Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam jest o mój pierwszy post, myślę nad kupnem samochodu i padło raczej na E90, budżet do 30 tyś i teraz pytanie. Czy do 30 tyś uda się wyrwać coś fajnego? Przed lift czy po? Raczej będę sprowadzał z zagranicy, będzie to moj 1 samochód. Preferuje bardziej benzyne i zastanawiam się nad 2.0 ale z tego co czytam to te silniki w większości padają bardzo szybko, za jakim silnikiem się więc rozglądać? Jestem laikiem w temacie bmw dlatego wole zapytać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Co myślicie o tym egzemplarzu?

 

Skombinuj VIN. Przebiegi około 220 tys. dla diesli to nowe dawne 180 tkm, więc do weryfikacji. Z tych ujęć wydaje się jakby przedni zderzak trochę wisiał. Lewy halogen zaparowany, ale to typowa rzecz. Końcówka wydechu zmieniona na plus, lampy tył w sumie też. Kierownica, gałka zmiany biegów, boczek fotela wytarte, ale to normalne w msport. Jeżeli auto przekracza Twój budżet to pamiętaj że do ceny musisz jeszcze doliczyć opłaty, prawdopodobnie tłumaczenia i przynajmniej wymiany eksploatacyjne typu filtry, olej, tarcze i klocki.

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jest o mój pierwszy post, myślę nad kupnem samochodu i padło raczej na E90, budżet do 30 tyś i teraz pytanie. Czy do 30 tyś uda się wyrwać coś fajnego? Przed lift czy po? Raczej będę sprowadzał z zagranicy, będzie to moj 1 samochód. Preferuje bardziej benzyne i zastanawiam się nad 2.0 ale z tego co czytam to te silniki w większości padają bardzo szybko, za jakim silnikiem się więc rozglądać? Jestem laikiem w temacie bmw dlatego wole zapytać.

 

Pierwsze auto i od razu BMW ? Jeśli nie masz 20 lat to ok, ale jesli jestes młodym człowiekiem to nie szedłbym w BMW. Koszty utrzymania sa wyzsze niz srednia. Co do samych silnikow to fakt 2.0 benzyna nie sa godne polecenia, ale wyzsze pojemnosci juz tak, choć 3.0L benzyna BMW na pierwsze auto - to troche kiepskie połączenie. Odradzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 lata. Miało być e46 ale to już trup jeśli chodzi o jego lata, 20 lat niedługo samochód. Po prostu chce kupić samochód w którym będę czuł się dobrze, jeśli kupię golfiaka lub co innego, to nie będę wsiadal do niego z zadowoleniem. No jeśli chodzi o silnik to maksymalnie 2.5.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedzi!


Jeszcze co do silników benzynowych - które uważacie za godne polecenia?

+ jadę dzisiaj obejrzeć e92 kolegi znajomego, przez telefon powiedział, że z silnikiem 4.8 benzyna - jest to możliwe? Z tego co się orientuje, nie wsadzali 4.8 do e92. Zawsze istnieje możliwość, że gość zeswapował, ale tak samo nie wiem, czy w ogóle 4.8 wszedłby do tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dzięki wielkie za odpowiedzi!


Jeszcze co do silników benzynowych - które uważacie za godne polecenia?

+ jadę dzisiaj obejrzeć e92 kolegi znajomego, przez telefon powiedział, że z silnikiem 4.8 benzyna - jest to możliwe? Z tego co się orientuje, nie wsadzali 4.8 do e92. Zawsze istnieje możliwość, że gość zeswapował, ale tak samo nie wiem, czy w ogóle 4.8 wszedłby do tego modelu.

Nikt o zdrowych zmysłach nie swapowalby n62 silnika do e92. Zapewne pomyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wyjaśnione, mieliście rację, była to pomyłka ; )


https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-piekna-bmw-335i-2008r-306-km-ID6zqrxK.html#9012e31e32

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-335d-350km-700nm-brutalna-niezawodna-pierwszy-lakier-ID6Aw8zy.html#9012e31e32

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-piekne-bmw-e92-330d-m-pakiet-navi-lopatki-f1-skory-19-ID6ADglP.html#9012e31e32


Te trzy zwróciły jeszcze moją uwagę, gdyby ktoś miał jakieś uwagi czy podpowiedzi, byłbym wdzięczny. W drugim linku dość zachęcający opis i dokumentacja. Wiem, że same ogłoszenie, szczególnie bez VIN to takie gdybanie, ale zawsze chyba lepiej najpierw spróbować z tym co jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 lata. Miało być e46 ale to już trup jeśli chodzi o jego lata, 20 lat niedługo samochód. Po prostu chce kupić samochód w którym będę czuł się dobrze, jeśli kupię golfiaka lub co innego, to nie będę wsiadal do niego z zadowoleniem. No jeśli chodzi o silnik to maksymalnie 2.5.
Do 30 tyś da radę zakupić coś sensownego?

podbijam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie słyszałem i czytałem, że benzyna 2.0 150 km sie rozlatuje niemiłosiernie

 

poliftowa robisz wtryski i pare rzeczy i masz też spokój, tylko ze wzgledu na cene wtryskow nikt nie robi tego na dzien dobry (na poczatku wtrysk kosztowal w ASO 250zl obecnie 1000zl) .

