Skocz do zawartości

trzy pokolenia siódemki...


cosmo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Członkowie klubu

A klasykiem będzie E32 :)

Prawo czasu :idea: :wink:

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zaryzykuje E 65 i opowiem czy warto jezeli mi sie nie spodoba jak wiekszosci to wracam do E 38 a jak mi sie sprawdzi to oczywiście będe wszystkich namawiał na E 65

Ciekaw jestem czy E65 Ci się spodoba. Ja mam ten komfort że używam na codzień i E66 i E38 z takimi samymi silnikami (a tak naprawde to jeszcze też czasami jeżdżę E32). I moja subiektywna ocena jest taka, że E66 jest bardziej luksusowe i zdecydowanie bardziej dynamiczne, ale E38 jakoś tak mi leży, jakby było dla mnie zrobione. E32 niestety zdecydowanie odstaje od tych nowszych.

 

Czy nie uważacie, że posiadanie wersji Long i nie jeżdżenie z kierowcą jest śmieszne?

Hmm... Może i jest śmieszne, ale ma swoje plusy. Poza tym wydaje mi się, że nie za bardzo masz świadomość do czego kupuje się 7ke. To jest auto do pokonywania długich tras w krótkim czasie, nie męcząc się przy tym za bardzo. Stąd np. brak manualnej skrzyni w E65 - bo po co ?. Poza tym po co ciągać jeszcze za sobą kierowcę ?. Dużo jeździsz ? - jeśli tak, to wiesz, że przy długich trasach jako pasażer bardziej się męczysz niż jako kierowca.

No i wersja long nie tylko daje więcej miejsca na nogi pasażerom, ale też ma zdecydowanie inne własności trakcyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zakochalem sie w e38

 

to jest rewelacyjne auto, polecam kazdemu!

 

do niczego nie mozna sie przyczepic, jest po prostu perfekcyjne

i dobrze dobrane felgi to jest to, robi wrazenie :)

 

co prawda e65 po lifcie na alipinach 21 cali rzadzi jeszcze bardziej!

to jest juz totlanie odjechane auto :) mistrozostwo swiata!

 

chcialbym je miec juz teraz :)

http://img489.imageshack.us/img489/2486/zz1dk5.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E65 jest przepiękne! A zwłaszcza ta po lifcie, jeździ u mnie na dzielnicy taka czarna 760Li i jak ją widze to mi się miękko w kolanach robi! Normalnie potęga!!

A co tych podanych modeli to odpowiem tak :

Mam E32 i E38, za dwa lata sprzedam E38 i kupie E65 lub Merca W220, a E32 ZOSTAJE :dance:

Jak ci sie uda zlapac ta E65 to zrob kilka fotek :wink: A jak dla mnie najlepsza 7 z tych trzech pokolen to E32. Najbardziej laczy moim zdaniem sport i luksus.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

BMW serii 7 (każda seria) to piękne auto ale ...

 

W krajach cywilizowanych nabywca BMW serii 7 to osoba dobrze sytuowana, która POTRZEBUJE wysokiej klasy limuzyny o dużych gabarytach żeby szybko, sprawnie i wygodnie pokonywać długie dystanse. Nie tylko po autobanach Niemieckich ale po całej Europie czy w stanach.

Taki człowiek czesto gesto ma wlasnego kierowce a on z tylu siedzi popijajac koniak z przyjaciółką lub sprawdzajac stan konta w swoim laptopie.

 

W krajach dzikich (czyt. Polska) BMW serii 7 tacy klienci to rzadkość.

Wiekszosc to ludzie, którzy kupuja uzywane, bardzo czesto po mocnych przejsciach BMW serii 7 zeby podbudowac swoje niedowartosciowane ego.

Potem wsiada taki Polski pseudo -gangsterek z koziej wółki w swoją siódeme pod blokiem i trzymajac komóre przy uchu odpala ja pod blokiem przygazowywujac kilka razy zeby sasiad w oknie dobrze to zobaczyl ...

 

najbardziej jest mi żal tych samochodów bo to są naprawde piękne maszyny

 

Wedlug mnie idealnym polaczeniem komfortu i dynamiki dla osoby dynamicznej, prowadzacej wlasna dzialanosc, jezdzacej czesto w miescie i czesto na trasie jest jednak seria 5 :-)

( te same fotele, to samowyposazenie, tylko gabaryty troszke mniejsze)

 

pozdrawiam,

Rzeznik - zabójca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodze sie z tym, ze E23 jest niedopracowany. Mialem E32 750i, teraz moja zona jezdzi E23 732i. Wiele elementow (np. przewody metalowo-gumowe) sa wykonane lepiej w... E23. Wyglada, jakby przy niektorych elementach w E32 do glosu doszli ksiegowi :mad2: .

