Skocz do zawartości

Spalanie a skrzynia biegów manual/automat


PiTeRE-30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Noszę się z zamiarem kupna E34. Wybór padł na 525 12v mam okazję kupić fajną bumke w automacie (dotąd wszystkie moje bryki były w manualu) i zastanawiam się czy automat w jezdzie miejskiej nie spali więcej wachy niż manual. Sprawa jest dla mnie ważna bo gazu nie uznaję :) I przy okazji na co zwrócić uwagę przy zakupie takiej bryki??? Poszukałem trochę info na forum, ale nie znalazłem zadowalającej odpowiedzi. Z góry dzieki za odpowiedz. Pozdro :D

Nera mnie szarpie, jakby mnie ktoś bemką przejechał :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pierwszą bmkę jaką miałem to 320i coupe 89' automat paliła w mieście nawet pod 14 litrów. W trasie rzadko schodziła poniżej dychy. Teraz mam jeszcze e30 325 i touring w auto 12v i pali mniej w mieście jak 320 bo około 11,5 litra w trasie też około 9,5 - 10 litrów niżej nigdy nie zeszłem :naughty: Automatem fajna jazda a jeszce jak ma tempomat moja 325 ma i to jest dobra rzecz w trasie ale nie zauważyłem żeby paliła mniej w trasie przy włączonym tempo.. :twisted:

Freude am fahren

http://img481.imageshack.us/img481/483/img0050ek9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh no właśnie lubie kobiete za kolanko potrzymać :) spalanie do 13l/100 km myśle że będzie znośne jak na moją kieszeń. A jak jest a awaryjnością automatów??? Dodam że preferuję dynamiczną jazdę ale bez przesady :) Pozdro
Nera mnie szarpie, jakby mnie ktoś bemką przejechał :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh no właśnie lubie kobiete za kolanko potrzymać :) spalanie do 13l/100 km myśle że będzie znośne jak na moją kieszeń. A jak jest a awaryjnością automatów??? Dodam że preferuję dynamiczną jazdę ale bez przesady :) Pozdro

 

ja za naprawe swojego dalem 2500 .. dolarow ;)

zh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moje e30 w zimie spalił sie kosz wstecznego 1500zł. :modlitwa: Wyjeżdżałem z zasp albo z parkingu i jak się ślizgał to przełączałem bez ztrzymania z r na d no i się spalił :duh:

Freude am fahren

http://img481.imageshack.us/img481/483/img0050ek9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam o tych automatach i ogólnie wychodzi że są bardziej awaryjne niż manual, a szczególnie kiedy autko ma już swoje latka i spory przebieg można się spodziewać usterki. Sam już niewiem czego mam szukać :D zrobiłem sie zielony jak żaba po przeczytaniu wszystkich postów dot automatów hehe Pozdrawiam
Nera mnie szarpie, jakby mnie ktoś bemką przejechał :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automat to extra sprawa - raz kupisz i więcej nie będziesz chciał wajchą machać.

Skrzynia automatyczna jest w zasadzie bezawaryjna, psuje się gdy ją zaniedbasz. Przed kupnem sprawdz skrzynkę. Jest kilka sposobów:

- sprawdz olej: powinien być klarowny i nie gęsty. Jeżeli jest czarny i śmierdzi to skrzynia na bank jest do remontu.

- siądz za kierownicą i rusz powoli - skrzynia powinna zmieniać biegi delikatnie i bez mocnych szarpnięć.

To dwa najprostsze testy ale wiele mówią o kondycji skrzyni.

http://images22.fotosik.pl/34/375df5381f18b28am.jpg

Moja śliczna była..........teraz w Gliwicach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje auto i wspolnika : ja e34 525 24V manual kolega bmw e34 525 24V automat. Spalanie u mnie miasto przy spokojnej jezdzie 10,5l/100km u kolegi 13l/100km. Spalanie przy jezdzie typu "ogien od swiatel do swiatel" moj 13l/100km a kolegi 15,8l/100km. Roznica w okolicach 20%. Nie wiem jak na trasie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja e 34 2,5 tds w automacie spalała jeszcze niedawno miasto do 12l/100 poza miastem do 120 km/h - 6,3l/100km, a do 180km/h - 7,4l/100km to średnia z trasy około 1200 km longiem dodam , że jest w niej 5-cio stopniowa skrzynia a teraz pali 15l/100km w ruchu miejskim i nie wiem co sie dzieje filtr paliwa wymieniłem mam wrażenie że muszę przeciągać ją na poszczególnych biegach aby nabrała mocy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem w zyciu dwa automaty volvo i passata nigdy wiecej wygoda jest nie ma dwoch zdan ale to ja lubie decydowac o wszystkim w aucie

czasami bylo tak ze jadoc pod gore za jakims autem kiedy predkosc malala automat zmienial bieg na nizszy za chwile kiedy troszke wzrosla na wyzszy i tak z pare razy az mnie szlak trafial

a co do twojego pytania to zawsze automat pali 1-2 litry wiecej niz manual

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

co do pracy automatu w mojej strzale nie mam zastrzezen - ladnie zmienia biegi, bez szarpniec, kick down pracuje tak jak powinien...

