Skocz do zawartości

15.5 litra ropy w 530dA !!!????


mcviper

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

jakiś czas temu kupiłem 530 d kombi z automatyczną skrzynią biegów;

chciałem przesiąść się z AUDI A6 2.7 biturbo, w którym męczyło mnie wysokie spalanie, do samochodu ekonomicznego, ale dającego radość z jazdy

niestety jestem mocno rozczarowany, gdyż spalanie jest prawie takie samo jak w audi, a osiągi sporo gorsze;

czy to jest możliwe, że ten samochód z silnikiem diesla pali po mieście, fakt że głównie w korkach, średnio 15.5 litra ropy ??? czy jest może jakiś problem z silnikiem - jeśli tak, to co może być tego przyczyną ?

 

pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katalog podaje, ze.........

e39 530d z automatem rok 1998-2000 ( ale wersja sedan-czyli Turing ma jakies dziesietne czesci wiecej) cykl pozamiejscki 6,4l ON miejski 11,7l ON mieszany 8,4ł ON tak wiec o 4 litry za duzo

 

natomiast e39 2 editon 530d z automatem 2000-2004 turing pali 6,7l 11,6l sredni wychodzi 8,5l

 

 

cos jest nie tak-szukaj przyczyny bo nie jest to normalne jak widzisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy zaczac od zbadania na komputerze sondy lambda?! powaznienie jestem ci w stanie nic innego polecic jak udac sie do zaufanego i dobrego warsztatu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy podejrzany w każdym współczesnym turbodieslu, to przepływomierz.

 

Ale najpierw zweryfikowałbym samochód na jakieś normalnej trasie.

Bo warszawskie korki, to ekstremalne warunki. Zwłaszcza dla samochodu o dużej pojemności. Czy to diesel, czy benzyna, to już ma drugorzędne znaczenie.

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
fakt, ze w wawie jazda jest czasem ekstremalna, w chwili obecnej, kiedy jest stosunkowo zimno i bedziesz robil krotkie dystanse (silnik bedzie sie dogrzewal webasto) jest to dosc normalne spalanie, choc mi nie udalo sie do tej pory przekroczyc 14 l w miescie, duzo zalezy od stylu jazdy, w miescie ja jezdze jak potulny baranek :)

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt, ze w wawie jazda jest czasem ekstremalna, w chwili obecnej, kiedy jest stosunkowo zimno i bedziesz robil krotkie dystanse (silnik bedzie sie dogrzewal webasto) jest to dosc normalne spalanie, choc mi nie udalo sie do tej pory przekroczyc 14 l w miescie, duzo zalezy od stylu jazdy, w miescie ja jezdze jak potulny baranek :)

Potulny baranek , do czasu zaaplikowania wirusa :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak,

15.5 litra to wynik sprzed 2 tygodni, zatem przy temperaturze koło 10 stopni i bez szaleństw

przy takim stylu jazdy okular 320 cdi kolegi pali około 10 l w tych samych warszawskich korkach

w trasie jadąc nie prędzej niż 90 i praktycznie bez przyspieszania pali mi koło 8 litrów

ale miasto to kompletna porażka, jeśli tak ma wyglądać ekonomika diesla to nie ma to żadnego sensu

myślę że coś jednak tu jest nie tak, chyba że po prostu ten model pod względem spalania jest wyjątkowo nieudany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

takie porownania, ze kolegi samochod X... traktuje zawsze w przymruzeniem oka, porownania w ramach jednego modelu sa rowniez niemiarodajne, przeciez bardzo duzo zalezy od stylu jazdy... przykladowo ja za wirtuozje jazdy w miescie uwazam jak najrzadsze uzywanie pedalu hamulca (oczywiscie bez przesady, jesli cos sie przede mnie wytoczy to hamuje :) ), ale jazda w stylu do konca na gazie i 50 m przed czerwonym swiatlem ostro hamujemy mnie po prostu smieszy

 

wiec jesli ktos mowi, ze jemu 530dA pali 15,5 l uwazam za mozliwe, mi obecnie przy krotkich odcinkach w miescie, praktycznie muskajac pedal gazu i probujac wcielac w zycie moja wirtuozje wciaga 10-12 l

 

dla porownania - tempomat w niemczech na autostradzie, 140 km/h 7,5 l, 160 km/h 7,7 l

 

i tu tez moga byc roznice, bo moglem jechac z wiatrem, bo moglem byc bardziej zaladowany, niz kto inny...