Co nie zmienia oczywiscie faktu, ze E32 bylo technologicznie nowoczesniejszym samochodem.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW serii 7 (każda seria) to piękne auto ale ...

 

W krajach cywilizowanych nabywca BMW serii 7 to osoba dobrze sytuowana, która POTRZEBUJE wysokiej klasy limuzyny o dużych gabarytach żeby szybko, sprawnie i wygodnie pokonywać długie dystanse. Nie tylko po autobanach Niemieckich ale po całej Europie czy w stanach.

Taki człowiek czesto gesto ma wlasnego kierowce a on z tylu siedzi popijajac koniak z przyjaciółką lub sprawdzajac stan konta w swoim laptopie.

 

W krajach dzikich (czyt. Polska) BMW serii 7 tacy klienci to rzadkość.

Wiekszosc to ludzie, którzy kupuja uzywane, bardzo czesto po mocnych przejsciach BMW serii 7 zeby podbudowac swoje niedowartosciowane ego.

Potem wsiada taki Polski pseudo -gangsterek z koziej wółki w swoją siódeme pod blokiem i trzymajac komóre przy uchu odpala ja pod blokiem przygazowywujac kilka razy zeby sasiad w oknie dobrze to zobaczyl ...

 

najbardziej jest mi żal tych samochodów bo to są naprawde piękne maszyny

 

Wedlug mnie idealnym polaczeniem komfortu i dynamiki dla osoby dynamicznej, prowadzacej wlasna dzialanosc, jezdzacej czesto w miescie i czesto na trasie jest jednak seria 5

( te same fotele, to samowyposazenie, tylko gabaryty troszke mniejsze)

 

pozdrawiam,

Rzeznik - zabójca

 

Ale jeszcze zapomniałeś że jest tak zwana klasa ludzi bezpiecznych takich jak ja. Siódemka to dla mnie nie przedłużenie kut... tylko sposób na połączenie wygody , bezpieczeństwa i ekonomi (gaz). Jeżeli miał bym wydawać za części i serwis tyle co w "5" i jeździć za podobne pieniądze to wybrałem wersje "7". Dzisiaj na sąsiadów nie robi wrażenie siódemka no chyba że nowa tak jak po roku 89. Inna sprawa , że żaden inny model BMW jak siedem i sześć nie robi na mnie mocnego wrażenia.

www.7er.pl > BMW7 Klub Polska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnei nie istnieje pytanie co wybrac 5 czy 7, co jest lepsze 5 czy 7.

Mimo wielu podobieństw są to jednak 2 różne auta przeznaczone do innego typu odbiorców.

Chodzi mi o to, że w tym dzikim kraju ludzie nie wiedzą jaki samochód jest dla nich odpowiedni. Ludzie w Polsce nie mają normalnie określonych potrzeb. Przeciętny Polak kupuje samochód, na który tak naprawde go nie stać. W imie zasady "zastaw sie - a postaw sie" bierze auto w kredycie tylko po to żeby zaimponować znajomym a nawet obcym ludziom na skrzyzowaniu.

Jedzie pozniej taki biznsesmen z kozieł wółki swoją wypasionym BMW i zerka co chwile na ekonomizer obliczajac w glowie ile km przejdzie za te 45 zł ktore przed chwila zatankował.

 

Niestety po tylu latach niewoli czerwonego pana i panowania Fiatow w naszym kraju sprawa nadżędną dla Polskiego obywatela jest posiadanie mega wypasionej fury, którą określa jego pozycję w spoleczenstwie.

 

Dziki kraj - dzicy ludzie :D

 

pozdrawiam,

Rzeznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnei nie istnieje pytanie co wybrac 5 czy 7, co jest lepsze 5 czy 7.

Mimo wielu podobieństw są to jednak 2 różne auta przeznaczone do innego typu odbiorców.

Chodzi mi o to, że w tym dzikim kraju ludzie nie wiedzą jaki samochód jest dla nich odpowiedni. Ludzie w Polsce nie mają normalnie określonych potrzeb. Przeciętny Polak kupuje samochód, na który tak naprawde go nie stać. W imie zasady "zastaw sie - a postaw sie" bierze auto w kredycie tylko po to żeby zaimponować znajomym a nawet obcym ludziom na skrzyzowaniu.