 

ja jednak kupil automata z musu, chcialem dobrze wyposazony 530d a takie u wroga sa prawie wylacznie w automacie

 

najwazniejsze minusy automatu:

 

- wiecej spala, szacuje, ze przy 3 litrach silnika w miescie bedzie to ok. 2 litry, w trasie pewnie mniej

- moze odmowic checi do wspolpracy bez zadnych oznak wczesniejszych

- stosunkowo droga ewentualna naprawa i zmiany oleju

- ryzykowne wirusowanie (od kilku miesiecy zastanawiam sie nad czipem, ale boje sie troche ewentualnych kosztownych napraw)

- mniejsza kontrola kierowcy nad stylem jazdy

 

a co do braku wajchowania, niby najwazniejszej zalety automatu, mnie osobiscie nie powala na kolana; poza tym, dobry kierowca (nie twierdze, ze ja nim jestem :) ) potrafi jezdzic bez czestego mieszania lewarkiem, nawet w miescie, nie mowiac juz o trasie

 

dla mnie automat to zlo konieczne

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje auto i wspolnika : ja e34 525 24V manual kolega bmw e34 525 24V automat. Spalanie u mnie miasto przy spokojnej jezdzie 10,5l/100km u kolegi 13l/100km. Spalanie przy jezdzie typu "ogien od swiatel do swiatel" moj 13l/100km a kolegi 15,8l/100km. Roznica w okolicach 20%. Nie wiem jak na trasie.

 

Na trasie jego powinna palić mniej, bo Ty masz zwykła skrzynie 5 biegów a on bardzo nowoczesny automat z 5-ma przełożeniami... a właściewie jest ich trochę więcej bo konwenter jest spięty lub nie. Super sprawa.

Przy delikatnej jeździe 100-130 km/h na trasie on ma lepsze przełożenie i autko pali mu mniej i nie musi machać wajchą :)

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem w zyciu dwa automaty volvo i passata nigdy wiecej wygoda jest nie ma dwoch zdan ale to ja lubie decydowac o wszystkim w aucie

czasami bylo tak ze jadoc pod gore za jakims autem kiedy predkosc malala automat zmienial bieg na nizszy za chwile kiedy troszke wzrosla na wyzszy i tak z pare razy az mnie szlak trafial

a co do twojego pytania to zawsze automat pali 1-2 litry wiecej niz manual

:mrgreen:

 

Takie skakanie miedzy biegami jest dosc typowe dla automatow z silnikiem na gaz, zwlaszcza taki z mikserem. Auto ma inne osiagi przy innych polozeniach pedalu gazu i z tad ten balet.

 

Osobiscie sprawnym BMW bez gazu ktore robilo by takie przekladanki nigdy nie jechalem.

E24 628CSi 12/1982 Delphin-Metallic - wegetacja... :(

E28 524td 06/1985 Karminrot ze szpera :) i silnik nowka!!!


Nowe amortyzatory BILSTEIN B6, CZESCI UZYWANE

Kontakt: 0049-176-4889-3646, 0695039390, GG 244669 lub PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automat przewaznie troche wiecej spala i tutaj jest cos za cos - wygoda kosztuje. Skrzynie nie sa wcale takie delikatne tylko z tego co widze duzo ludzi ma automat a nie spyta nawet jak sie z tym obchodzic i potem płacz bo sie popsuło :duh: .

 

Osobiscie nie lubie bardzo automatów bo rządza silnikiem za mnie. Sam takie auto kupiłem ze wzgledu na jego stan a nie rodzaj skrzyni. Wiem jak to pracuje i jak sie z tym zyje. Przekładka na skrzynie manualną pociąga za sobą troche pracy i kosztów poniewaz sama skrzynia nie wystarczy do szczescia. Ja to rozwazam bo jesli nie zmienie skrzyni zmienie auto.

Wiadomo ze kazdy ma inne potrzeby i wielu moim znajomym odpowiadają tylko te skrzynie w autach a urządzenie to jest bardzo przemyslane - w długiej trasie fajna sprawa.

Jazda BMW to podobnie jak jazda TIRem tylko zapas miejsca zostawiam po stronie zewnetrznej

http://img389.imageshack.us/img389/8589/obraz037editedeg8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pracy automatu w mojej strzale nie mam zastrzezen - ladnie zmienia biegi, bez szarpniec, kick down pracuje tak jak powinien...