gm7CfMp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wyjaśnione, mieliście rację, była to pomyłka ; )


https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-piekna-bmw-335i-2008r-306-km-ID6zqrxK.html#9012e31e32

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-335d-350km-700nm-brutalna-niezawodna-pierwszy-lakier-ID6Aw8zy.html#9012e31e32

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-piekne-bmw-e92-330d-m-pakiet-navi-lopatki-f1-skory-19-ID6ADglP.html#9012e31e32


Te trzy zwróciły jeszcze moją uwagę, gdyby ktoś miał jakieś uwagi czy podpowiedzi, byłbym wdzięczny. W drugim linku dość zachęcający opis i dokumentacja. Wiem, że same ogłoszenie, szczególnie bez VIN to takie gdybanie, ale zawsze chyba lepiej najpierw spróbować z tym co jest.

 

nr 1 anglik z kreconym przebiegem, moim zdaniem bardzo ciezko bedzie mu to auto sprzedać


nr2 obowiazkowo CARFAX wykup z USA w jakim stanie stanie był ściągany, pozatym duzy plus ze pompa wymieniona (1200zł) bo w benzynach to taki standard i ciekawe iedy wtryski byly wymieniane napisał że w akcji serwisowej ale akcja z tego co pamietma byla chyba do aut 4 letnich lub 100k kilemetrow ale i tak sporo że wymienione, warto sprawdzic jaki maja index, jak 11 to lux. Jak auto nie jest po duzym dzwonie to ciekawa opcja. Nie ma zaznaczonego BEZWYPADKOWY


nr3 moim zdaniem wyglada najlepiej ale pamietaj ze to juz nie 335d tylko 330d, przebieg normalny ale jak dobijesz do 400k to nie ma opcji zeby ktos to auto w naszym pieknym kraju kupił :P



podsumowując za 50k ja bym sie nie pchał w 335 bo albo anglik po przekładce albo USA po dzwonie

Edytowane przez arolst
gm7CfMp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na zachodzie za 335d E92 ceny się zaczynają od ok. 45 tys. PLN za jakieś kaszaloty. Do tego akcyza 18,6%. W takim budżecie wg mnie tylko auta z dużym przebiegiem lub innymi historiami.
3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,


Jak wyglądają koszty utrzymania e90 przed lifta z silnikiem benzynowym? Jedni chwala 2.0 150 inni nie. Zawsze spotykałem się z dobra opinią poza tym, ze zarl olej, ale z tego co udalo mi się dowiedzieć da sie to wyeliminować. Nie wiem czy targac sie na tą markę, skoro jestem młody a zniżek wielkich nie posiadam, bo raptem 10%


Budżet 25k nie zalezy mi na Big wie jakim wyposażeniu, jedynie co bym chcial to klime auto dwustref


Ile placicie za wymiane klocków, tarcz, jakis czujników itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wyjaśnione, mieliście rację, była to pomyłka ; )


https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-piekna-bmw-335i-2008r-306-km-ID6zqrxK.html#9012e31e32

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-335d-350km-700nm-brutalna-niezawodna-pierwszy-lakier-ID6Aw8zy.html#9012e31e32

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-piekne-bmw-e92-330d-m-pakiet-navi-lopatki-f1-skory-19-ID6ADglP.html#9012e31e32


Te trzy zwróciły jeszcze moją uwagę, gdyby ktoś miał jakieś uwagi czy podpowiedzi, byłbym wdzięczny. W drugim linku dość zachęcający opis i dokumentacja. Wiem, że same ogłoszenie, szczególnie bez VIN to takie gdybanie, ale zawsze chyba lepiej najpierw spróbować z tym co jest.

Zerknij jeszcze na ten

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bmw-335i-coupe-serwisowane-wersja-europejska-ID6A5YLO.html

Początkowo byłem zainteresowany ale finalnie zamiast serca posłuchałem rozumu wybrałem dużo młodsze i słabsze auto :cry2:

Kolor felg nie każdemu się może podobać ale to nie jest chyba jakiś duży problem.

Jeśli jest bezwypadkowe to chyba warte zainteresowania w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Cześć,


Jak wyglądają koszty utrzymania e90 przed lifta z silnikiem benzynowym? Jedni chwala 2.0 150 inni nie. Zawsze spotykałem się z dobra opinią poza tym, ze zarl olej, ale z tego co udalo mi się dowiedzieć da sie to wyeliminować. Nie wiem czy targac sie na tą markę, skoro jestem młody a zniżek wielkich nie posiadam, bo raptem 10%


Budżet 25k nie zalezy mi na Big wie jakim wyposażeniu, jedynie co bym chcial to klime auto dwustref


Ile placicie za wymiane klocków, tarcz, jakis czujników itd?

Weź pod uwagę jeszcze dodatkowe koszta tzn.:

- ubezpieczenie

- przegląd (oleje i filtry)

- może opony

- może tarcze/klocki + czujniki

- obowiązkowo rozrząd i uszczelniacze zaworowe + uszczelka pod pokrywą zaworów i podstawy filtra oleju

Przykładowo za komplet tarcz i klocków Zimmermanna lub ATE (producent OEM dla BMW) na obydwie osie zapłacisz 1100 zł około i masz spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.