 

A to prawda co mówisz "zastaw się - a postaw się". Dobór auta pod siebie jest również ciężkim wyzwaniem bo jak by sobie większosć to obliczyła i przemyślała to wyszło by że "fiat sienta" spełnia tą podstawę wymogów a ktoś kupuje E32 long. A potem auto niby nie drogie a serwis kasuje za usługę i części połowę wartości.

www.7er.pl > BMW7 Klub Polska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwis ? jaki serwis

Z autopsji wiem, że w tym kraju wlasciciel BMW stale serwisujący (niekoniecznie w ASO) swoje auto to rzadkosc.

Kasowanie inspekcji "na krótko" to przeciez norma ...

Oryginalne wahacze, drazki itd ? po co jak mozna na szrocie dostac za 15 zł

Tarcze hamulcowe to juz wogole wymieniaja bałwany ... po co przeciez mozna przetoczyc a klocki sie wymienia jak juz metal o metal trze ...

 

wspawanie dachu czy handel tylnymi ćwiartkami do BMW w tym kraju to norma ..

 

potem dziwi sie jeden z drugim (czyt to forum) , ze jedzie 500 km obejzec BMW igłe i zastaje na miejscu ruine

Trzeba miec sporą odwage żeby w Polsce kupić uzywane BMW ... naprawde

 

Jedyne co mnei cieszy, ze istnieje garstka prawdziwych pasjonatów, ludzi potrafiących docenic te samochody i że właśnie na tym forum moge znimi wymienic swoje poglądy :-)

Dlatego wlasnie jestem z wami od kilku dni ...

 

pozdrawiam,

Rzeznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW serii 7 (każda seria) to piękne auto ale ...

 

W krajach cywilizowanych nabywca BMW serii 7 to osoba dobrze sytuowana, która POTRZEBUJE wysokiej klasy limuzyny o dużych gabarytach żeby szybko, sprawnie i wygodnie pokonywać długie dystanse. Nie tylko po autobanach Niemieckich ale po całej Europie czy w stanach.

Taki człowiek czesto gesto ma wlasnego kierowce a on z tylu siedzi popijajac koniak z przyjaciółką lub sprawdzajac stan konta w swoim laptopie.

 

W krajach dzikich (czyt. Polska) BMW serii 7 tacy klienci to rzadkość.

Wiekszosc to ludzie, którzy kupuja uzywane, bardzo czesto po mocnych przejsciach BMW serii 7 zeby podbudowac swoje niedowartosciowane ego.

Potem wsiada taki Polski pseudo -gangsterek z koziej wółki w swoją siódeme pod blokiem i trzymajac komóre przy uchu odpala ja pod blokiem przygazowywujac kilka razy zeby sasiad w oknie dobrze to zobaczyl ...

 

najbardziej jest mi żal tych samochodów bo to są naprawde piękne maszyny

 

Wedlug mnie idealnym polaczeniem komfortu i dynamiki dla osoby dynamicznej, prowadzacej wlasna dzialanosc, jezdzacej czesto w miescie i czesto na trasie jest jednak seria 5

( te same fotele, to samowyposazenie, tylko gabaryty troszke mniejsze)

 

pozdrawiam,

Rzeznik - zabójca

 

Ale jeszcze zapomniałeś że jest tak zwana klasa ludzi bezpiecznych takich jak ja. Siódemka to dla mnie nie przedłużenie kut... tylko sposób na połączenie wygody , bezpieczeństwa i ekonomi (gaz). Jeżeli miał bym wydawać za części i serwis tyle co w "5" i jeździć za podobne pieniądze to wybrałem wersje "7". Dzisiaj na sąsiadów nie robi wrażenie siódemka no chyba że nowa tak jak po roku 89. Inna sprawa , że żaden inny model BMW jak siedem i sześć nie robi na mnie mocnego wrażenia.