 

ja jednak kupil automata z musu, chcialem dobrze wyposazony 530d a takie u wroga sa prawie wylacznie w automacie

 

najwazniejsze minusy automatu:

 

- wiecej spala, szacuje, ze przy 3 litrach silnika w miescie bedzie to ok. 2 litry, w trasie pewnie mniej

- moze odmowic checi do wspolpracy bez zadnych oznak wczesniejszych

- stosunkowo droga ewentualna naprawa i zmiany oleju

- ryzykowne wirusowanie (od kilku miesiecy zastanawiam sie nad czipem, ale boje sie troche ewentualnych kosztownych napraw)

- mniejsza kontrola kierowcy nad stylem jazdy

 

a co do braku wajchowania, niby najwazniejszej zalety automatu, mnie osobiscie nie powala na kolana; poza tym, dobry kierowca (nie twierdze, ze ja nim jestem :) ) potrafi jezdzic bez czestego mieszania lewarkiem, nawet w miescie, nie mowiac juz o trasie

 

dla mnie automat to zlo konieczne

 

- wiecej spala fakt niezaprzeczalny

- ze moze odmowic posluszenstwa? no jak ktos jezdzi na 1 oleju 300 000 km i wiecej to trudno sie dziwic

- zmiany oleju nie sa wcale drogie i wcale tak czesto ich nie trzeba robic - byle robic 30-80 kkm zaleznie od rodzaju oleju lub dbaj o skrzynie

- boisz sie kosztow... to kup sobie cos innego tanszego ;D

- mniejsza kontrola? Nauczysz sie jezdzic automatem (to nie jest takie wcale proste) to bedziesz potrafil zmieniac biegi wtedy kiedy sie Tobie podoba na zadany bieg. Nie ma w tym zadnego problemu. Ja automatem jedze juz pol roku i o dziwo NIGDY nie jechalem na biegu na ktorym bym nie chcial! (automat 5 + nadbieg).

 

biernus - obronca automatow!

Ludzie prosze szanujcie automaty, sprawdzajcie jakosc i stan oleju - wymieniajcie go a problemow z eksploatacja nie bedzie!

(oczywiscie wszystko kiedys moze szlag trafic)

http://img571.imageshack.us/img571/7404/logotds.jpg

Naj.... forum o TDS-ach http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

- wiecej spala fakt niezaprzeczalny

- ze moze odmowic posluszenstwa? no jak ktos jezdzi na 1 oleju 300 000 km i wiecej to trudno sie dziwic

- zmiany oleju nie sa wcale drogie i wcale tak czesto ich nie trzeba robic - byle robic 30-80 kkm zaleznie od rodzaju oleju lub dbaj o skrzynie

- boisz sie kosztow... to kup sobie cos innego tanszego ;D

- mniejsza kontrola? Nauczysz sie jezdzic automatem (to nie jest takie wcale proste) to bedziesz potrafil zmieniac biegi wtedy kiedy sie Tobie podoba na zadany bieg. Nie ma w tym zadnego problemu. Ja automatem jedze juz pol roku i o dziwo NIGDY nie jechalem na biegu na ktorym bym nie chcial! (automat 5 + nadbieg).

 

biernus - obronca automatow!

Ludzie prosze szanujcie automaty, sprawdzajcie jakosc i stan oleju - wymieniajcie go a problemow z eksploatacja nie bedzie!

(oczywiscie wszystko kiedys moze szlag trafic)

 

 

poczulem sie wywolany do tablicy...

 

- dobrze, ze chociaz wiekszego zuzycia paliwa nie negujesz, znam wiele osob, ktore twierdza, ze automat pali mniej...

- to czy skrzynia odmowi posluszenstwa, to nie tylko sprawa oleju, ale rowniez jej wszesniejszego uzytkowania przez poprzednika (styl jazdy + wymiany oleju of koz), ale kto za kogos bedzie mogl poswiadczyc, ze skrzynia byla dobrze uzytkowana??? jedziesz sobie na wczasy np. do chorwacji sprowadzonym kilka miesiecy samochodem, zmieniles olej, zadowolony jestes bo dbasz o skrzynia, a ona 1600 km od domu przestaje pracowac... sorry, ale takie przypadki to nie jakas fikcja, w manualu jest to prawie niemozliwe, manula wczesniej bedzie dawal znaki zmeczenia

- 500-1000 zl za wymiane to nie tak malo, w manualu nie ma takiego kosztu na liscie

