Skocz do zawartości

trzy pokolenia siódemki...


cosmo

Rekomendowane odpowiedzi

hmmm... :think:

 

E23... E32... E38... :cool2:

 

czyli trzy pokolenia siódemki... trzy cudowne auta... :D

 

ale zawsze nurtowało mnie pytanie... którą mieć w przyszłości... :?:

 

i nie mówimy tu o jeździe codziennej... :mrgreen:

 

a teraz meritum...

 

czy czasami E23 nie jest zbyt mało dopracowanym modelem... :?:

 

a może E38 jest zbyt nowoczesne... i nigdy nie będzie mieć przydomku klasyczny... :?:

 

czy w takim razie E32... które nie jest za stare... a zarazem nie jest za młode... jest autem które idealnie pasuje do przyszłej roli klasyka... :?:

 

 

 

jak to oceniacie... jakie macie zdanie... co o tym myślicie... :?:

 

pozdrawiam

cosmo

Edytowane przez cosmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

tak,tak zaraz ktos napisze ,ze dlatego chwale e38 bo ja mam...ale..kupilem e38 nie dlatego,ze mi sie trafila ..ale ,ze sie w niej zakochalem ..juz dawno za mna chodzila..powiem inaczej,sprzedalem 3letnia e klase zeby kupic 5letnia e38ke..swoja droga merc tragedia..a 7ka ..tzn e38 jest najpiekniejsza..ostatnia z prawdziwych 7ek..piekna linia, piekne wnetrze,super :cool2: :cool2: wygodna..E38 :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa:

gdziekolwiek jestem zawsze ogladam sie za e38 . :D :D .i nie wazne czy lift czy nie..jest to piekne auto!!! i wlasnie dlatego chcialbym zebyscie zrobili ,poswiecili "dzial E38"... :cool2: :cool2: :cool2:

a ja nie sprzedaje swojej 7ki.


odpowiem na kazde pytanie zwiazane z felgami,oponami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego napisąłes tylko 3, zapomniałes o wielorybie E65 :wink:
hmmm... :think:

 

jak sam zauważyłeś... a raczej użyłeś pewnego słowa... które chyba idealnie pasuje do określenia modelu E65... słowa "wieloryb"... i ten waśnie wieloryb nigdy według mnie... nie będzie mieć szansy być klasykiem... :hand:

 

dla mnie... na modelu E38... era pięknych siódemek się zakończyła... :mrgreen:

 

pozdrawiam

cosmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..a 7ka ..tzn e38 jest najpiekniejsza..

 

Pomimo iż gustuję w starych, nie za dużych autach to też tak uważam... e38 jest bardzo ciekawa stylistycznie :cool2:

 

Zawsze twierdziłem, że BMW jest tym fajniejsze im jest mniejsze... e38 to wyjątek który potwierdza regułę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w E32 zwłaszcza tej z szerokim grilem jest to coś. To praktycznie ostatnie agresywne i groźne stylistycznie auto BMW. Jest jeszcze E34 ale to seria 5... mniejsze auto i nie topowe jeśli chodzi o komfort.

 

Ale nie jestem obiektywny. E32 podoba mi się od jakiś... hmm 4-5 lat :) i nie dawno zakupiłem takie auto z szerokim grillem.

 

Właściwie wszyscy namawiali mnie na E36, ja nie chciałem z wielu względów, głównym z nich była wysokość tego auta w porównaniu do szerokości. Jakoś tak w głowie mam ułożone że auto musi być szerokie i niskie. E32 takie jest zdecydowanie.

 

Dzieląc szerokość przez wysokość otrzymujemy:

 

Dla E23 181cm / 143cm = 1,26573

Dla 735i E32: 1845mm / 1411mm = 1,30758

Dla 735i E38: 1862mm / 1435mm = 1,29756

Dla 735i E65: 1902mm / 1492mm = 1,27479

 

Te wyniki po prawej oznaczają ile razy wysokość auta zawiera się w szerokości.

 

Czyli jak widać samochody robią coraz "gorsze". Gorsze dla moich oczu.

E32 było takim ekstremum, czymś najlepszym, trochę gorsze było E38...

 

Wiele ludzi mówi że najlepsze auta były na początku lat 90-tych. Passat B4, Golf III, Mercedes W-124 z końca produkcji, Audi B4 to auta niezniszczalne, solidne; o 7 się nie mówi bo jest mało popularna i rzadko kto kupuje BMW serii 7.

 

Inny rodzaj wyjątkowości E32 można wyprowadzić patrząc na wyjątkowe E31... E31 i E32 to praktycznie te same samochody... jakie są różnice w cenie E31 i E32 z lat 92-94? Chyba każdy widzi...

