Skocz do zawartości

F11 N57D30A a podnoszenie mocy


Sulringus

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! 

Szukam porady w temacie podniesienia mocy w F11 2012 N57D30a, oryginalnie posiada 258 kucy i 540-560 niuta. Auto moim posiadaniu od niedawna i kusi mnie zrobić jej porogram. 

Czytając internety natrafiam opinie 50/50 na temat tego silniaka- przekrecajace sie panewki z jednej strony i stosunkowo słaby wał , z drugiej strony ludzie chwalą ten motor jak bardzo elastycznyi podatny na programy czy inne mody pod stage2. Innym argumentem jest, ze ta sama jednostka występuje z wiekszymi mocami 299 kucy czy 313 po dołożeniu turbo.   Moja beema przez całe swoje życie używana była przez tak zwanego "bogatego niemca" ( wszystkie serwisy na czas i w aso, wymieniany olej co rok ( rocznie nieduze przebiegi). Auto bardzo zadbane. 

I tu moje pytanie? Czy są tutaj osoby posiadające doświadczenie w temacie? Robił ktoś chipa? Pomocy!  

Pozdrawiam, Zdezorientowany Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem z seryjnych 204km (525d 3.0) na 300/600 +/- to w moim przypadku przepaść byla kolosalna i z minusów to raczej nie ma co wymieniać 😃

Generalnie oprócz regularnych serwisów trzeba auto użytkować z głową, nie przesadzać na zimnym silniku, nie pałować od świateł do świateł i będzie służyć.

Aczkolwiek opinie jak mówisz są różne niektórzy twierdzą, że serwisują dbają itp i silnik się podda, a niektórzy nie zwracają uwagi i jeździ.. jak ma coś pójść nie tak to prędzej czy później bez chipa jak i z chipem.

Przede wszystkim dobry tuner znając tematy od a do z nie żadne gotowce.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.