Skocz do zawartości

Gorący panoramiczny/szklany dach


RobertP

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do użytkowników aut ze szklanym panoramicznym dachem. Czy też czujecie gorące powietrze bijące od  dachu w czasie jazdy na pełnym słońcu. Mam wrażenie, że klimatyzacja się nie wyrabia podczas jazdy w pełnym słońcu ok. 12.00. Wcześniej jeździłem kilka lat 5GT z panoramicznym dachem i takich odczuć nie miałem. Co prawda, miałem tam podsufitkę antracytową, a w tutaj mam beżową, ale nie sądzę, żeby kolor podsufitki miał taki wpływ na temperaturę wnętrza. Noszę się z myślą oklejenia dachu jakąś folią, ale czy to coś zmieni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W F11 mialem jasna podsufitke i biale auto problemu nie widzialem w G31 mam czarna podsufitke i prawie czarne auto i jest wyczuwalnie gorzej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Rufio napisał(a):

Mam 4 strefową i generalnie walczę z klimą. Generalnie dość słabo chłodzi.

Wczoraj u mnie 29 stopni. Na 21 ustawione to nie dało się jeździć taka zimnica. Dopiero jak ustawiałem na 23 stopni i jedną kreskę siły nadmuchu. Też mam 4 strefy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie pytałem o ciepło bijące od panoramicznego dachu. Podczas jazdy w pełnym słońcu mam takie odczucie, jakby u góry włączony był jakiś grzejnik. Klima chłodzi od dołu i na tułów, a dach ogrzewa głowę. Ciekawe odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, RobertP napisał(a):

Generalnie pytałem o ciepło bijące od panoramicznego dachu. Podczas jazdy w pełnym słońcu mam takie odczucie, jakby u góry włączony był jakiś grzejnik. Klima chłodzi od dołu i na tułów, a dach ogrzewa głowę. Ciekawe odczucia.

Tez to czuje a w f11 nie odczuwalem. Ale tak jak pisalem wczesniej u mnie to kwestaia prawdopodobnie kolorow.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
18 godzin temu, saab napisał(a):

Ciekaw jestem czy jest jakas roznica w parametrach albo sprezarce przy klimie 4 strefowej. 

Z katalogu wynika że są trzy rodzaje sprężarki:

- MHD (48v)

- 2 strefy

- 4 strefy

 

https://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=JF31-EUR-08-2019-G30-BMW-520d&diagId=64_2173

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, adziopak napisał(a):

Mam szklany dach i przy mocnej lampie owszem, nieco bardziej grzeje - ale bez dramatu.

Adzio - Ty masz daszek - dach to maja Ci w G31 - tam jednak tafla szkła jest ponad 100% wieksza wiec ma sie co nagrzewać - dodatkowo zauwazyłemże roleta tego dachu to chyba tylko szmata , w G11 wydawało mi sie że była to twarda roletka , i one pewnie bardziej izolowała od temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
3 godziny temu, RobertP napisał(a):

Jestem ciekawy, czy oklejenie dachu folią pomoże ?

Ale biała, zeby odbijala swiatlo a nie ciemna - zeby pochłaniala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę teraz próbowałem zwietrzyć temat klimy w G30, gdyż wczorajszy gorący dzień nieco dał mi w kość. Mam klimę dwustrefową. Moje dotychczasowe ustalenia:

- ponoć w środkowej, lewej kratce (bliżej kierowcy) jest za dużo jakiejś pianki, która utrudnia przepływ powietrza (u mnie akurat tutaj powietrze idzie dobrze)
- z kolei w lewej kratce przy drzwiach idzie słabiej
- Klima, pomimo ustawienia w trybie "Auto" ma jakiś swój mały zakres regulacji siły nadmuchu, ale nie robi tego w pełni automatycznie tak jak w E90 -> możesz nadal klikać i wybrać wyższy "zakres" w jakim tryb "Auto" ma chodzić. Osobiście nie do końca rozumiem jaka stała za tym idea, ale tu już możesz sobie zwiększyć wydajność klimy
- w Ustawieniach pojazdu w menu Klimatyzacja (albo po prostu naciśnij Menu na panelu klimy) - możesz ustawić chłodniejsze powietrze ze środkowych kratek
- środkowe kratki warto aby nie szły centralnie do góry gdyż jest tam ponoć jakiś czujnik i wtedy klima nie będzie aż tak chłodzić
- otwarty szyberdach zdecydowanie potrafi nagrzać wnętrze, ale nie tylko gdy jest otwarty - szklane powierzchnie również grzeją, polecam wówczas całkowicie zasunąć przesłony
- włączenie obiegu wewnętrznego ułatwia klimie chłodzenie powietrza
- ponoć przyciemnianie szyb też może lekko pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, MatiKosa napisał(a):

- środkowe kratki warto aby nie szły centralnie do góry gdyż jest tam ponoć jakiś czujnik i wtedy klima nie będzie aż tak chłodzić

Właśnie eksperymentuję i faktycznie po obniżeniu kratek jest jakby lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.