Skocz do zawartości

problem z otwieraniem pokrywy bagażnika - napęd hydrauliczny


kriss54

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

BMW E 740D - 2000r - przy otwieraniu tylnej klapy wydobywają się głośne, modulowane buczenia, wolno się otwiera i nie do końca.Chcąc ją zamknąć muszę ręcznie mocno dociskać ,żeby dopiero pod sam koniec sama zaczęła się domykać.

Mechanizm jest hydrauliczny. W pozytywnej opcji podejżewam ,że układ jest zapowietrzony.lub brak pełnego stanu oleju hydraulicznego/ nie wiem jakiego użyć/. Nie mam pojęcia jak to zrobić. Może ktoś z Was miał taki problem.

Za podpowiedż będę wdzięczny.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio naprawiałem własnie taki napęd klapy w E-38 i z tego co piszesz to poprostu brakuje tylko płynu.Silnik jest umieszczony powyzej akumulatora po prawej stronie. Musisz odkrecic ten silnik,wyjąc go lekko na zewnatrz nie odpinajac niczego(poprostu odchylic bo inaczej nie nalejesz plynu)i uzupelnić poziom plynu.Na gorze tam jest taki korek na ampula 5 albo 6mm.Na przezroczystym zbiorniczku jest taki znaczek ktory pokazuje poziom jaki powinien byc.Plyn to mozna kupic w ASO ale niestety chyba tylko w calym komplecie naprawczym do takiego silnika a cena to cos kolo 200 pln.Niestety nie ma opisane jaki to plyn.Podobny jest do zwyklego ATF ale nie wiem. Edytowane przez Mcpaul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymontowałem siłownik hydrauliczny. W zbiorniczku, który znajduje się z przodu rzeczywiście poziom płynu był zbyt niski.

Dolałem strzykawką płyn ATF, zamontowałem i..............super.

Klapa chodzi jak nowa.

Dzięki za radę .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale powiem Wam ,że jestem w plecy 200 pln po tej naprawie.

Otóż zademonstrowałem synowi jak pięknie działa zamykanie i otwieranie klapy.

No cóż , po zamknięciu klapy , kluczyki zostawiłem w bagażniku.....................Dzwi , jak zwykle w takich przypadkach bywa - zamknięte.(((((.

Pozostało tylko wezwać magika od otwierania awaryjnego. 1 min roboty i........koszt 200 pln.

Nie zastawiajcie kluczyków w bagażniku!!!!!!!!!

Wesołych Świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Ale powiem Wam ,że jestem w plecy 200 pln po tej naprawie.

Otóż zademonstrowałem synowi jak pięknie działa zamykanie i otwieranie klapy.

No cóż , po zamknięciu klapy , kluczyki zostawiłem w bagażniku.....................Dzwi , jak zwykle w takich przypadkach bywa - zamknięte.(((((.

Pozostało tylko wezwać magika od otwierania awaryjnego. 1 min roboty i........koszt 200 pln.

Nie zastawiajcie kluczyków w bagażniku!!!!!!!!!

Wesołych Świąt.

No to wyszedłeśna tym jak kolega Mcpaul. Mnie też czeka dolewka płynu bo coś "stęka" klapa przy otwieraniu. W razie czego mam drugi koplet kluczy :mrgreen:

UIHZ9556.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale powiem Wam ,że jestem w plecy 200 pln po tej naprawie.

Otóż zademonstrowałem synowi jak pięknie działa zamykanie i otwieranie klapy.

No cóż , po zamknięciu klapy , kluczyki zostawiłem w bagażniku.....................Dzwi , jak zwykle w takich przypadkach bywa - zamknięte.(((((.

Pozostało tylko wezwać magika od otwierania awaryjnego. 1 min roboty i........koszt 200 pln.

Nie zastawiajcie kluczyków w bagażniku!!!!!!!!!

Wesołych Świąt.

No to wyszedłeśna tym jak kolega Mcpaul. Mnie też czeka dolewka płynu bo coś "stęka" klapa przy otwieraniu. W razie czego mam drugi koplet kluczy :mrgreen:

 

 

 

Ja wcale nie napisałem że tyle zapłaciłem tylko że tyle to kosztuje w ASO.Kluczyków nie zatrzasnąłem wiec chyba naprawiłem taniej :D

 

Ja dostałem od kolegi oryginalny płyn ale wygladał jak ATF. Jak miał bym kupować to tez bym dolał jakiegoś ATF-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

 

Ja wcale nie napisałem że tyle zapłaciłem tylko że tyle to kosztuje w ASO.Kluczyków nie zatrzasnąłem wiec chyba naprawiłem taniej :D

 

Ja dostałem od kolegi oryginalny płyn ale wygladał jak ATF. Jak miał bym kupować to tez bym dolał jakiegoś ATF-a.