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E38 jest naprawde ladnym aute, ale jednak jak dla mnie juz lekko za nowoczesnym. Osobiscie bardziej pociagaja mnie stare auta .... i mysle ze E32 jest wlasnie taką ostateczną granicą. Z pewnością jezeliw przyszlosci bedzie mnie stac na jakies kolejne BMW (oczywiscie oporcz E32) Kupil bym cos jeszcze starszego ... :8) Nowe BMw to dla mnie porazka, zreszta jak 90% nowych aut ...
www.rc-trial.pl ----> ZAPRASZAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem wszystkie siódemki opruczoczywiście E 65

E 23 735 aż 10 lat jeździłem auto niezniszczalne nie zawiodła mnie nigdy wkońcu wywaliłem na złom bo nikt nie chcial

E 32 750iL krutko 1 rok wkuzała mnie ciagle costam sie psuło

E 38 750 druga z kolei, super fura nic sie nie psuje nic mie nie wkuza zawsze taka chciałem odkad je wypuścili ale napewno ją oleje jak kupie sobie E 65 nie mam zadnych sentymentów do starych aut stare to stare na złom

BMW sie nie psuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieląc szerokość przez wysokość otrzymujemy:

 

Dla E23 181cm / 143cm = 1,26573

Dla 735i E32: 1845mm / 1411mm = 1,30758

Dla 735i E38: 1862mm / 1435mm = 1,29756

Dla 735i E65: 1902mm / 1492mm = 1,27479

 

Te wyniki po prawej oznaczają ile razy wysokość auta zawiera się w szerokości.

 

Czyli jak widać samochody robią coraz "gorsze". Gorsze dla moich oczu.

E32 było takim ekstremum, czymś najlepszym, trochę gorsze było E38...

 

Coś Ci się chyba pomyliło w interpretacji wyników.

E23 wypada dla Ciebie najlepiej, e32 najgorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiscie moim idealem zawsze byla E32 ktora udalo mi sie nabyc ale juz sobie postanowilem ze nastepnym autem jaki bede chcial nabyc bedzie E38 ale ta po 99roku bardziej mi sie podoba poprostu ale jest jedna rzecz ktorej nie maja inne auta starczy zobaczyc jak we wstecznym lusterku wyglada bmw serii 7 wtedy dopiero widac jej szerokosc

PAL GUME NIE DUSZE

BMW KLUB SZCZECIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja własnie mam takie po lifcie 750iAL jestem z niego bardzo zadowolony to jest własciwa fura nie za stara nie za młoda akurat dla kogoś kto chciałby być szczęsliwym posiadaczem E 38 a ja zaryzykuje E 65 i opowiem czy warto jezeli mi sie nie spodoba jak wiekszosci to wracam do E 38 a jak mi sie sprawdzi to oczywiście będe wszystkich namawiał na E 65

a to mój ostatni nabytek

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//www.marek760i.republika.pl/bmw.jpg

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//www.marek760i.republika.pl/bmw1.jpg

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//www.marek760i.republika.pl/bmw2.jpg

czy ktoś ja przygarnie

BMW sie nie psuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie seria 7 jest obojętna. Jest ładna i komfortowa, ale ja takiego stylu jazdy nie lubię.

Czy nie uważacie, że posiadanie wersji Long i nie jeżdżenie z kierowcą jest śmieszne?

jesli sie ma rodzinke to nie, niech maja wygodnie z tylu.. w innych wypadkach nieco tak ;)

 

 

czy czasami E23 nie jest zbyt mało dopracowanym modelem... Question

powiedz co masz na mysli, co jest niedopracowane

 

a może E38 jest zbyt nowoczesne... i nigdy nie będzie mieć przydomku klasyczny... Question

bedzie miec.. kiedys.. jest bmw najbardziej oddajacym charakter tych aut i wg mnie 'najbardziej bmw w bmw'.. zreszta ogolnie mysle ze seria 7 to jest kwintesencja beemek - wielkie, wygodnie, duzolitrazowe.. wiec na kazde 'pokolenie' beemek siodemka bedzie jego reprezentantem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E65 jest przepiękne! A zwłaszcza ta po lifcie, jeździ u mnie na dzielnicy taka czarna 760Li i jak ją widze to mi się miękko w kolanach robi! Normalnie potęga!!

A co tych podanych modeli to odpowiem tak :

Mam E32 i E38, za dwa lata sprzedam E38 i kupie E65 lub Merca W220, a E32 ZOSTAJE :dance:

http://img10.imageshack.us/img10/1065/1999767891m.jpghttp://img97.imageshack.us/img97/852/1999757859m.jpghttp://img94.imageshack.us/img94/7120/1999780608m.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 jest dobre dla garniturków. tak naprawde rzadzi 5!!!

 

Tak czytam wszystkie twoje posty i dochodzę do wniosku że masz bardzo mało do powiedzenia, nie czytasz regulaminu i jesteś zwykłym prowokatorem :duh:

http://img10.imageshack.us/img10/1065/1999767891m.jpghttp://img97.imageshack.us/img97/852/1999757859m.jpghttp://img94.imageshack.us/img94/7120/1999780608m.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.