie zagłuszył głośnego cykania /chyba zawory tak waliły/. Gorzej niż zdezelowany poldek. To tyle - takie mam spostrzeżenia, bo sam nie dawno kupiłem betkę.

Szczęścia życzę.

Ja jestem bardzo zadowolony.

JUST HT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałyby się dokładniejsze informacje : model, rocznik, silnik, może wyposażenie, ewentualnie cena - napewno pomożemy. Oprócz tego obejżyj archiwum taki temat pojawia się non-stop.

 

Hm... myslalem, ze to wszystko zawarlem w temacie posta.

316 - czyli silnik 1,6

E30 to pewnie oznaczenie modelu

rocznik: '89 to skrot od 1989

wyposazenia jeszcze nie znam, bo spisalem go z ulicy, ale w rozmowie z wlascicielem uslyszalem, ze to byl samochod jakiegos elektronika, ktory mu zaladowal jakis gadajacy komputer :).

akurat na tym mi nie zalezy. wolalbym elektryczne szyby, a tego chyba nie ma, bo jak na ulicy machalem do kierowcy, to sie przechylil przez fotel pasazera...

cena 7500.

sprzetem bede sie mogl przejechac dopiero 9tego sierpnia, bo wlasciciel wyjechal. Ale mozna go obejrzec juz teraz, bo powiedzial mi, gdzie zaparkowal.

 

MS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki zabieg raczej nic nie kosztuje. Ja od razu po zakupie tak zrobiłem w Unicar'sie w Jabłonnej.

Szczęścia życzę.

Ja jestem bardzo zadowolony.

 

no az nie chcialo mi sie wierzyc, ze nic nie kosztuje i zadzwonilem do Unicar. Jestem w szoku. rzeczywiscie zrobia to za friko, jesli zadeklaruje, ze potem bede sie serwisowal u nich. czad.

 

szkoda tylko, ze kupujac uzywany samochod trzeba tak duzo skladac na SZCZESCIE wlasnie. bo na uczciwosc sprzedajacego to raczej rzadko mozna liczyc...

 

dzieki za porade i wskazanie Unicara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jest betka bez gazu to 7500 to dużo, no chyba, że w idealnym stanie jest. Ja raczej bym się skłaniał do 318, bo ze spalaniem to chyba jest tak samo, a odjazd lepszy. Trzeba po prostu cierpliwie czekać i szukać ten jedynej. aŻ SIĘ NADARZY. Tak było ze mną. Musisz też się zastanowić czy auto to jest rzeczywiście sprawne, a tłumaczenie wyjazdem to nie ściema, aby podrasować auto. Ja tak raz miałem, koleś przekładał termin oględzin, a jak pojechałem to lakier miękki był w newralgicznych miejscach. Niestety musisz to brać pod uwagę, że ktoś cię chce wykręcić. Albo że ci się przejechać nie da. Ja tak miałem jak do łodzi pojechałem. Ideał, zdjęcia jak z niemieckiej gazety - piękna 316. Typ nawet za fajerę nie wpuścił. I ja tak mam auto kupić?

Powodzenia.

A może coś zza zachodniej granicy. To jest właśnie to czego żałowałem, ale mój z Polski też jest dobry.

 

ps. Jakieś foty niedługo wrzucę i może stronkę zrobię.

POZDRO.

Nie śpiesz się!

JUST HT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jest betka bez gazu to 7500 to dużo

Musisz też się zastanowić czy auto to jest rzeczywiście sprawne, a tłumaczenie wyjazdem to nie ściema

Nie śpiesz się!

 

wczoraj go widzialem na ulicy. jechal i wygladal ladnie.

nie widzialem na nim miejsc do "retuszowania".

Wiem gdzie sprzet jest zaparkowany, moge podjechac i sobie go obejrzec albo nawet fotoopstrykac na parkingu pewnie...

7500 to duzo? to mozna taniej? albo lepiej za te sume?!

o kurde! ja mam 9000 i Tempre do spieniezenia... czyli w sumie jakies - nie oszukujmy sie - 15000.

ucieszylem sie, ze taka ladna betke moglbym miec bez sprzedawania Tempry (na jakis czas) a tu mozna jeszcze lepiej?

Hm... kurcze...

a z tym "nie spiesz sie" to fakt, bo:

JA CHCE TEGO WLASNIE SPRZETA

JA CHCE TERAZ

JA CHCE ZARAZ

takie mysli mi chodza po glowie :)

 

1.6 to zdechlak, wiem, ale chce samochod, ktory bedzie malo palil. Tempra jest 1,9TD, pali 8 litrow po miescie... tylko ze jest starenka i sie sypie. w sumie to jest mlodsza od tej betki o 4 lata, ale wyglada gorzej...

 

MS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak wlasnie mam zamiar zrobic. warsztat juz nagrany, jesli wlasciciel sie zgodzi na przejazdzke z Wyscigow do Jablonny to bedzie git. Przy okazji moge poprosic o zatankowanie do pelna, a po skonczonej przejazdzce zatankowac jeszcze raz - dla sprawdzenia ile toto pali.

A jak sie nie zgodzi, to do widzenia...

 

MS

 

Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałyby się dokładniejsze informacje : model, rocznik, silnik, może wyposażenie, ewentualnie cena - napewno pomożemy. Oprócz tego obejżyj archiwum taki temat pojawia się non-stop.

 

Hm... myslalem, ze to wszystko zawarlem w temacie posta.

316 - czyli silnik 1,6

...

:oops: :roll: :shock: :D ... chyba nie zauważyłem, ale dodatkowe informacje się przydały ... szczególnie cena ...

Powodzenia :D !

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dorzuce dwa slowa.

Wiadomo ze prawdziwa radosc jest dopiero z szesciu garkow. Ale sam jezdze 316 e30 i nie narzekam. Drogi sa jakie sa, a 316 w przedziale predkosci 80-150 buja sie dosc dobrze jak na silnik osmio zaworowy - niejeden focus czy astra moga tylko wachac dymek :D .

Przy kupnie nalezy sprawdzic luzy w zawieszeniu - przod to glownie sworznie wahaczy i laczniki. Silnik - najgorsze sa popyhacze hydrauliczne i dzwigienki - to sie zuzywa najczesciej - silnik nie powinien klekotac po rozgrzaniu. Wazny jest ogolny stan auta. Czesci sa niestety drozsze niz VW czy Opel.

Jezeli autko jest dobrze utrzymane, i spod samochodu jest OK (nie ma jakiejs przewleklej korozji, czy mega wyciekow) to smialo mozna taki samochod nabyc. Cena tez nie jest zbyt wygorowana.

Trudno z kolei wymagac by 15-sto letnie auto bylo jak z salonu. Za to na drodze jest inaczej - wszystkie salonowe wozki za 30-50 tys. - cóż wsciekaja sie ich wlasciciele ze wyprzedza je skromna 316stka z 89 roku :lol: a oni nie moga nic zrobic..... - to jest wlasnie BMW

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

316 jest zdecydowanie za słaba. Kiedyś z kumplem wpadliśmy do komisu, żeby pooglądać taką i facet wziął nas na przejażdżke. Tak się ta betka rozpędzała jakby nie mogła, wcześniej jeździłem 320 i 325, a sam mam 318 is i musze powiedzieć że 316 jest za wolna. Po zauroczeniu przychodzi czas na refleksje i gwarantuje Ci, że po pewnym czasie będziesz miał niedosyt.Lepiej poszukać conajmniej 318-ki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.