Skocz do zawartości

zamiast katalizatora? e36


plisken

Rekomendowane odpowiedzi

najlepiej wspawać rurę o tej samej średnicy co układ - tak mi doradził mechanik który sam jeździ BMW - ja się właśnie do tego szykuję bo mój katalizator już tylko grzechocze.

Było - BMW - E36 318i 113KM M40B18 1991

Jest - BMW - E46 318i 143KM M42B20 2003

+ - BMW - E90 318i 143KM M43B20 2010

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się radzę nad tematem głębiej zastanowić bo to wszystko musi być odpowiednio dobrane.

 

Sam wstawiałem strumienicę, która nic zupełnie nie dała poza dźwiękiem starego poloneza i z tego wszystkiego wróciłem do katalizatora.

 

Rurka nie iwem czy musi być bo to się musi rozprężać, potem sprężać - wszystko musi być wyliczone i do siebie dobrane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej sportowy katalizator z metalowym wkładem o zwiększonym przepływie. Robi takie firma JMJ - zerknij na ich strone. Koszt około 300zł.

 

 

O tak załó chopie sportowy katalizator! jak dasz iodpowiedni z atestem wydech sporotwy to autko otrzyma troche wyzszy moment obrotowy :)

ale to musi byc obliczone do danego auta indywidiualnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Kup katalizator i nie kombinuj

 

strumienica 50-70 zł chyba że trafisz na kanciarzy ( wołali ode mnie 400 zł za produkt który chodzi na allegro po 50 zeta tylko dlatego że na codzień chodzę w garniturze i mam 700setkę.....he he oraz jeszcze min 200 za robotę - wyjątkowe palanty :duh: )

 

do pojemności 2.0 wystarczy 1 sztuka i ten KAT kosztuje ok 220 zł

 

 

Są 2 modele po 220 zł z ceramiki TESH ( produky Angielski ) lub metalowy Bosal - ja w tej cenie kupiłem na allegro wraz z wymianą .

 

Nie robisz tego dla siebie ale dla swoich dzieci no i dla siebie - bo jak Ci odrzucą auto na przeglądzie zapłacisz podobną kasę

 

Pozdro :D

 

MarioBigRed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej sportowy katalizator z metalowym wkładem o zwiększonym przepływie. Robi takie firma JMJ - zerknij na ich strone. Koszt około 300zł.

 

 

O tak załó chopie sportowy katalizator! jak dasz iodpowiedni z atestem wydech sporotwy to autko otrzyma troche wyzszy moment obrotowy :)

ale to musi byc obliczone do danego auta indywidiualnie

 

On nie wymienia całego układu tylko jedną jego część. Poza tym lepiej jak wsadzi sobie katalizator sportowy, który jednak ma dalej właściwości katalizatora i to w sumie za nie wielkie pieniądze, niż miałby wstawiać rurę.

Taka jest moja skromna opinia w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem ostatnio temat u siebie. Po wycięciu katalizatora i wstawieniu kawałka rury brzmienie wydechu (jak dla mnie) było tragiczne. Auto buczy, a na dodatek w pewnych zakresach obrotów końcowy tłumik wydaje metaliczne brzęczenie. Goście w serwisie powiedzieli, że spaliny przepływają za szybko i wpadają ze zbyt dużą siłą do ostatniego tłumika. Polecili wstawić katalizator albo tłumik przelotowy. Katalizator odpuściłem, bo nie mam zamiaru nacinać się na używanych niewiadomego pochodzenia, a nowy do mojego auta wycenili na 7-8 stów. Postanowiliśmy więc spróbować zastosować tłumik przelotowy. Firma wykonała mi coś takiego na wymiar pod moje auto, wstawili i problem się rozwiązał. Jest cicho, nic nie buczy, nic nie brzęczy, nie mam też pogorszonych parametrów auta jak chodzi o osiągi, a tego trochę się bałem. Kosztowało mnie to 250 zł.

Kosmetyka samochodowa, czyszczenie tapicerki

http://www.clart.pl

Dodatkowe info, zapytania, porady na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.