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie spalanie w 3 litrowym dieslu jest raczej niemozliwe :nienie: Moj TDS 2.5 w jezdzie po miescie z tzw.butem nie spali wiecej niz 12.5-13 litrow.A to jest motor starej generacji diesli.Znajomy ma 530d M-pakiet 2002r i jego spalanie miejskie to 9 litrow.Wiec w twoim autku jest cos nie teges ze spalaniem.Acha zapomnialbym ja mam automat:))Znajomy tez ma steptronica.

oo= [] []= oo BokiemMuszeWchodzic

http://img514.imageshack.us/img514/9429/pic03097wo4.jpg

Diesel Driver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

nie chce mi sie licytowac, ile moj czy twoj samochod pali, ale odnosnie tdsa i spalania 12-13 l w miescie to pisalo na tym forum kilka osob potwierdzalo... jesli chodzi o spalanie w lecie

 

w zimie, i to jeszcze na krotkich dystansach, jakie ja wlasnie pokonuje w zimie, spalanie wzrasta i zapewniam cie, ze spalanie jakie jest podane w postach powyzej jest w 530dA mozliwe

 

rozumiem, ze nie piszesz tu o srednim spalaniu z kilku miesiecy (ktore u mnie nota bene obecnie wynosi 8,8 l, w lecie oscyluje w granicach 8-8,5 l), tylko mowisz o spalaniu, ktore ci pokaze komputer przy dzisiejszym zresetowaniu kompa

 

jesli nadal uwazasz, ze 525tds, automat, przy miejskim butowaniu pali 12-13 l, to gratuluje :)

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spalanie jest jak najbardziej normalne w miejskich warunkach.

Niedogrzane auto na krótkich trasach i w dodadtku jeszcze w korkach nawet jeśli jest dieslem potrafi łyknąć.

Zresztą ostatnio oglądałem w jednym z programów test nowego Audi A6 z napędem 4x4 i silnikiem 3TDI i facet prowadzący test jednoznacznie stwierdził, że w mieście jeśli je przycisnąć spokojnie zje ponad 18 litrów ropy.

http://images22.fotosik.pl/34/375df5381f18b28am.jpg

Moja śliczna była..........teraz w Gliwicach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bono napisal
jesli nadal uwazasz, ze 525tds, automat, przy miejskim butowaniu pali 12-13 l, to gratuluje Smile
Tak uwazam bo nie sugeruje sie kompem,ktory moze pokazac co chce i jak chce tylko tankowaniem pod korek i jazda dluzsza niz 100km po miescie(tylko i wylacznie)I tak moje auto sprawdzalem.Przy spokojnej jezdzie(caly czas miasto)10 litrow na sto.Jest jeszcze sprawa szerokich opon225/45/17 i automatu bo to te ma wplyw na spalanie.A na koniec moge napisac,ze chocby palila mi 20 na 100 to i tak ten silnik jest super.Ale nastepny bedzie 525d lub 530d

oo= [] []= oo BokiemMuszeWchodzic

http://img514.imageshack.us/img514/9429/pic03097wo4.jpg

Diesel Driver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim 525 rds była uszkodzona głowica, płyn dostawał się do silnika, no i spalanie było na poziomie 14 l w mieście.

Teraz spadło do 10-11 przy dynamicznej jeździe, gdyż tylko tak da się jeżdzić tym autem :)

pzdr

http://img484.imageshack.us/img484/852/logo04cq1.jpg

BMW E39 525 TDS, BMW E10 2002' 1972

Ducati 900 Monster, KTM 520 EXC Racing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bono napisal
jesli nadal uwazasz, ze 525tds, automat, przy miejskim butowaniu pali 12-13 l, to gratuluje Smile
Tak uwazam bo nie sugeruje sie kompem,ktory moze pokazac co chce i jak chce tylko tankowaniem pod korek i jazda dluzsza niz 100km po miescie(tylko i wylacznie)I tak moje auto sprawdzalem.Przy spokojnej jezdzie(caly czas miasto)10 litrow na sto.Jest jeszcze sprawa szerokich opon225/45/17 i automatu bo to te ma wplyw na spalanie.A na koniec moge napisac,ze chocby palila mi 20 na 100 to i tak ten silnik jest super.Ale nastepny bedzie 525d lub 530d

