Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witaj

ja co prawda sprowadziłem z DE, więc nie wiem jak jest z procedurami w CH.


Ale nie ma szans sprowadzić nie bitego auta z pewną historią, do tego z opłatami w cenach które proponują handlujący...


Moja po opłatach wyszła tak 3,5-4 tys pln więcej niż podobne roczniki/model oferowane na portalach. A gdzie jeszcze ich zarobek? Dodatkowo jeszcze potrzebny jest po zakupie pakiet startowy....


Jeśli możesz szukaj sam i nie patrz na ceny w PL.


pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowery bez kół oczywiście, o to jestem spokojny.

Dzięki za cenne uwagi. Już zauważyłem, że ceny są wyższe niż u nas.

 

Jak zależy Ci na bagażniku mocno, to nie ładuj się w bmw, a już na pewno nie w e91. Bagażnik to nie jest mocna strona bmw. 460 litrów na klasę średnią to śmiech na sali. VW Golf, Toyota Auris albo Ford Focus mają dużo więcej, a to kompakty. Nawet klasa wyższa e61 to porażka, jeżeli chodzi o bagażnik (500 l). Do tych autek wrzucisz max dwie torby podróżne albo jakąś wyprawkę z jedzeniem od rodziców. Wozić w tym rowery, to tylko przy wiecznie złożonych z tyłu siedzeniach.

www.kancelariaturowski.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja osobiście zawsze rowery w swoim BMW woziłem na dachu. Bardzo proste i nie trzeba mieć kombi. Teraz mam coupe i też na dach rowery. No i na pewno jest to bezpieczniejsze dla samych rowerów (nie ocierają się o siebie).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Lepiej na hak. Szczegolnie jak bedziesz mial jakas niska przeszkode i zapomnisz o rowerach na dachu to bedzie ladne kuku

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może faktycznie będę musiał pomyśleć nad bagażniekiem dachowym albo na hak z tyłu.

 

Ja przewozilem dwa rowery f31 i srednio z miejscem, niby weszły oba ale jest ciasno, wszystko sie o siebie obija, przy ojazji cos porysujesz w wnetrzu... Najlepsze sa bagażniki rowerowe na tylny hak. Łatwy dostep, szybki montaż.

gm7CfMp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba jedyne rozwiązanie z tego co piszecie. Tak się zastanawiam czy może poczekać jeszcze z kilka miesięcy i kupić wersje trochę lepiej wyposażoną. Powiedzmy pakiet M, skróra (pół skróra) plus panoramiczny dach, wersja 325i. Ile mniej więcej należy liczyć na tak wyposażone BMW e91? 35k starczy czy jednak będzie to za mało?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bobo100

Jeśli mieszkasz w DE to po co Ci kombinacja z CH albo tym bardziej z PL ? Masz sporo ofert z okolicy ,

np : https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=263334805&categories=EstateCar&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&fuels=PETROL&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=13&minFirstRegistrationDate=2005&pageNumber=1&scopeId=C&transmissions=MANUAL_GEAR&searchId=6fc722ba-e1fa-3c23-bfd1-0f661a52e2ca


Szukaj 2005-2006 , nie dalej , bo to jeszcze nie wadliwe tłoki N52B25 - poczytaj na forum .

Rejestruj na siebie w DE , przyjedż na duży serwis do kraju na urlop .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bobo100

Jeśli mieszkasz w DE to po co Ci kombinacja z CH albo tym bardziej z PL ? Masz sporo ofert z okolicy ,

np : https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=263334805&categories=EstateCar&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&fuels=PETROL&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=13&minFirstRegistrationDate=2005&pageNumber=1&scopeId=C&transmissions=MANUAL_GEAR&searchId=6fc722ba-e1fa-3c23-bfd1-0f661a52e2ca


Szukaj 2005-2006 , nie dalej , bo to jeszcze nie wadliwe tłoki N52B25 - poczytaj na forum .

Rejestruj na siebie w DE , przyjedż na duży serwis do kraju na urlop .

 

Na ten moment rejestracja w Niemczech odpada, ponieważ w sierpniu wracam, a później jak się uda to wrócę na dłużej, ale szczegółów jeszcze nie znam na ten moment :)


Nawet patrzyłem na ten egzemmplarz :) Bardzo blisko mnie tak na dobrą sprawę i spełnia moje oczekiwnia. W przypadku benzyny i aut BMW taki prezbieg jest jak najbardziej w porządku, rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy "mienie przesiedleńcze" nie da Ci ok 2k PLN oszczędności na akcyzie .

Ostatecznie powinieneś czekac na ostatni moment i tablice wyjazdowe na max .

Egzemplarz jest przykładowy , ale wiele jest w Twojej okolicy . Myślę że można ogarnąć w granicach 6 k EUR .


