Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ładne auto :)

Bardzo dobra cena :)

Bardzo dobry wybór :)

VIN się nie zgdadza na www.bmwvin.com ? na 100% wina strony, przecież nie ma innego powodu, algorytm się zepsuł i kłamie.

 

Kup, będzie Pan zadowolony:)

W razie problemów części do BMW są tańsze niż do Fiata :)

 

P.S.

Pozdrów sprzedającego od BMW Klub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

czy napisałem coś nie wyraźnie???? "o tyle nie wiem co myśleć o xDrive. Jak sprawuje się napęd na cztery koła? pytam, bo zawsze przy kupnie auta myślę też o sprzedaży za kilka lat... żeby nie okazało się tak że np ludzie nie chcą bmw xDrive i przez to będzie mi go ciężko sprzedać."

 

WYRAŹNIE PYTAM O NAPĘD xDrive A NIE O DANE AUTO KTÓRE JUŻ OBEJRZAŁEM.

 

Ja pitole :shock:

 

Tak to jest jak się nie czyta tematu od początku. albo nie rozumie o co się pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 325 xi to jest pewnie starsza wersja xdrive (moj jest 2006 - nie znam się). Wcześniej jezdziłem imprezą wrx, porównywałem również z samochodem kumpla audi a4 quattro i z innymi subarakami i uważam że jest to rewelacyjny napęd który naprawde działa jak trzeba. Na slalomie na śniegu i na prostej od zera był lepszy od a4 i imprezy wrx. Pobawić się można fest (minusem jest brak możliwości całkowitego wyłączenia kontroli trakcji) a na trasie naprawde czuwa nad Tobą. Nie wiem jak z trwałością - u mnie wszystko gra ale w serwisie powiedzieli mi że jak jest ślisko można "katować do woli" jeśli jednach zaczynają wchodzić w grę przeciążenia na suchym czy mokrym to nie należy przesadzać.

 

Reasumując - super napęd i jestem zdziwiony bo myślałem że to pic na wodę :)

CO, GDZIE, KIEDY W MOTOSPORCIE

http://www.siescigam.pl


SKLEP Z CZĘŚCIAMI I AKCESORIAMI DO MOTORSPORTU

http://www.sklep.siescigam.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(minusem jest brak możliwości całkowitego wyłączenia kontroli trakcji)

 

 

a jak przytrzymasz dtc to nie wylacza się zupelnie? bo chyba wlasnie tak ma kumpel w 2008 e90 320d, jak przytrzyma to pojawia się trójkącik i bokieeem

SPRZEDAM : komplet zderzaków ori e92 (barberarot metallic)


Moje e92 : http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=214546

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawić się można fest (minusem jest brak możliwości całkowitego wyłączenia kontroli trakcji) a na trasie naprawde czuwa nad Tobą.

 

 

Przytrzymaj dłużej DTC i wyłączysz kontrolę trakcji, na 100% się da całkowicie odłączyć i dopiero wtedy jest zabawa :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wracając do opinii o samochodzie, to jak dla mnie xDrive wart jest grzechu i pieniędzy, na suchym i ciepłym asfalcie RWD naprawdę jest super sprawą, ale albo nie mam szczęścia do takich warunków, albo witamy w PL. U nas zawsze jest coś nie tak, póki co 4 kółka mnie nie zawiodły (RWD w zimie wielokrotnie) a doprowadzić na asfalcie do włączenia ESP to już naprawdę trzeba się postarać. Co do samej jakości napędu to nie słyszałem o problemach z nim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 330 xd - ciągniety z italii jeżdze 3 rok i ...bajka.prawda- pomimo czujników parkowania przód i tył- zarysowane zderzaki- obydwa ale- mimo wszystko warto było.

kupiłem z umownym przebiegiem 160 k mam obecnie250k.Trakcja rewlacyjna- jazda rewelacyjana- a po chipie- bajka.Koszty- kolektor- profilaktycznie przy 240k 2300zeta

amory- profilaktycznie 3k zeta i duperele jakies 3k zeta.W sumie wszystko profilaktycznie wymieniane- nie stać mnie na awarie w drodze- holowanie 100 km u czecha 200 jeuro....

Z samochodu jestem super happy i gdyby nie rajcował mnie 335 xd - kupuje w ciemno.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wracając do opinii o samochodzie, to jak dla mnie xDrive wart jest grzechu i pieniędzy, na suchym i ciepłym asfalcie RWD naprawdę jest super sprawą, ale albo nie mam szczęścia do takich warunków, albo witamy w PL. U nas zawsze jest coś nie tak, póki co 4 kółka mnie nie zawiodły (RWD w zimie wielokrotnie) a doprowadzić na asfalcie do włączenia ESP to już naprawdę trzeba się postarać. Co do samej jakości napędu to nie słyszałem o problemach z nim.

