Skocz do zawartości

E-34 530i czy 530 v8 który?


maras 440

Rekomendowane odpowiedzi

530i 6 cylindrów to nie jest ekonomiczne auto hehe.. pali tyle samo albo więcej (przynajmniej moje) niż 535! no ja tam bym brał V8 pewnie pali tyle samo albo mniej, nie wiem bo nie jeździłem, ale moje 530 R6 łyka tak 20l gazowni w mieście, jak się postaram to 18, ale nigdy mniej.
http://img410.imageshack.us/img410/9554/m5hire1nt1.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do v8 napewno bedzie gaz drozszy, po za tym jak w v8 cos sie zepsuje to beda wydatkim mysle ze jesli chodzi o naprawy m30 tansza bo to stara jednostka napewdowa z lat 70 wlasciwie - i przy okazji nie do zajechania jak sieo nia dba

 

po za tym gaz do m30 tanszy, bedzie chodzic nawet na 2 gen, v8 jakos mi sie nie widzi na 2

 

no ale wiadomo wszystko sie rozbija o kase

 

ja osobiscie kuplem wlasnie 530 z 1990 roku w niezlym stanie i wypasie

 

przesiadlem sie z e30 kombi z isiem pod maska, gaz mialem 4 gen teraz mam 2 i to jest jedyne czego zaluje, ale spoko i 4 bedzie w tej

 

spalanie to tak jak pisze kolega 18-20

 

ale komfort jazdy jest zajefajny :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejszy stan techniczny żeby dobrze sprawdzić.

Jak auta te są w necie w jakimś ogłoszeniu to dobrze

jest wrzucić tu linki, czasem ktoś coś wie ciekawego o konkretnym

aucie (zna je). Ja jeżdżę 530 V8 i co mogę powiedzieć:

- mocy mi na razie nie brakuje

- spalanie w Warszawie (dużo jazdy w korkach)

15-17 litrów lpg (sekwencja)

- koszty serwisowania w V8 trochę większe

530V8 będzie nowsza i raczej lepiej wyposażona. Zamiast 530 R6

już lepiej kupić 535i.

PS jak przejedziesz się V8 to zakochasz się w dźwięku silnika

sie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w czym sa wieksze koszty utrzymania m60 w stosunku do m30 - o 2 swiece wiecej ... ja przez 40tys km nie dotykalem silnika - tylko oleje i filtry ... wiec nie ma obaw

 

spalanie - nizsze nizsze niz m30 ( na trasie jest to samo , ale w miescie juz v8 3.0 wypada lepiej )... mocy wiecej , momentu tez ( silnik ciagnie od najnizszych obrotow i jest bardzo elastyczny )

 

jedyny minus v8 to wyzszy koszt gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak nie kładź instalacji gazowej do bmw a zwłaszcza do v8 zanim ci sie zwróci to auto dawno zmienisz to raz a dwa cykam e32 3.0 v8 motor cukier a jeśli chodzi o spalanie to poldek ma zblizone parametry :D nie niszcz motoru wkałdając gaz :nienie: nic nie zaoszczędzisz to tylko pozory ,wytrzymasz spokojnie na benzie nie jest taka droga a nawet tańsza od ropy :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak nie kładź instalacji gazowej do bmw a zwłaszcza do v8 zanim ci sie zwróci to auto dawno zmienisz to raz a dwa cykam e32 3.0 v8 motor cukier a jeśli chodzi o spalanie to poldek ma zblizone parametry :D nie niszcz motoru wkałdając gaz :nienie: nic nie zaoszczędzisz to tylko pozory ,wytrzymasz spokojnie na benzie nie jest taka droga a nawet tańsza od ropy :cool2:

 

jak ktos robi 50 tys rocznie to gaz mu sie zwroci po pol roku !!! i potem jezdzi o polowe taniej - a to ze Ty mozesz pozwolic sobie na jazde na bezynie nie znaczy ze kazdy tak moze :| a jak zaloszysz 4 gen nie ma spadku mocy i silniczek chodzi jak nalezy - wiec same korzyści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko 3.0 v8. polowalem na taka ,ale nie znalazlem w stanie zadowalajacym mnie. Dzwiek silnika i moc super, polecam!!!

Była E34 M50 2.5 24v :) czerwona

Była Lancia Lybra 2.4 jtd SW lx 2000

Jest Citroen c5 2.2 hdi 2001 exclusive

Jest E34 524 td 1991

1997 YZF 750R (4hd)- sold- nastepny sezon juz hayabusa

http://img244.echo.cx/img244/9103/podavatar6bx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.