Jaki kolor ma oryg. płyn?

UIHZ9556.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

Ja wcale nie napisałem że tyle zapłaciłem tylko że tyle to kosztuje w ASO.Kluczyków nie zatrzasnąłem wiec chyba naprawiłem taniej :D

 

Ja dostałem od kolegi oryginalny płyn ale wygladał jak ATF. Jak miał bym kupować to tez bym dolał jakiegoś ATF-a.

Jaki kolor ma oryg. płyn?

 

 

Wygląda i pachnie jak ATF.Wiec bardzo mozliwe ze to jest ATF,ale pewnosci nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam, podlaczam sie do tematu, gdzy mam problem z dociaganiem bagaznika. Tzn musze recznie docisnac klape zeby zakmnac, ale i tak pojawia mi sie komunikat KOFFERAUM OFFEN (otwarty bagaznik) choc niby jest zakmniety. Otwieram klape tylko kluczykiem.

Jaka jest przyczyna? :modlitwa:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, podlacze sie do tematu z pytaniem czy u mnie jest funkcja samoczynnego otwierania klapy. Na kluczyku mam przycisk za pomoca, ktorego klapa sie uchyla=przy zamykaniu dociaga sie. Zastanawiam sie czy nie powinna sama otwierac sie i zamykac??

 

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img507.imageshack.us/img507/7742/dsc00333df8.jpg

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img507.imageshack.us/img507/2372/dsc00332oy3.jpg

JDM FORGED EVIL 446KM @ FLYWHEEL

http://imageshack.us/g/1/9961312/

JDM EVO 6 TME

http://imageshack.us/g/1/9933589/

JDM V3-LIMITED TYPE R FORGED 2.2860cc STROKER

http://imageshack.us/g/1/9861689/

E63 630i

http://imageshack.us/g/1/10087309/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Witam, podlaczam sie do tematu, gdzy mam problem z dociaganiem bagaznika. Tzn musze recznie docisnac klape zeby zakmnac, ale i tak pojawia mi sie komunikat KOFFERAUM OFFEN (otwarty bagaznik) choc niby jest zakmniety. Otwieram klape tylko kluczykiem.

Jaka jest przyczyna? :modlitwa:

 

Pozdrawiam

 

 

w twoim przypadku to troche inna bajka.. masz dociaganie... silniczek od dosciagania jest w pasie na dole pod klapą... ( dochodzi bez posrednio do zamka)... pewnie on szfankuje... musisz sciagnac ten plastik wewnatrz bagaznika... przy zamku..i zdemontowac ... silniczek z zamkiem... ale najpierw sprobuj na kostkach..czy wogole idzie zasilanie..wszystko zobaczysz po sciagneiciu tego plastiku.

Tez miałem ten sam problem... dopoki sam Ci nie dociągnie tej klapy bedzie Komunikat na OBC

http://img110.imageshack.us/img110/2668/naroummmpr4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, podlacze sie do tematu z pytaniem czy u mnie jest funkcja samoczynnego otwierania klapy. Na kluczyku mam przycisk za pomoca, ktorego klapa sie uchyla=przy zamykaniu dociaga sie. Zastanawiam sie czy nie powinna sama otwierac sie i zamykac??

 

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img507.imageshack.us/img507/7742/dsc00333df8.jpg

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img507.imageshack.us/img507/2372/dsc00332oy3.jpg

 

według mnei masz tylko dociąganie klapy...aby sprawdzić dokladnie nad aku powinienes meic zestaw hydrauliki... jesli nie ma... tzn ze tylko dociaganie

http://img110.imageshack.us/img110/2668/naroummmpr4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tez sie dolacze. mianowicie u mnie jest taki problem ze mam owe dociaganie klapy i niby otwieranie z kluczyka i nawet obok recznego jest guzik od otwierania klapy;) problem jest w tym ze jak nacisne na kluczyku przycisk czy ten obok recznego to klapa tylko sie odchyla a nie otwiera.musze wsadzic kluczyk w zamek i przekrecic delikatnie zeby otworzyc klape. w czym moze byc problem????
BMW BardzoMysleWybornie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tez sie dolacze. mianowicie u mnie jest taki problem ze mam owe dociaganie klapy i niby otwieranie z kluczyka i nawet obok recznego jest guzik od otwierania klapy;) problem jest w tym ze jak nacisne na kluczyku przycisk czy ten obok recznego to klapa tylko sie odchyla a nie otwiera.musze wsadzic kluczyk w zamek i przekrecic delikatnie zeby otworzyc klape. w czym moze byc problem????

