Skocz do zawartości

Problem ze światłami (moduł LCM).


Ramzes1685044854

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem ze światłami z przodu, :( (długie z prawej strony świeci cały czas nawet po wyjęciu kluczyka) doszukałem sie na forum że to wina modułu LCM który znajduje się po stronie pasażera.

Niestety nie znalazłem jak to można naprawić ,byłbym wdzięczny :modlitwa: za jakieś foty lub instrukcję krok po kroku jak to naprawić o ile się da.

A w e34 podobno wystarczy poprawić "zimne luty" , czy u mnie działa to na podobnej zasadzie? Dodam że autko jest z 98 roku z normalnymi światłami.

Pozdrawiam i thx za ewentualną pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem i mam to samo więc zrobiłem to tak wypiełem wtyczke z prawego światła długiego i przeciągnełem kabelkiem od lewego i podłączyłem do prawego i działa,Niema sensu wymieniać lcm jak padnie wogule to wymienie tylko jest mały problem w tym komputerku jest wszystko zakodowane w epromie nr podwozia i tak dalej więc będzie wyświetlał nr podwozia inny niż masz uzywka kosztuje 400 zł i niemasz pewnosci czy z leganego zrudła bo nie morzna tego przprogramować nowy 1200 w serwisie i ci zaprogramują póki co jeżdze .pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki za zainteresowanie moim problemem i pomoc.

Radi540 fajne linki przydadzą się :wink:

jrek na razie zmostkuje te lampy podobnie jak ty, jednak docelowo będę chciał ten moduł wymienić. Piszesz że jest w nim zakodowany nr nadwozia ,czy jeśli kupię jakąś używke to będę musiał go przeprogramować ,czy wystarczy go wpiąć i wszystko powinno działć ?

I jeszcze jedno czy te moduły są takie same zarówno w autach z xenonami jak i normalnymi światłami , ja mam normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Melonik dzięki za link post Odessy bardzo pomógł .

Wiem już że padł mi tranzystor proFET o symbolu

BTS425L1

Proszę więc wszystkich którzy kupowali to kiedykolwiek

gdzie to kupić? bo nie jest to wcale proste.

Odessa pisze że można zamówić w TME , co to jest za skrót?

Czy ktoś może to rozszyfrować?

Proszę o pomoc i pomysły :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa:

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno mają w www.transfer-elektronik.com ale nie jest to tanie jak na tranzystor :-| (bo to nie tranzystor, tylko układ scalony).

 

http://transfer-elektronik.com/cgibin/shop?info=1023&sid=6ba4d545

 

Tu masz tego opis.

http://www.datasheets.org.uk/datasheet.php?article=1026976

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
witam ta usterka jest łatwa do naprawy i niewielki koszt wystarczy kupić w sklepie z częściami rtv tranzystor BTS 426L1 wymontować lcm zdjąć obudowe i po stronie czarnego gniazda wymienić środkowy element tu będzie potrzebny odsysacz do cyny bo jest pięć nóżek i wszystko działa koszt naprawy 20 zł ,jak nie chcecie sami tego robić to w serwisie rtv za 15 zeta wlutują fachowo.odradzam jazdy bez lcm po wymontowaniu najlepiej nie ruszać samochodu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie jestem elektronikiem ale bardzo łatwo znależć ten tranzystor ja po wymontowaniu z auta wpiąłem go z powrotem i zwykłą próbówką znalazłem uszkodzony. To jest proste sprawny tranzystor ma na jednym pinie + a uszkodzony 2 plusy laik jest w stanie go zregenerować nie kupujcie używanych bo szkoda kasy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

jrek

PostWysłany: Nie Lis 26, 2006 11:41 pm Temat postu:

miałem i mam to samo więc zrobiłem to tak wypiełem wtyczke z prawego światła długiego i przeciągnełem kabelkiem od lewego i podłączyłem do prawego i działa,Niema sensu wymieniać lcm jak padnie wogule to wymienie tylko jest mały problem w tym komputerku jest wszystko zakodowane w epromie nr podwozia i tak dalej więc będzie wyświetlał nr podwozia inny niż masz uzywka kosztuje 400 zł i niemasz pewnosci czy z leganego zrudła bo nie morzna tego przprogramować nowy 1200 w serwisie i ci zaprogramują póki co jeżdze .pozdrawiam

 

 

 

< nie opowiadaj kolego bzdur bo ja miałem też popsuty moduł LMC i kupiłem używke za 100zł i za 50zł mi zaprogramowali że wyświetla nr VIN taki jaki mam i nie ma z tym żadnego problemu. Można również naprawić ale mi się nie chciało a stary moduł leży w domu i może doczeka się naprawy

Było E39 523i, E30 320i Coupe, E32 730iA, E34 540iA M-Pakiet, E34 525TDS touring X2, E38 750iA pakiet Alpina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny problem...po zmianie modułu LCM ze starego na nowy (po lifcie) nie działają mi kierunki ani długie. Gdzie szukać przyczyny? Uszkodzony moduł, inne wejścia na kostce, źle dobrany moduł?

 

 

Witam musisz jechać do serwisu na nowego softa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W razie problemów z naprawą takiego modułu mogę pomóc. Naprawiłem już kilka i działają bez zarzutu. Należy wymienić tranzystor i po bólu. Koszt naprawy na własną rękę to około 30-50zł. Koszt z robocizną jakieś 100zł...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 4 lata później...

Ja kiedyś miałem problem ze światłami prawe świeciło wystarczy wymontować moduł znajduje się w prawym rogu od pasażera kosztuje grosze BTS 426L1

ale radzę tylko kupować Simensa bo podróba szybko pada .Jak by ktoś potrzebował mogę wysłać fotkę gdzie go dokładnie wlutować.

poz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawa dla Ciebie kolego odkopałeś temat sprzed ponad 4 lat :cool2: zostaniesz forumowym archeologiem roku 2015 :lol: Chyba że ktoś Cię przebije
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.