Rok temu przymierzałem się do zakupu , ale większość była w południowych DE , a więc daleko dla mnie . Ostatecznie kupiłem w PL auto ze Szwecji ( można łatwo sprawdzić przebieg i historię ) i jestem zadowolony .


generalnie panuje zasada że przebieg nie jest najważniejszy (poniżej 250 k km) . Skóra i navi się przydaje . Bixenon i panorama roof - niekoniecznie .

W kraju pomyśl o złączu diagnostycznym od Viaken'a i IMPA'e do diagnozowania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ty już masz więc wypowiedź niczego nie wnosi i na pewno nie kupisz starsze niz masz wiec po co takie teksty. Zobacz jak "sprzedaja" sie e90/91 z przebiegiem bliskim 300tys...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz rację nic nie wniosłem do tematu i zachowałem się jak błazen (mówię serio). Pozostaje mi przeprosić więc przepraszam. A co do auta starszego jak moje to chętnie bym sie zamienił na 3 litrowy automat e61 z takim wyposażeniem jak mam i może być nawet starsza od mojej i nie przeszkadzało by mi to wcale a wcale. A przebieg ponad 300 tys wiadomo, że już to jest troche ale to nie koniec świata bo mają i po 500 i śmigają dalej. Wcześniej miałem auto dużo młodsze,większe i wygodniejsze od tej beemki, sprzedałem i kupiłem starsze i ciaśniejsze a dlaczego? Bo tak chciałem i chciałem spróbować przygody z BMW i nie żałuję i tak myślę, że takich ludzi jest dużo. Te starsze auta mają w sobie takie coś, nie wiem dokładnie co, ale mają. Ktoś tak kiedyś powiedział i to jest prawda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wiem o czym piszesz ale e61 czy e91 nie ma nic w sobie i nigdy nie będzie mialo, pomijam serie e92/e93 oraz M5. Bmw starsze, o których ludzie pisza to seria e39, wolałbym taka w 2.5i, 3.0i (posiadałem) niz e61.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie samochodu z przebiegiem >250 tys km. Z tego co czytałem to producent nie przewiduje wymiany łańcucha rozrządu, tylko jego obserwację podczas okresowych przeglądów. Jak to wygląda w praktyce?


Z jakimi kosztami muszę się liczyć na start po zakupie takie auta tak żeby móc nim jeździć bezpiecznie i bez obaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie szanownych kolegów.

Przymierzam się do zakupu E90 z koncówki 2008 roku.

Jako że osobiście BMW nigdy nie miałem tylko miałem okazje nie raz jezdzić nie znam sie na tej marce.

W głównej mierze chodzi mi o bezawaryjność dużo podróżuje, mieszkam w DE więc autobahny non stop :D

Chodzi mi konkretnie o ten egzemplarz https://www.mobile.de/pl/Samochod/BMW-318d-DPF/vhc:car,cnt:de,loc:97785+mittelsinn%252C%252C+niemcy,rng:120,ms1:3500__,frn:2008,prn:2000,prx:4500,mlx:200000,dmg:false,rdv:true,vcg:limousine!estatecar!van/pg:vipcar/261914261.html


Na co uważac na co patrzeć ? Opinie o silinku ? Dziękuje za kazda odp.


Pozdrawiam, Alex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, proszę Was o wycenę mojego prywatnego samochodu. W moich rękach od stycznia 2017r, większość rzeczy robionych od razu, czy bity? Nie wiem być może, sprzedawca ukrył wady na które wydałem już naprawdę dużo kasy... Niestety już jestem zmęczony. Została ściągnięta przez niego z Francji.

Jest to e90 3.0d xdrive 2006r automat

Najważniejsze wyposażenie:

-duża navi

-podświetlane klamki

-skrętne xenony

-pdc przód tył


Do naprawy:

-maglownica

-sanki przód

-moduł od skrętnego xenona

-do poprawki lakierniczej tylny zderzak ( zarysowania parkingowe )


Zdjęcia, które mam na telefonie https://imgur.com/a/AHCAvmJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Dzień dobry, może ktoś z Was oglądał te auta?

Zaraz po ewentualnym zakupie zamierzam zabrać się za rozrząd oraz wymianę uszczelek, które podobno notorycznie sprawiają problemy w N46.

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-zarejestrowany-zadbany-ID6ArMmQ.html#2b46377ac7

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bmw-320i-e90-seria-3-ID6AmP6h.html#18f247f5fb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
zabrać się za rozrząd oraz wymianę uszczelek
Chyba miałeś na myśli uszczelniaczy.

Sztukę z Bolesławca bym odpuścił - auta z oryginalnym tak niskim przebiegiem są w dużo lepszej kondycji lub też dużo droższe. Drugie auto warte zastanowienia - porównaj wyposażenie z VINem i dowiedz się co było robione, ponieważ cena wysoka jak na ten egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.