- "boisz sie kosztow... to kup sobie cos innego tanszego ;D"

bardzo smieszne

- dobrze mistrzu, kiedys moze wykupie u ciebie kurs jazdy automatem, tak sie sklada, ze nie za bardzo mnie interesuje na ktorym jade biegu, chce wyprzedzic to po prostu wciskam pedal gazu, mam dodatkowo tryb sportowy i tryb maualny, z ktorego uzylem moze 3 razy

 

nie mowie, ze automat jest be, jednak koszty eksploatacji takiego samochodu sa zauwazalnie wieksze od manuala - glownie chodzi o paliwo, dodatkowe zawracanie d... ze zmiana oleju, polecam manuala

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam też sie dołącze i powiem swoje nam 730iA z 89' jezdze dużo po mieśćie do pracy i dużo po trasie A-4 Gliwice -kąty wrocłowsie po trasie bieże ni ok 13l/100km przy średnio 160 po mieśćie no to sie zaczyna :8) :8) jeżdze normalnie jak trzeba to i przy kick-downie jak trzeba kogoś szybko wyprzedzić ( no bezczelnego aby swie wryć) :evil: :evil: to pali mi 22l/100km no i tak to wychodzi moze idzie zmniejszyć ale dotej pory nie prubowałem moze zimą zobacze !!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczulem sie wywolany do tablicy...

 

- dobrze, ze chociaz wiekszego zuzycia paliwa nie negujesz, znam wiele osob, ktore twierdza, ze automat pali mniej...

- to czy skrzynia odmowi posluszenstwa, to nie tylko sprawa oleju, ale rowniez jej wszesniejszego uzytkowania przez poprzednika (styl jazdy + wymiany oleju of koz), ale kto za kogos bedzie mogl poswiadczyc, ze skrzynia byla dobrze uzytkowana??? jedziesz sobie na wczasy np. do chorwacji sprowadzonym kilka miesiecy samochodem, zmieniles olej, zadowolony jestes bo dbasz o skrzynia, a ona 1600 km od domu przestaje pracowac... sorry, ale takie przypadki to nie jakas fikcja, w manualu jest to prawie niemozliwe, manula wczesniej bedzie dawal znaki zmeczenia

- 500-1000 zl za wymiane to nie tak malo, w manualu nie ma takiego kosztu na liscie

- "boisz sie kosztow... to kup sobie cos innego tanszego ;D"

bardzo smieszne

- dobrze mistrzu, kiedys moze wykupie u ciebie kurs jazdy automatem, tak sie sklada, ze nie za bardzo mnie interesuje na ktorym jade biegu, chce wyprzedzic to po prostu wciskam pedal gazu, mam dodatkowo tryb sportowy i tryb maualny, z ktorego uzylem moze 3 razy

 

nie mowie, ze automat jest be, jednak koszty eksploatacji takiego samochodu sa zauwazalnie wieksze od manuala - glownie chodzi o paliwo, dodatkowe zawracanie d... ze zmiana oleju, polecam manuala

 

- w pewnych przypadkach spali mniej niz manual!

- hmm daje znac? znam kilka osob, ktorzy MANUALEM nie ruszyli juz ze skrzyzowania skrzynia sie "rozpadla". Znam tez tych ktorym "rozpadl" sie automat...

- 500-1000??? no jesli wymieniasz w serwisie BMW! to oczywiscie kosty moga byc i wieksze! ja za wymiane oleju 6,5 litra (jest 9 lacznie) klasy D3 z filterkiem i oczywiscie uszczelka zaplacilem okolo 250 PLN nie wiecej. Przed wymiana nie bylo zadnych zlych objawow, po wymianie tez nic sie nie dzieje. Wymienilem bo nie wiedzialem czy kiedykolwiek byl wymieniany... wymienilem dla pewnosci i dla spokoju. I jest ok.

- Hmm to zle ze Cie nie interesuje a powinno. Tez Cie nie interesuje w manualu czy jedziesz na 3 i wyprzedzasz czy na 5tce? Moim zdaniem automat zapewnia bardzo fajna przyjemnosc i wygode podczas jazdy ale nie zwalnia od myslenia.

Nie jestem mistrzem jazdy automatem ale uwazam ze po ponad pol roku jazdy poznalem go w takim stopniu ze jezdze tak jak chce. Delikatne operowanie gazem wymusza na skrzyni wczesniejsza, pozniejsza zmiane w gore/w dol biegu.

Jesli ktos traktuje automat jak jazde melexem elektrycznym.... nie dziwie sie ze automat mu sie nie podoba ;D

Zapraszam na jazde automatem chetnie pokaze jak powinno sie poruszac samochodem z taka skrzynia.

http://img571.imageshack.us/img571/7404/logotds.jpg

Naj.... forum o TDS-ach http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.