Skocz do zawartości

E46 320 d


alcapone

Rekomendowane odpowiedzi

Bierz rzędową 6-cio cylindrową benzyne.Miałem 320i-super kultura pracy,osiągi,bezproblemowy mało awaryjny silnik,ładny dzwięk,a wcale tak dużo nie palił.Obecnie mam dwie 320d(nie 150 ale 136KM).Silnik diesla jest tani przy dystrybutorze paliwa,ale jeśli coś się zepsuje to koszty są duże(wtryskiwacz,pompa wtryskowa,turbina,przepływomierz itp.).Silnik jest głośny,osiągi ma całkiem całkiem.Teraz żałuje że zamieniłem na diesla.Jak już brać to 3.0d.Najwięcej problemów jest właśnie z tym 2.0d,poczytaj \FORUM.Przepływomierze,wtryski,nierówna praca,dziury w obrotach,nadmierne dymienie,wibracje,poduszki silnika itd.itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego przesadzasz...

 

Głośny silnik ?! moim zdaniem jeden z cichszych silników diesla...

M47N to bardzo nowoczesna jednostka i nie podzielę Twojej opinii że jest bardziej awaryjny niż benzyna. Części również wcale nie są takie drogie , o ile omija się ASO szerokim łukiem co kazdemu zalecam. Jedyną bolączką to wrażliwość systemu wtryskowego CR na kiepskiej jakości paliwo w Polsce...tu naprawdę trzeba uwazać i tankować na sprawdzonych stacjach.

Uwazam, że bezsensu wdawać się w kolejną polemikę diesel vs benzyna. Każdy kupuje to co lubi i uważa, poza tym zawsze pojawią się argumenty za i przeciw.

Najpierw miałem 4 benzyny, teraz 2 diesel i klekota na benzynę nie zamienię :twisted:

 

Poza tym po programie skillowałem dziś na światłach nowego Accorda 2,4 :twisted:

320d `02 by MT 184KM@406Nm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do głośności to jestem zaskoczony wypowiedzią kolegi cimek243 - dodam od siebie , że moje poprzednie auto Audi 1.8T / benzyna / było głośniejsze , ciche jedynie na postoju ale tym się jeżdzi przecież :mrgreen: , co do spalania to niewielkie a do osiągów to wystarczające
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie są TDSy silniki 150KM są na CR Ii generacji , poprzednie 136KM na CR I generacji i są deko głośniejsze ale jak masz okazje to szukaj 3.0d - ostatnio obok mnie na swiatłach stała nowa 730d i gdyby nie ten napis z tyłu to niewiedział bym że to diesel :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytam o 2.0d 136km, 3.0d jest niestety poza moim zasiegiem... czy ktos z posiadaczy moze mi powiedziec jak brzmi taki silnik? czy to jest cos jak tdi, czy ma cos wspolnego z bmw?

 

zimny to tragedia, ale dobrze rozgrzany po długiej trasie brzmi nawet nienajgorzej, jak na diesla oczywiście. to jeszcze nie to co CRII, ale traktorem jak TDI to nie jest.

zresztą CRII to też jeszcze jest klekot, chyba że ktoś ma gumowe ucho. jeśli szuka się wrażeń akustycznych to benzyna R6 i w góre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego nastepne jakie kupię to będzie co nanmniej 3.0i :mrgreen: a co do wersji 136Ps w 320d to nie pytałem w ASO - pytałem o mój czyli 150Ps , to co to były za wtryski w wersjach do 2001 ? jak nie CR ? a czy 3.0d 184ps to podobnie ? bo po 2001 w 530d był już potorek chyba 196Ps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.