Skocz do zawartości

Wtryski w 3.0D 231KM [M57]

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Grupowicze,

jako że nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi w sieci to chciałbym was o to zapytać - jakie wtryski są w 3.0D w wersji 231KM? Piezoelektryczne czy elektromechaniczne?

Ex BMW:

Nr. 1: BMW E60 525D 177KM WBANC51020B134888 - Rozbita i sprzedana

Nr. 2: BMW E60 525D WBANC51080B130215 177KM -> 221KM + xHP Stage 3 - Sprzedana

Nr. 3: BMW E46 2.0D 150KM WBAAP71010PP06471 - Sprzedana

Aktualnie:

BMW E83 2.0D 150KM WBAPB11080WE00463

Opublikowano

Wtryski są piezoelektryczne. Poznasz po tym, że zasilające przewody paliwowe wchodzą centralnie od góry wtrysku, a w elektromagnetycznym trochę od boku. Dodatkowo przy przewodach przelewowych są takie białe plastikowe szybkozłączki w przypadku wtrysków piezo. Z ciekawostek wtryski piezo z wersji 231 km są wstanie obsłużyć moce powyżej 400 koni.

Opublikowano
  • Autor
6 godzin temu, tomaszj1990 napisał(a):

Wtryski są piezoelektryczne. Poznasz po tym, że zasilające przewody paliwowe wchodzą centralnie od góry wtrysku, a w elektromagnetycznym trochę od boku. Dodatkowo przy przewodach przelewowych są takie białe plastikowe szybkozłączki w przypadku wtrysków piezo. Z ciekawostek wtryski piezo z wersji 231 km są wstanie obsłużyć moce powyżej 400 koni.

Dzięki piękne za precyzyjne wyjaśnienie. Czy one są tak awaryjne jak piszą ludzie czy to raczej efekty zaniedbań?

Ex BMW:

Nr. 1: BMW E60 525D 177KM WBANC51020B134888 - Rozbita i sprzedana

Nr. 2: BMW E60 525D WBANC51080B130215 177KM -> 221KM + xHP Stage 3 - Sprzedana

Nr. 3: BMW E46 2.0D 150KM WBAAP71010PP06471 - Sprzedana

Aktualnie:

BMW E83 2.0D 150KM WBAPB11080WE00463

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
8 godzin temu, Aaronier0O napisał(a):

Dzięki piękne za precyzyjne wyjaśnienie. Czy one są tak awaryjne jak piszą ludzie czy to raczej efekty zaniedbań?

Największy kłopot to stos piezolektryczny, który po latach dostaje zwarć i przebić(przede wszystkim to drugie), a jest nienaprawialny.
Prawdopodobnie Bosch w swoich fabrycznie regenerowanych wtryskach też go nie wymienia. Mieliśmy na warsztacie kilka przypadków gdzie w fabrycznie regenerowanym wtrysku uszkodził się stos piezoelektryczny i wtrysk nadawał się do wymiany

Opublikowano
  • Autor
49 minut temu, cursor napisał(a):

Największy kłopot to stos piezolektryczny, który po latach dostaje zwarć i przebić(przede wszystkim to drugie), a jest nienaprawialny.
Prawdopodobnie Bosch w swoich fabrycznie regenerowanych wtryskach też go nie wymienia. Mieliśmy na warsztacie kilka przypadków gdzie w fabrycznie regenerowanym wtrysku uszkodził się stos piezoelektryczny i wtrysk nadawał się do wymiany

Czy można w jakiś sposób zweryfikować sobie takie wtryski przed zakupem poza zerknięciem na korekty? Bo tak mi serduszko trochę puka aby wrócić do E60, ale na rynku trochę słabo z ładnymi egzemplarzami. Jedną E60 znalazłem, ale właśnie 231KM i trochę mam obawy bo właśnie te piezo trochę kosztują a jakby nie patrzeć to już nie jest młody samochód.

Ex BMW:

Nr. 1: BMW E60 525D 177KM WBANC51020B134888 - Rozbita i sprzedana

Nr. 2: BMW E60 525D WBANC51080B130215 177KM -> 221KM + xHP Stage 3 - Sprzedana

Nr. 3: BMW E46 2.0D 150KM WBAAP71010PP06471 - Sprzedana

Aktualnie:

BMW E83 2.0D 150KM WBAPB11080WE00463

Opublikowano
  • Moderatorzy

Moja poprzednia miała M57tu2 231KM, miałem ją od 240tysi do 400.