 

no i jeszcze zapomniales ze sa to komfortowe duze auta, z duzym bagaznikiem i moze ludzie kupuja je zeby jechac cicho plynnie i latwo

 

poza tym bezpieczenstwo to dwa jak wspomnial olejus, moze komus sie to auto bardziej podobac niz 5 e39 wiec wybiera e38 jak np ja

 

tym tekstem to ty dowartosciowujesz swoje ego bo jezdzisz nowa piatka i chcesz zdyskredytowac i ponizyc innych co maja starsze e38 a nie miej komfortowe, moze denerwuje cie to ze tak stracily na wartosci a e38 w dobrym stanie z ostatnich lat nadal potrafia kosztowac w de 100tys tyle co e60

 

nie kazdy ma e38 zloma kupionego za 18 tys

moze sa ludzie ktorzy wydali duze pieniadze na swoja perelke bo im sie podoba to auto i nawet nikt z zewnatrz nie dostrzeze ile tak naprawde sie w to auto wlozylo kasy i ile kosztowalo a moze za ta kase mozna bylo kupic juz e60

 

glupoty gadasz ze 7 to jezdza prezesi z kierowca, ostatnio spotkalem okolo 23 letnia niemke w e65, sama jechala, miala na dodatek zwichrowane sloneczka z tylu :)

 

poza tym nie wiem jak u ciebie w miescie ale ja we wroclawiu spotykam e38 naprawde bardzo rzadko, duzo wiecej widze e60 e39 niz e38

dla mnie tez jest to atut, auto nie jest oklepane mimo ze z 94 roku modelowo

 

ludzie ktorzy kompletnie sie na autach nie znaja ktorych czasem podwoze sa zachwyceni plynnoscia jazdy i komfortem tego auta

 

wiec ja wole miec e38 niz np skode, czy pasata

i wypraszam sobie sugerowanie ze e38 jezdza pseudo gangsterzy, cwaniaczki, zlodzieje, pseudo szpanerzy i tym podobni ludzie a e60 to jezdzi np elita

rownie dobrze zlodzieje, cwaniaczki, dealerzy moga jezdzic e60

 

bmw to bmw, i kazdy model jest porzadany przez roznej masci cwaniaczkow z tym ze w roznych klasach :) ale nie generalizujmy

 

ja kocham to auto, podoba mi sie, lubie nim jezdzic i mam jeszcze 2 inne auta, a e60 mi sie po prostu nie podoba, takie nadmuchane dziwne auto rodem z azji

po co mam wiec kupowac auto mniejsze, ktore mi sie mniej podoba?

nawet nie mysle o tym aby sprzedac swoje auta i kupic sobie np e60, nigdy tego nie zrobie bo to nie moj gust

Edytowane przez Marcin978
http://img489.imageshack.us/img489/2486/zz1dk5.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin czy ja swoje posty kierowałem do Ciebie czy w kierunku Twojego samochodu ?

NIE CZy ja generalizuje i wkłądam do jednej szuflady wszystkich wlascicieli E38 w tym kraju ? NIE

Ja poprostu opisałem swoje wrażenia oparte na dużym doświadczeniu i myśle, że sporo ludzi sie ze mna zgodzi.

 

Co do mnie to wybacz ale nie musze dowartosciowywac swojego ego swoim nowym BMW bo to nie jest moje jedyne auto i samochody maja dla mnie raczej wartosc użytkową a nie emocjonalną.

 

Nie znasz mnie - nie oceniaj mnie.

 

pozdrawiam,

Rzeznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to prawda E38 we Wrocławiu jeździ bez porównania mniej niż E60. Często jak widzę E38 Marcina978 (ostatnio na Bajana) to tak jak bym samolot na drodze spotkał. To jest naprawdę maszyna. A wnętrze auta (jasna skóra , TV , DVD) jest moim zdaniem ładniejsze od E60.

 

 

Ale też jest prawda w tym co mówi Rzeźnik oczywiście bez generalizacji że dużo cwaniaczków zajeżdża te auta. To już widać po stylu jazdy.

www.7er.pl > BMW7 Klub Polska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze ludzie beda sie spierac co jest fajniejsze i lepsze :)

jedym sie pdooba e60 a innym nie, tak samo z e38, jedym sie podoba bardziej e39

 

a mi sie generalnie podobaja duze auta, jak moge miec model wiekszy gabarytowo to czemu nie :)

 

aha i jeszcze jedno

przeciez ci ludzie co kupuja te rozleciale e38 za tanie pieniadze

ci o ktorych piszesz

to przeciez tak samo jest z innymi modelami bmw

 