 

 

zamek jest przykrecony na dwie śruby..i ma pod sobą jeszcze takie podkładki centrujace... ja u siebie to regulowałem..bo wykrecilem całość...i przy próbach wykalibrowania klapy, tak aby była równo... po dociagnieciu..-

zdarzyło mi sie raz to ustawić tak że sie nie chciała otwierac i musiałem kluczykiem... silniczek kreci zamykaniem... ,,,, jednak zalezy w którą strone go przesuniesz i czasem nie starcza tego na tyle aby klapa sie otworzyla... musisz wyregulwoac zamek... ewentualnie nie przekreca ci silnik do konca..jednak to prawie nie mozliwe zeby sie jakos zblokował.

Edytowane przez Rafal_W_wa
http://img110.imageshack.us/img110/2668/naroummmpr4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
A napiszę tak: w moim e38 jest otwieranie na pilota i dociąganie i mam przycisk pod ręcznym i pewnego pięknego dnia siedziałem sobie w aucie, czekałem na mamę, która poszła po zakupy:) siedzę tak sobie w mojej bejcy i oglądając TVN pomyślałem sobie, że zamknę się od środka, żeby żaden menel nie otworzył mi auta:) gdy siedziałem zamknięty, to wróciła moja mama z zakupami, nacisnęła guzik na klapie i ... nic:) ale to oczywiście normalne, bo auto było zamknięte:) ale po tym ja nacisnąłem guzik pod ręcznym i klapa zamiast otworzyć się całkowicie do góry automatycznie, tylko się otworzyła i pozostała przymknięta. Dociągała się ale podnosić trzeba ją było ręcznie. W domu długo nie mogłem doszukać się przyczyny, myślałem, ze wyskoczył błąd, bo auto było zamknięte i ktoś ze środka chciał otworzyć klapę- auto uznało, że coś jest nie tak i wyłączył hydraulikę. Myślałem i myślałem i wymyśliłem:) należy otworzyć klapę do góry na Maksa, wsiąść do auta, zamknąć centralny, nacisnąć przycisk pod ręcznym, usłyszymy jak hydraulika zaskakuje, ale z klapą nic się nie będzie działo, po prostu przez parę sekund poburczy:) następnie wysiadamy z auta i naciskamy przycisk zamykania na klapie i... Działa!!! :mrgreen: nie trzeba nic rozkręcać jak tu ktoś napisał :naughty: , chyba, że mój sposób nie działa. Moim zdaniem Klapa przechodzi w tryb awaryjny jeśli coś kręcimy albo jeśli otwieramy ją w zamkniętym aucie. Chciałbym zapytać przy okazji, moja klapa przy otwieraniu chodzi głośniej niż przy zamykaniu, zamyka cichutko a otwiera głośniej, czy jest to kwestia wymiany płynu, czy ten typ tak ma? Przy okazji pragnę pozdrowić wszystkich na forum, jestem tu świerzy, auto mam od miesiąca i bardzo się cieszę. Mam 730 d 194KM 170 000 tys. przebiegu z książką. Sprowadziłem z Hamburga. Oprócz grubych szyb, worka na narty i elektrycznej kolumny kierowniczej, auto ma wszystko, szyber dach ma jeszcze zwykły zamiast szklanego:) worka na narty i tak nie chciałem, bo przez to w aucie jest ciut głośniej:) Dajcie mi instrukcje jak wkleić fotki, bo chciałbym wymienić wypas i się pochwalić. Planuje zrobić w najbliższym czasie polerkę i pokazać wam efekty przed i po- ocenicie sami:) jeśli możecie to napiszcie gdzie najlepiej umieścić fotki, tzn. na jakim temacie. Jeśli znacie kogoś z E38 z okolic trójmiasta to dajcie znać:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.