 

w takim razie nie porownuj spalania, o ktorym ja mowie ze swoim, bo nie ma czego, jesli jezdzisz tyle ile jezdzisz po miescie, to to nie sa krotki dystanse, jesli bys pojezdzil na krotkich dystansach z niedogrzanym silnikiem, to bys moze nie byl taki pewny takiego spalania

 

BTW opony 225 ma kazdy 530d seryjnie, watek sie zaczal od pytania wlasciciela takiego samochodu, wiec to nie jest jakies dodatkowe info

 

jesli komp pokzuje ci co chce, to bardzo niedobrze...

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, jak sprawdzić co tu szwankuje ?

 

zapomniałem chyba napisać, jeśli to ma jakieś znaczenie - to model z 2001 roku

 

witam sa zawsze dwie mozliwosci jedna to usterka mechaniczna i tu moze byc problem bo komp moze nieodczytac bladu a druga to usterka elektroniki i tu juz jestes prawie w domu bo diagnoza powie co jest 5

 

jednak duze spalanie ciagnie za soba pare faktorow.

jako glowny jest utrata mocy stawiam na luft masen meser(przeplywomierz)

ponadto moze byc interkuler zapchany oliwa stwierdzenie na odleglosc ,turbina moze byc lekko niesprawna warto zerknac od czasu do czasu .

Dieslem niestety ale trzeba umiec sie obchodzic.

jeszcze jedna sprawa to czujnik polzenia walka lub cos takiego ,i jako ostatnia rzecz to potencjometr pedalu gazu moze byc walniety ale to wszystko mozna sprawdzic na testerze dobry i zaufany warsztat jest mile widziany dla posiadaczy bmw.

Ja osobiscie bym zaczol szukac przyczyny od faktycznego przebiegu samochodu i ilosci wlascicieli ,zasiagnac info z centrali BMW DE o stanie servisowym auta tam jest wszystko i o kazdym aucie BMW wyprodukowanym po 98 roku taka baza danych i kazdy Deeler bmw ma obowiazek przeslac stan servisowy do centrali tak jest w DE a jak jest w PL to juz sami wiecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiam posiadam takią 530d Touring automat 1999r tip tronic i powiem szczerze ze 15,5 l to troche za duzo ja robie ok 200 km dziennie po Warszawie jak jezdze na babe to pali 10-10,5 ale jak troche mi sie spieszy i troche ja pocisne to ok 12-13 l

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
czy to jest możliwe, że ten samochód z silnikiem diesla pali po mieście, fakt że głównie w korkach, średnio 15.5 litra ropy ??? czy jest może jakiś problem z silnikiem - jeśli tak, to co może być tego przyczyną ?

 

tak, ja mam 530d automat 2002 r. i przyznam ze jadac w korku pali dokladnie tyle samo. Srednie po miescie to jakies 11-12 l. Trasa, przy 140km/h, okolo 8 l.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

w trasie jadąc nie prędzej niż 90 i praktycznie bez przyspieszania pali mi koło 8 litrów

[...]

myślę że coś jednak tu jest nie tak, chyba że po prostu ten model pod względem spalania jest wyjątkowo nieudany

 

u mnie w aucie takim samym jak Twoje (530dA, 2003 r.)

 

miasto - 11 litrów (też Warszawa, raczej krótkie odcinki, korki umiarkowane)

 

trasa - 6.5 litra przy spokojnej jeździe 100-110 km/h (wyliczone wg tankowań, bo komp zaniża i pokazuje mi 6 litrów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie niech ktos mi powie co z tymi kompami w tych BMW jest bo to moja pierwsza beja i uwazam mozna jezdzic wieloma autami ale zadnym jak narazie nie jezdzilo mi sie tak jak BMW ale czemu te kompy oszukuja jezeli ford opel skoda potrafia zrobic te komy tak ze nie oszukuja to co mam rozumiec ze KTOS pchal tam lapy w czesniej choc serwis mi mowi ze tak jest z calym szacunkiem ale gowno mi nie wystarcza taka odpowiedz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.