 

generalnie z kazdym modelem bmw tak jest, ze sa ludzie ktorzy kupuja padliny, tanio i szpanuja i gazuja pod blokiem, przyklad Dzitka :) a on nie mial e38

wiec nie uwazam zeby bylo zasadne przypisywac to e38 akurat

 

e60 tez tak beda robic, ale za 8 lat :)

http://img489.imageshack.us/img489/2486/zz1dk5.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może dlatego ze jest wolniejszy, mniej ekonomiczny ? ze miejsca dla kierowcy jest tyle samo ? moze dlatego ze w zakorkowanych miastach jest trudniej znalezc miejsce do zaparkowania ? moze dlatego ze na tylnej kanapie wlasciciel wozi tylko torbe z zakupami ?

jest wiele czynnikow dla ktorych kupywanie ogromnego samochodu dla wielu ludzi jest poprostu złym wyborem

 

i ja wlasnie o tym pisze, ze Polak kupuje bardzo czesto na pokaz :D

chociaz gdy sie popatrzy na spoleczenstwo w USA to i tak jestesmy bardzo skromnym narodem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mi potrzebne male auto to wsiadam w malutkie cabrio e36

ale nie widze powodow dla ktorych akurat male auto mialo by mi byc potrzebne i mialo by sie sprawdzic lepiej od e38

wsiadam dla przyjemnosci a nie z potrzeby

 

dlaczego chcesz przekonac na sile ludzi kotrzy lubia duze auta ze potrzebuja moze mniejsze bo sa bardziej praktyczne? :)

http://img489.imageshack.us/img489/2486/zz1dk5.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem jak najbardziej za... . moim zdaniem E23, E32 i E38 to najładniejsze modele BMW serii 7. sam jestem szczęśliwym właścicielem modelu E32 i gdybym tylko dał radę (finansowo), postawiłbym na podwórku obok niej także E23 i E38. nie znaczy to ,że nie szanuję tych, którym E65 przypadło do gustu. pozdrawiam wszystkich szczęśliwych posiadaczy BMW. :D :twisted: :hand:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napiszę, że chociaż mam stare e34, nie jak Rzeźnik nowsze serie, to seria 7 jest synnimem wygody.

Samo siedzenie z 7 jest wygodniejsze niz w 5. Więcej powietrza, inaczej wszytko do czowieka dochodzi, droga, hałas, współpasażerowie.

 

Czasem zapominam jak to było, bo obecne auto mam dla osiągów głównie, ale jednak komfort dużej limuzyny jest nie do podrobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeznik jest jeszcze inna grupa ludzi ..tych co kochaja sie w 7er..

 

ja sie do nich zaliczam i nie jest dla mnie wazne czy to e23,e32,e38,e65..chociaz do e65 nie jestem przekonany..wiec jesli jedzie taka 7ka to zawsze bedzie na mnie robila wrazenie..a juz o e31 nie wspomne..to juz wogole king..

podoba mi sie tez to ze jak jade obojetnie gdzie jestem to tak jak koledzy mowili..e38 nie spotkasz tak czesto jak e39,e60..to poprostu jest... 7ka..bardzo dobra 7ka..

 

i wcale nie oznacza to ze chce sie "pokazac" nie ..ja kocham sie w 7kach..i tyle panie Rzezniku

 

p.s

 

a jak juz widze e38 na feldze 19",20"... :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa:

a ja nie sprzedaje swojej 7ki.


odpowiem na kazde pytanie zwiazane z felgami,oponami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...przyznam szczerze, że E38 to moim zdaniem najładniejsza limuzyna wszechczasów! ...żadne tam E32 ,ani E65... ...jednakże ja osobiście wyrosłem z dużych limuzyn...poprostu nie pasuję do nich... ...miałem kiedyś MB W126... bardzo podobał mi się ten model...więc kupiłem...komfort jazdy, super! ...bo pięć litrów pod maską i nienaganne zawieszenie... lecz jeżdżąc tym samochodem coś mi ciągle niepasowało... może mój wiek (wtedy 22 lata), może moja postura (174cm i 70kg...wtedy ;))...a może mój image... no właśnie chyba styl bycia, ubioru...poprostu własny sposób na życie... i sprzedałem... dzisiaj wiem jedno: samochód powinno się podobnie dobierać do siebie jak ubiór... najlepszym rozwiązaniem byłoby mieć kilka aut dopasowanych do sytuacji...lecz i tak niekażdemu dobrze we fraku... ...po latach prób znalazłem swój styl: 5er!

 

...widzieliście kiedyś kolesia a la Małysz np. na Hondzie Valkyria... albo ochroniarza na Piaggio Vespa 50... tak niektórzy wyglądają w samochodach...mnie to śmieszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.