Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zakupiłem przez alledrogo i pod dom mi postawili a auto jest świetne .

Pamiętaj ,że to nie zawsze tak dobrze się kończy i zawsze auto trzeba Dobrze sprawdzić pod każdym względem .

Na tym serwisie ogłaszają się też uczciwi sprzedawcy nie tylko komisanci i handlarze złomu . :nienie:

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie wiem dlaczego diesel to "strzał samobójczy"? Ja uzytkuje już 3 lata 320d z DPF 2005 rok a jazda 90% w miescie. W tym okresie nie miałem (odpukac) najmniejszego problemu z autkiem. Mimo,że to juz 3 lata nawet nie mysle o zmianie bo tak polubilem ten samochód (pierwsze BMW) :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednym słowem jakiej bym nie wybrał (oczywiście jeśli będzie zadbana) podoła wymaganiom :cool2: Zastanawiam się jakiej ceny mogę się spodziewać kupując od normalnego użytkownika* (czyt. nie handlarz :) ).Samochód będzie przebadany od deski do deski u znajomego na miejscu :norty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam np. 318i ( silnik 2.0 129 koni ) w sumie miałem szukać Diesla ,ale trafiała się dobrze wyposażona benzyna . Fakt mocy mniej ,ale nie trafisz tak byś miał wszystko ! musisz sie pogodzić coś za coś . Szukaj z jak najmniejszym przebiegiem . co do benzyny palą ok 10l w mieście i da sie w miare dynamicznie jeżdzić da sie przyzwyczaić . Silniki za to bezawaryjne . Jesli chcesz moc szukaj 3.0

sprzedam E90 . 2007 r. 214 tys km . bezwypadkowa


http://images9.fotosik.pl/3382/17096446618ee79emc.jpghttp://images9.fotosik.pl/3382/f4b104e47553a614mc.jpghttp://images9.fotosik.pl/3382/52cc5e934e5d2209mc.jpg

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę to po raz kolejny, bo jest co chwalić - dwulitrowe diesle BMW to chyba najlepsze dwulitrowe diesle jeżdżące na drogach.

Co nie znaczy, że nie mają wad ;)

Największym wrogiem diesla jest jazda na niedogrzanym i złe użytkowanie.

Co do DPF - to nie jest jakaś wielka wada. Szczerze mówiąc wystarczy wiedzieć, że coś takiego w samochodzie istnieje i że trzeba sobie raz na jakiś czas o nim przypomnieć w trasie. Ewentualnie przeczyścić fizycznie. Jak będziesz ruszał w trasę jakąś powiedzmy 50 km (do babci na wieś czy coś) to go przegoń na wyższych obrotach i tyle.

Dbaj zimą, lej dobre oleje i wstawiaj dobre filtry, dbaj o turbinę. Kup zadbany egzemplarz i ciesz się długimi latami z diesla :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty zacznij od sprawdzenia przebiegu w ASO po VINie a potem dopiero sprawdzaj auto fizycznie, bo szkoda czasu oglądać "cofki" a takich 90% w ogłoszeniach.

A co to za problem cofnąć tak, żeby nie wykryli w ASO przy przeglądach :norty: Znam kilka osób którzy tak robią, że nawet po VINIe nie sprawdzisz prawdziwego przebiegu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
O czym Ty kolego w ogóle piszesz, bo ja o sprawdzeniu w ASO historii przeglądów wykonanych w Niemczech albo innym państwie podając nr VIN zanim w ogóle pojawisz się tam z autem, które chcesz kupić? Czytaj ze zrozumieniem, proszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie temat jest ""Jaki silnik benzynowy wybrać w e90?"" co wy z tymi ropniakami tak... :mad2:

sprzedam E90 . 2007 r. 214 tys km . bezwypadkowa


http://images9.fotosik.pl/3382/17096446618ee79emc.jpghttp://images9.fotosik.pl/3382/f4b104e47553a614mc.jpghttp://images9.fotosik.pl/3382/52cc5e934e5d2209mc.jpg

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
gnombris i jak ci sie sprawuje ta 2.5? bo szukam dla siebie 325 lub 330 tylko ze 330 ciezko znalezc z duza navi xenonem i w automacie w pieniadzach jakie moge przeznaczyc :D i sklaniam sie ku 325 w automacie z w/w wyposazeniem. Daje ten silnik rade w tej budzie?

