Skocz do zawartości

535i - nowy nabytek - pare pytan


guziq

Rekomendowane odpowiedzi

jutro wykonam ten manewr ale: gdzie sie podkłada\mocuje ten lewarek zeby podniesc wóz :oops: ? Beemke mam od 3 tygodni i jeszcze tego nie rozpracowałem.

 

PS. Czy ktos kupował przez internet oleje Valvoline? Jesli tak to gdzie? (allegro odpada bo nie ma tam oleju HP GL-4 80W)

Audi S4 Avant 2,2T
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jutro wykonam ten manewr ale: gdzie sie podkłada\mocuje ten lewarek zeby podniesc wóz :oops: ? Beemke mam od 3 tygodni i jeszcze tego nie rozpracowałem.

 

PS. Czy ktos kupował przez internet oleje Valvoline? Jesli tak to gdzie? (allegro odpada bo nie ma tam oleju HP GL-4 80W)

 

W E32 to jest gdzieś na progu, nie daleko tylnego błotnika w plastiku ochraniającym próg...

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... na pewno tak , bo mocowanie or. lewarka jest w gniazdach z przodu i tyłu po lini progu przed tym wygięciem progu w dół - jak masz nakładki na progach to musisz mieć żabkę albo trapezowy - co do kabelków - nikt się nie odzywał więc napisałem jak jest u mnie - a są podpięte pod lewy górny głośniczek - tylko że ja mam tylko 6 / 2 góra , 2 dół , 2 tył / a Ty piszesz że masz 8 głośniczków ....
* - w zależności od typu i wyposażenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 w desce, 2 kolo nóg z przodu u dołu, 2 w słupkach z przodu (w zasadzie to tam gdzie sa przymocowane lusterka czyli w drzwiach) i 2 z tyłu. Żeby było ciekawiej poprzedni własciciel twierdzi ze ona ma 10 głosników wiec jeszcze 2 zostały mi do zlokalizowania a nihuhu nie moge tego dokonac :?
Audi S4 Avant 2,2T
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.Kontrolka rezerwy w Betach moze sie zapalic kiedy wezmiesz ostry zakret w prawo i moze juz nie zgasnac poki nie zalejesz ok 5 litrow,mimo ze gdybys jechal na wprost nie zapalila by sie jeszcze długo.Albo zgasnie kiedy autko postoi kilka godzin.Wynika to z konstrukcji czujnika.Nie sugeruj sie tym i nie zalewaj za 10 zł bo zameczysz cały układ.pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejne pytanie (nie lubie zakładac niepotrzebynych watków wiec pytam w watku mojej beemki) stoje obecnie przed wymiana olejów w samochodzie i:

Chce zalac ja olejami (wogóle płynami) firmy Valvoline. Bardzo mądry programik na ich stronie pokazał mi cos takiego:

http://images4.fotosik.pl/230/217f515174f3a7d6m.jpg

1. Z olejem w silniku nie ma problemu, jest łatwo dostepny, wiem gdzie jest wlew i znajac zycie łatwo znalesc korek spustowy.

- Gdzie miesci sie filtr oleju?

- Czy do silnika na bank wchodzi nie wiecej niz 5,75 litra oleju (chce zamówic 1*4 litry i 2*1 litr)?

2. Olej do skrzyni - ciezko dostac HP GL-4 80W. W sklepie z którego bede zamawiał ( http://www.caroil.com.pl/ ) maja tylko GL-5 80W90.

- Nada sie czy nie?

- Gdzie jest wlew i korek spustowy oleju w skrzyni?

- Czy sam dam rade go wymienic?

3. Dyfer - jest ze szpera.

- Gdzie jest wlew i korek spustowy?

- Jaki olej tam nalac? Ten sam co do skrzyni?

4. Chce do silnik i skrzyni dodac jakiegos ceramizera (do dyfrów ze szperza nie zaleca sie tego prawda?). Wacham sie miedzy Preparatami firmy Auto-Repair a Xeramic.

- Co lepsze i bardziej sprawdzone (koszt podobny)?

5. Jakiego oleju uzyc na dolewke do wspomagania?

Audi S4 Avant 2,2T
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... spustowy jest zawsze od spodu a wlew do fyfra i skrzyni z boku - wymienia się go za pomocą szprycy - wygłada jak strzykawka ale wchodzi do niej 1/2 oleju / te korki do wlewu wchodzą do obudowy i są na imbus ...

 

... jak masz silnik M20 B35 to jest tam filtr bocznikowy - pod kolektorem wydechowym bliżej przodu poj....