 

Trochę jest z nim problemów: zębatka centralnego dyfra, skrzynka rozdzielcza (koszt ok. 6 tyś ) szczególnie te problemy widać w X3, na pewno nie jest tak bezawaryjny jak np. quattro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba do Admina o zamkniecie tematu, kolega gucio6 robi na forum kryptoreklamę tego dzwona. I zapewne łatwo go nie sprzeda. Info n/t samochodów z ogłoszeń -patrz inny dział, informacje dot. x-drive bez liku w tym, wystarczy poszukać, a nie pytać o frazesy. Dziękuję.

 

Mówisz i masz. Mod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
dzieki sprawdze miejsca

a co do drewna w normalnych samochodach to zdania nie zmienie - fajnie wyglada w bentleyu, tu sie zgodze, w reszcie to lipa nawet jak wsadza Ci heban...

a ze listwa a'la aluminium nie jest doskonala to juz inna sprawa - dla mnie i tak lepsza niz drewno spasowane z plastikiem

 

Drewno w Continentalu wygląda strasznie, w ogóle wnętrze tego auta to porażka jak na to ile się za nie płaci. :) I nie mówię tego na podstawie zdjęć z internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczepię się pod temat. Planuje między lipcem-wrześniem zakup BMW e90. Interesuje mnie najbardziej model 320d 163 KM. Pieniądze jakimi dysponuję to 35.000 zł.

Wiadomo, jeśli zdarzy się model, który będzie kosztować 36 tys i będzie wart zakupu to dołożę, lecz nie chciałbym przekroczyć kwoty ustalonej. Rozglądam się na aukcjach na allegro i otomoto. Znalazłem kilka interesujących mnie modeli, ale póki co nie będę wrzucać skoro auto mam zamiar kupić dopiero za kilka miesięcy. Co do auta mam pewne wymagania, więc je wypunktuje:

- Sedan

- jak wspominałem musi to być diesel najlepiej 320d 163KM

- fajnie gdyby listwy wewnętrzne były w kolorze aluminium

- tempomat

- klima

- tapicerka welurowa (nie lubię skórzanych)

- początkowo napaliłem się na modele z Navi (nie wiem czy jest warto ponieważ navi można zawsze sobie dokupić)

 

O podstawowych rzeczach takich Air-bag, ABS, elektryczne szyby nie będę wspominał. Tutaj pojawia się moje pytanie. Czy tak wyposażony model dostanę za takie pieniądze? Zapomniałem dodać, że 35 tys zł to kwota na auto. Zostawiam sobie kilka tys zł na ewentualne rzeczy które należy wymienić zaraz po zakupie. Podstawowe rzeczy takie jak płyny, klocki/tarcze wymienię samemu więc odchodzą koszty związane z pracą mechanika. Proszę o szybką odpowiedź.

 

Pozdrawiam

Kuba

Edytowane przez Kuba_Police
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nic sensownego za te pieniądze nie kupisz, ale może będziesz miał szczęście.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowalem dwa lata temu we wrzesniu. Auto z 2007 (czyli wtedy 4-latek) po stluczce. Golas, chyba oprocz climatronica nie mam nic z opcjonalnego wyposazenia. Listwy byly srebrne. Silnik taki jakiego szukasz. Przebieg 111.000 km. Dalem wtedy 5x.xxx pln. Nie orientuje jakie sa aktualne ceny, ale 35.000 wydaje mi sie troche za malo na dobre auto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupi za 35 tyś w miarę przyzwoitą sztukę, ale trzeba się liczyć z tym że:

 

- 2005 r, max 2006

- Golas, bez ksenonu, navi idrive

- przebieg (realny) 250-300 tkm.

- pewnie po poprawkach lak-blach.

- dołożyć na wejściu min. 2-3t w techniczne sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość aut w Polsce ma skrecone liczniki. W przypadku handlarzy praktycznie wszystkie (no chyba, ze auto ma inne problemy)

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może zapytam od drugiej strony. Ile pieniędzy trzeba dać z ten model w miarę przyzwoity.

Tak jak tutaj qwertykk napisał, 2005-06 rocznik mi absolutnie nie przeszkadza. Natomiast zależy mi na przebiegu nieco niższym niż on podał. Mianowicie coś około 200tys.

 

Szukaj w przedziale cenowym od 40.000 do 48.000 i wtedy z tych roczników może coś sensownego przesiejesz bo i tak masa z nich to po przejściach .

Popatrz na ceny tutaj i sam dojdziesz do wniosku ,że coś nie tak z tymi za 35.000 zł :nienie:

 

http://www.autohus.de/pl/poszukiwania-samochodu/szukanie-zaawansowane/?make=BMW&type=Lim&price_to=all&model=BMW+3er&fuel=Diesel&location%5B%5D=Bockel&location%5B%5D=Bremen

 

Lepiej się przejedż i kup jak wyżej z gwarancją i sprawdzone ( oczywiście sam też sprawdż w ASO) a będziesz zadowolony i spał spokojnie po nocach :lol:

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amsat dziękuję za stronę, już zacząłem sprawdzać oferty. Tylko niestety trzeba doliczyć tutaj koszta ściągnięcia auta. Wtedy auto wyniesie mnie ponad 50tys zł...

Ten przedział cenowy który podałeś to mam sprawdzać w Polsce? Jeżeli tak to jest tego całkiem sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.