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gnombris i jak ci sie sprawuje ta 2.5? bo szukam dla siebie 325 lub 330 tylko ze 330 ciezko znalezc z duza navi xenonem i w automacie w pieniadzach jakie moge przeznaczyc :D i sklaniam sie ku 325 w automacie z w/w wyposazeniem. Daje ten silnik rade w tej budzie?

Idzie i to ladnie,nie zbiera sie zbytnio do 3000 ale pozniej idzie konkretnie

Przy 140km/h silnik ma 3000 obrotow raptem na 6 biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie temat jest ""Jaki silnik benzynowy wybrać w e90?"" co wy z tymi ropniakami tak... :mad2:

Dajmy tematowi się rozwinąć :wink: Odrzuciłem na wstępie silniki diesla, ale widzę że koledzy sprawnie je użytkują w mieście co jest dla mnie ważną informacją. Powyżej dwóch litrów nie będę się pchał (wysoka akcyza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dylemat jest. za 325 z przebiegiem 70 - 90 tys km trzeba dac mniej wiecej tyle ile za 330 tylko z przebiegiem 120 130 tys km. I wybrac slabszy z nizszym przebiegiem czy mocniejszy z wyzszym.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki silnik BENZYNOWY wybrać, a link diesla :duh:

Benzynowy 318i - nie idzie, jak chcesz być objechany przez skodę fabię to to jest samochód dla Ciebie

Benzynowy 320i - najlepszy kompromis w benzyniaku pomiędzy osiągami a spalaniem, aczkolwiek osiągi jak na tę klasę auta pozostawiają wiele do życzenia, poza tym niektóre wersje są ponoć awaryjne, mój przełożony jeden ma 318i, drugi 320i i średnio co 2 miesiące są w serwisie :duh: moooże to zasługa aut służbowych.... :roll:

Benzynowy 325i - 3 litrowa jednostka, z punktu widzenia konstrukcyjnego wydaje się byc najmniej awaryjna ale różnie to bywa, osiągi jak na polskie warunki mogą być wystarczające

Benzynowy 328i - 3 litrowa jednostka produkowana na amerykę. Osiągi podobne jak w E46 330ci, spalanie porównywalne z 325i relatywnie dobra jednostka, cieszy się dobrą opinią jednak szkopuł tkwi w tym, że ciężko dostać egzemplarz w dobrym stanie nie złożony z dwóch

Benzynowy 330i (258km) - jeszcze bez bezpośredniego wtrysku, przyzwoite osiągi pozwalające objechać 85% aut poruszających się po polskich drogach spalanie w dużym mieście w dużych korkach może osiągnąć 20L! jednak tą jednostkę da się jeszcze zagazować.

Benzynowy 330i (272km) - wtrysk bezpośredni, posiada wszystkie zalety poprzedniego silnika, lecz z racji wtrysku bezpośredniego raczej nie da się założyć LPG, jest to auto dla ludzi, którzy lubią czerpać przyjemność z jazdy. Spalanie relatywnie niższe niż w wersji 258 km

Benzynowy 335i (306km) - genialny silnik (wiem, stronnicza opinia:P) ma opinie awaryjnego z powodu padającej pompy paliwa, wtrysków itp. Nikt jednak nie wspomina, że jeśli autko jest na gwarancji to wymiana tych elementów jest praktycznie za darmo. Jeśli o autko się dba, to odwdzięcza się długą i bez awaryjną jazdą przy na prawdę dobrych osiągach - autko dla ludzi, którzy lubią czerpać przyjemność z jazdy :) Spalanie tu mogę podać dokładne w trasie od 8 litrów przy spokojnej jeździe w górę. W mieście Warszawa/średnie korki od 13 litrów w górę. Seria osiąga 200 w około 19 sekund, po lekkim chip tuningu jest to około 17,5 s.

Benzynowy M3 V8 (420km) - wisienka na torcie, autko dla koneserów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Bystry kolego nie jesteś. :) Spójrz jakie auto ma kolega, na którego post odpisałeś. :) Już znasz.

 

Sprowadziłem z USA kiedyś kumplowi E90 325i 2006 i to też jest 2.5 oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego po 4 miesiącach szukania w Pl BMW benzynki dwulitrowej z navi itd. odpusciłem i zaczołem szukac w DE znalazłem super autko 2,0 benzynka 150 km 2006 rok idrive e91.Ale licz się z tym że w DE autko jest srednio drozsze 8-10 tyś złotych ale pewne.Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.