* - w zależności od typu i wyposażenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... jak będziesz zmieniał to sam a masz fantazję ułańską - zamiast szprycy możesz .... zastosować pompkę - taką zakładaną na wiertarkę albo zwykła i końcówkę do pompowania materacy - pomysły i sposoby są różne - chodzi tyko oto że tam jest trudne dojście a olej trzeba wtłoczyć - bo nalać nie da rady - wtedu musiś wtłoczyć tyle żebu poziom oleju pokazał sie w otworze wlewowym - to jest jednocześnie sprawdzanie poziomu oleju - mówie poważnie :|
* - w zależności od typu i wyposażenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam strzykawe specjalnie do oleju - mosiezna, pojemnosc 1,5 litra.

 

no to jesteś gościu :cool2: tylko że te złodzieje :mrgreen: do butelek leją po 1 l. zmuszając nas do wymian w serwisie / z beczki :dance: / a tam chyba wchodzi 1.2 l / skrzyni / zobacz dokładnie ile ? : - więc terzeba dwa opakowania ....

 

 

http://www.bmw-z1.com/VIN/VINdecode-e.cgi

 

Ciebie chyba już nie trzeba pouczać co wpisać - :D

* - w zależności od typu i wyposażenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do skrzyni wg. Valvoloine-a wchodzi 1,3 litra :x Czyli 2 butelki trza jak nic.

 

PS. Boże - 12,5 litra płynu do chlodnicy :?

Coś chyba mam nie tak: w dowodzie mam wpisana zamiast 3430 pojemnosc silnika 3406. WTF?

A ta stronka pokazuje mi że typ silnika to: M30 B34 a nie B35. :?

Każdy włascicel 535i tak ma?

Audi S4 Avant 2,2T
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie, to radzę ci kolego dobrze zainteresować się skrzynką i jeśli nie masz naklejki to poszukuj wiedzy u doświadczonych użytkowników takiego modelu jak twój. Czy wiesz, że do określonych skrzyń w BMW (lecz jednego modelu auta) stosowało się trzy zupełnie różne można rzec rodzaje oleju (np. ATF Dexron do manuali)?

U mnie kiedyś rzekomo "bardzo doświadczeni" (i zachwalani wszem i wobec) "specjaliści" z pewnego warsztatu chcieli ochoczo wymieniać olej na castrola syntetycznego - nie spojrzeli nawet na informację (wklejkę) przyklejoną do obudowy! Chciałbym, byś sam uniknął podobnych sytuacji.

 

Pozdrawiam i powodzenia ze śmigiełkami (problematycznymi niestety jak widzę, ale nie zrażaj się :)).

 

PS. do dyfra radzę (za niektórymi kolegami na forum) lać dedykowany olej, taki jak miała oryginalnie. Do silnika i całej reszty - Valvoline.

 

Zajrzyj też do działu "Przydatne linki" i poczytaj tam o olejach różnego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na skrzyni nie mam zadnej naklejki wiec Valvoline HP GL 4 80W powinien byc dobry. Zresztą zmiana oleju nawet z syntetyka (watpie zeby w skrzyni był zmieniany olej wiec jest tam mineralny) na mineralny nic nie rozszczelni :)
Audi S4 Avant 2,2T
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanurkowałem jednak pod samochód jeszcze raz, użyłem szmaty nasączonej rozpuszczalnikiem i troche przetarłem skrzynie - pod warstewka brudu (pierwszy raz tyle udało mi se zebrac z jakiegos podzespołu :) )

Takie cos zobaczyłem:

http://images2.fotosik.pl/278/d8e5b74c2115d4eem.jpg

Co to oznacza? Ma być ATF?

Nad ta naklejka sa 2 dziury i z nich wystaja takie zakrzywione druciki. Tak ma byc czy czegos tam nie ma? Po przeciwnej stronie skrzyni jest cos przykrecone w tym miejcu i wychodzi z tego czegos jakis przewód.

Audi S4 Avant 2,2T
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to pomarańczowa wklejka (ATF oil) - zgodny z Dexron III, mineralny (czerwony olej, o którym wspominał Weltmeister), czyli Valvoline Dexron III lub MaxLife ATF (on chyba też jest pełnym minerałem spełniającym w/w normę).

 

To jest dość przydatne narzędzie, ale nie sugeruj się zawsze w 100% tym co piszą:

 

http://www.ew2.lubesinfo.com/frameset.asp?sid=203&bid=70&sc=1203&langid=12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.