Skocz do zawartości

Czujnik temperatury płynu chłodniczego


Michael

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jakiś czas temu miałem wymienić już ten czujnik ale... gdy jechałem po niego do sklepu nie mogłem zapalić bo powstrzymała mnie gorsza usterka :(

 

Dalej mam taki objaw: gdy silnik simny musi pokręcić z 5 sekund; poza tym po odpaleniu brak ssania; czyli obroty zaraz po odpaleniu cały czas z 700 obr/min... trochę chyba za mało?

 

Następny problem to przy wychodzeniu z niebieskiego pola czasem sobie zgaśnie; tuż przed pionem też mu się to zdarza... trzeba uważać :)

 

Dziś mierzyłem czujnik temperatury silnika (ten w chłodnicy czyli dokładnie temp. płynu chłodniczego)... i wygląda na to ze opór ma nieskończenie duży... mierzyłem między każdym a każdym pinie na silniku lekko ciepłym... 2h po powrocie do domu...

 

Czy ten czujnik mam do wymiany? Jak go zmierzyć i jakie powinny być wskazania?

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten w chłodnicy z trzema pinami to mi bardziej pasuje na włącznik wentylatora klimy jakby wisco nie nadążało. Czujniki temperatury są chyba w obudowie termostatu :?: chyba :?:

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=GB41&mospid=47344&btnr=11_1118&hg=11&fg=35&hl=17

 

Czyli 16 na tym widoku?

 

Cieżko się tam dostać? :) Jakie powinien mieć opór?

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam czujnik temp. płynu , który jest tak jak kolega napisał pod nr. 16.

jest to sensor podający wartosci dla kompuera i jeżeli podaje niskie temp. to najczęścij silnik bardzo dużo pali, jeżeli za wysokie brakuje tzw. ssania co jest u ciebie objawem.

komputer dostaje dane że na dworze jest ciepło więc nie ma potrzeby wzbogacania mieszanki i podnoszenia obrotów.

Zmień czujnik i powinno pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 12 to czujnik ktory podaje na komputer sterowaniem silnika - 16 to prawdopodobnie czujnik ktory podaje tylko i wyłącznie na zegar i nie wpływa na sterowanie silnikiem - najprościej odłacz 16 po lekkim nagrzaniu i jezeli wskazówka opadnie wszystko bedzie jasne który za co odpowiada ale tak jak pisałem sądze ze to z 12 brana jest praca silnika ale pewny nie jestem.
http://img221.imageshack.us/img221/9561/bmw9bq.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przy okazji tego wątku zapytam takie kwestie:

- wzbogacona mieszanka na zimnym silniku znaczy więcej paliwa w stosunku do powietrza czy odwrotnie

- jak ma się to do zaworu powietrza dodatkowego, przy zimnym silniku jest otwarty czy zamknięty

Nie chcem, ale muszem... jeździć na gazie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To tak nawiazujac w temacie.

Zimny silnik, odpalam, i wskaznik jedzie sobie powoli do pionu, jak osiagnie pion to....spada :-) I tak juz zostaje caly czas. Jak chwile postoi autko i deczko ostygnie to znow to samo, dojdzie do pionu i....spadnie.

Sporadycznie w trakcie jazdy zdarza sie ze jakby sie "obudzi" i na chwilke pojedzie do pionu, ale zaraz wraca do "normy" czyli "zimny" :-)

Czujka pada czy cos innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten w chłodnicy z trzema pinami to mi bardziej pasuje na włącznik wentylatora klimy jakby wisco nie nadążało. Czujniki temperatury są chyba w obudowie termostatu :?: chyba :?:

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=GB41&mospid=47344&btnr=11_1118&hg=11&fg=35&hl=17

 

Czyli 16 na tym widoku?

 

Cieżko się tam dostać? :) Jakie powinien mieć opór?

 

 

 

Pozdrawiam

 

No to konczymy Panowie ta ruletke z czujnikami :D Ma byc tak

12-czujnik temp. na wskaznik

14-czujnik temp. na sterownik silnika

16-tylko w pojazdach wyposazonych w ELECTRONIC ENGINE-POWER REGULATION

"________ 730iA

/________\

(0o=[][]=o0)

[_]/'''''''''''\[_]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.