W kwestii wtrysków to korekty coś potrafią powiedzieć. U mnie o ile pamiętam około "1.0" dobijały maksymalnie  w kwiecie wieku.

Zrobiłem płukanie 3 puchami Liqui Moly - pierwsza ma rezerwie, druga na pełny bak i trzecia znowu przy 1/4 baki i dojechanie prawie do zera.

Korekty spadły do 0.7 maksymalnie, a średnio o około połowę - więc w moim przypadku udało się coś poprawić nieinwazyjnie, ale te korekty w punkcie wyjścia nie były też tragiczne.

 

Druga sprawa w tym silniku to był rozrząd, który wszyscy polecają wymienić, bo niby się rozpadnie.

No to sprawdziłem, wymieniałem olej po około 10-15 tysi i się nie rozpadł. do końca w moich rękach pięknie pracował 🙂

 

Opublikowano
  • Autor
9 godzin temu, madseason napisał(a):

Moja poprzednia miała M57tu2 231KM, miałem ją od 240tysi do 400.

W kwestii wtrysków to korekty coś potrafią powiedzieć. U mnie o ile pamiętam około "1.0" dobijały maksymalnie  w kwiecie wieku.

Zrobiłem płukanie 3 puchami Liqui Moly - pierwsza ma rezerwie, druga na pełny bak i trzecia znowu przy 1/4 baki i dojechanie prawie do zera.

Korekty spadły do 0.7 maksymalnie, a średnio o około połowę - więc w moim przypadku udało się coś poprawić nieinwazyjnie, ale te korekty w punkcie wyjścia nie były też tragiczne.

 

Druga sprawa w tym silniku to był rozrząd, który wszyscy polecają wymienić, bo niby się rozpadnie.

No to sprawdziłem, wymieniałem olej po około 10-15 tysi i się nie rozpadł. do końca w moich rękach pięknie pracował 🙂

 

Dolewałeś jakiś dodatek zwyczajny do paliwa czy typowo do czyszczenia wtrysków?

Ja w swoich dieslach zawsze dawkowałem cetan i odpukać, wszystkie które do tej pory miałem to odwdzięczały się za to 😄

Ex BMW:

Nr. 1: BMW E60 525D 177KM WBANC51020B134888 - Rozbita i sprzedana

Nr. 2: BMW E60 525D WBANC51080B130215 177KM -> 221KM + xHP Stage 3 - Sprzedana

Nr. 3: BMW E46 2.0D 150KM WBAAP71010PP06471 - Sprzedana

Aktualnie:

BMW E83 2.0D 150KM WBAPB11080WE00463

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
W dniu 4.04.2025 o 08:32, Aaronier0O napisał(a):

Czy można w jakiś sposób zweryfikować sobie takie wtryski przed zakupem poza zerknięciem na korekty? Bo tak mi serduszko trochę puka aby wrócić do E60, ale na rynku trochę słabo z ładnymi egzemplarzami. Jedną E60 znalazłem, ale właśnie 231KM i trochę mam obawy bo właśnie te piezo trochę kosztują a jakby nie patrzeć to już nie jest młody samochód.

Korekty nic nie mówią o stronie elektrycznej wtrysku. Najlepsze wyjście to pomiar elektryczny testerem do pomiaru rezystancji izolacji w sieciach elektrycznych(230/400V)

  • 9 miesięcy temu...
Opublikowano
W dniu 6.04.2025 o 09:52, cursor napisał(a):

Korekty nic nie mówią o stronie elektrycznej wtrysku. Najlepsze wyjście to pomiar elektryczny testerem do pomiaru rezystancji izolacji w sieciach elektrycznych(230/400V)

Jak to sprawdzić przyrządem?

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Podać 50V między pin z wtyczki, a obudowę wtrysku(albo głowicę/blok silnika) i sprawdzić rezystancję. 
Miernik powinien pokazać nieskończoność lub otwarty obwód, rezystancja na poziomie kilo Ohm, oznacza przebicie stosu piezo do obudowy wtrysku(czyli złom)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.