Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Dzieki Luki za ten m pakiet hehe ale ja szukam auta w benzynce :)

 

Bede szukal tylko i wylacznie w niemczech auta 318 badz 320i najbardziej wlasnie zalezy mi chociaz juz na tej nawigacji po srodku , xenonow juz moze nie byc chociaz nie wiem co jest lepsze :)

 

Multilab a silnik N46 w tym momencie ma jakies znaczenie? nie znam sie na modelach silnikow wiec bylbym wdzieczny za jakies male info

 

pzdr

 

N46 to silnik z wtryskiem wielopunktowym i jest to ostatni 4-ro cylindrowy silnik BMW z takim zasilaniem. Następcą jest N43 który ma wtrysk bezpośredni i jest niestety bardziej kapryśny. W zasadzie jak już koledzy pisali nie stwarza dużych problemów. Główne bolączki to pompa Vacum, uszczelniacze trzonków zaworów, i uszczelnienia. Naprawy nie są kosztowne w zakresie części (dużo zamienników), ale robocizna nie jest już tania i nie każdy warsztat chce je naprawiać (podstawowa specjalizacja to diesle). Polecałbym raczej w wersji 150KM - czyli 320i. Co do nawigacji, to mało przydatny bajer i jeśli miał bym wybierać ksenony czy navi to zdecydowanie wybrałbym ksenony, a navi zastąpił dobrym smartfonem. Ja mamo i to i to, i z tej oryginalnej korzystam okazjonalnie. Dołożenie ksenonów w przyszłości będzie nieopłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wszystko okej :8) Choć wiadomo, każdy samochód trzeba zweryfikować :)

Rozmawiałeś z gościem? Co to za typ - rozumiem że handlarz ale czy ma opinię uczciwego?

Jak auto? oglądałeś je?

 

Ja auta nie oglądałem :) Po prostu Koleś mieszka bardzo blisko mnie, często przejeżdżam koło jego domu i zawsze kilka Bmek tam stoi ;) Opinie ma raczej uczciwego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy nawigacja tak jak piszesz wlasnie ze jest malo przydatna to racja odpalam smartfona z navi i lece , lecz bardziej moze chodzi mi o to ze sa tam chyba jakies fajne funkcje ktore sa przydatne no i ladnie wyglada w srodku wszystko ;)

 

Dokładnie :) Nie o samą navi chodzi. iDrive który daję kontrolę nad wszystkimi funkcjami itp :) Ogólnie po prostu, lepiej mieć niż nie mieć :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Znaczy nawigacja tak jak piszesz wlasnie ze jest malo przydatna to racja odpalam smartfona z navi i lece , lecz bardziej moze chodzi mi o to ze sa tam chyba jakies fajne funkcje ktore sa przydatne no i ladnie wyglada w srodku wszystko ;)

 

Trudno tu opisywać, ale zasadniczo są cztery obszary: nawigacja, komunikacja (czyli obsługa telefonu jeśli jest takie wyposażenie), obsługa klimatyzacji (czyli indywidualne ustawienia nawiewów - niewielka przydatność - generalnie używana jest opcja "auto"), oraz obsługa audio czyli radia. Poczytaj instrukcję obsługi samochodu to dowiesz się więcej. Czy ładniej wygląda to zdania są podzielone, wg mnie wygląda średnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem - szata graficzna tych starszych iDrive (CCC) jest już trochę "wczorajsza", a rozdzielczość i wrażenie wizualne wyświetlacza wygląda blado w porównaniu chociażby ze współczesnymi smartfonami. Mimo wszystko nie zmienia to faktu, że wygoda w użytkowaniu jest. Oczywiście większość rzeczy da się też ustawić w wersji bez iDrive, tylko jest to dużo bardziej uciążliwe. Oprócz tych czterech obszarów zapomniałeś o piątym - informacje o pojeździe. Tu masz wszystkie dane odnośnie przeglądów, listę komunikatów, itp.

 

Kiedy szukałem swojej E91 iDrive był jednym z wymagań i nie żałuję wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto wygląda jak nowe na tych fotkach:D ciekawe czy kolega dysponuje miernikiem lakieru?Jak coś to poproś handlarza on napewno ma...

Znając życie to tak jak każdy handlarz pewnie dostawil troche pieczątek w książce bo serwisy skończyły się po 100tys.km., a ponownie lakierowane i szpachlowane elementy wcale nie świadczą o wypadkowości auta.

Co do ceny to można kupić za tą kasę 3.0d bez M-pakietu...albo i taniej!

Jakto mój znajomy handlarz mówi dobre zdjęcia i bajer musi byc:D

Edytowane przez spinacz2100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w podpisie - e39 2.0 benzyna 1997r. takze tam też ten silnik nie był najlepszym z możliwych a radość z jazdy była :)

nie zależy mi na dużej mocy i osiągach. zdecydowanie wystarczają mi właściwości jezdne (17letnie auto a klei się na zakrętach jak szalone) i komfort w środku (8h trasy po pl drogach - przyjeżdżam lekko zmęczony, jak po pracy. dla porównania 3h jazda autostradą w hiszpanii fiatem 500 - byłem bardziej zmęczony :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry panowie!

Poranne poszukiwania przynoszą nowego kandydata, znowu z niemieckim rodowodem:

http://olx.pl/i2/oferta/bmw-318i-touringxenonskoranawigacja-professional-CID5-ID8kXCx.html

...Również uderzony, tyle że chyba nie tak groźnie. Jak myślicie, warte uwagi?

 

Ile liczysz na naprawę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukalem w temacie czy ktos juz wypowiadal sie na ten temat, ale nie znalazlem.

Co myslicie o:

http://otomoto.pl/bmw-318-e90-i-lifting-super-stan-jak-nowy-C35252247.html

 

zeby podjechac mam 400km wiec troche problem...

 

Samochod jest po prostu nierealny :))

Nierealny w jakim sensie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukalem w temacie czy ktos juz wypowiadal sie na ten temat, ale nie znalazlem.

Co myslicie o:

http://otomoto.pl/bmw-318-e90-i-lifting-super-stan-jak-nowy-C35252247.html

 

zeby podjechac mam 400km wiec troche problem...

 

Samochod jest po prostu nierealny :))

Nierealny w jakim sensie?

Sedan Lci ze 110.000 przebiegu za 43 tys? Bo pewnie za tyle do oddania, odejmij od tego 2500 opłat, z 500 transport, 3000 (minimum) zarobku handlarza i robi się maksymalnie 37.000 co za niego dał. Realne ? Moze o tak, ale za powypadek jakiś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.