Skocz do zawartości

Czasami nie działa rozrusznik


Kao000

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem którego nie jestem w stanie namierzyć bo zdarzyło mi się to tylko 3 razy, mianowicie rano odpalam auto i dajmy na to jadę do sklepu, wychodzę po 15 min i auto nie kręci, nie słychać żadnej reakcji, nic nawet nie cyka ani nie klika, ani elektromagnes ani przekaznik, nic nie słychać, pomoglo odłączenie akumulatora na kilka minut, potem w domu juz odpalal bez problemu, żadnych błędów w kompie nie ma. Nie wiem gdzie szukać problemu, jest to v8 więc nie jestem w stanie sprawdzić czy dochodzi prąd na rozrusznik w czasie gdy problem nie występuje a gdy chce się wziąć za to jak to zwykle bywa działa bez zarzutu. 

Dysponuje inpą i istą jak coś trzeba. 

E63 4.4 v8, temat zakładam w e60 bo na e63 nie ma komu pomóc a konstrukcja ta sama mniej więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2024 o 11:30, Sicarius napisał(a):

Zmieniałeś klemę ibs na poliftową?, możliwe że ona jest przyczyną. 

Nie znałem tego zabiegu ale nie, auto jest w pełni oryginalne. 

 

W dniu 21.03.2024 o 09:01, madseason napisał(a):

Jak "przekręcasz stacyjkę" i próbujesz odpalić - nawiewy się wyłączają?

Nie zwróciłem uwagi, a co masz na myśli? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Kao000 napisał(a):

Nie znałem tego zabiegu ale nie, auto jest w pełni oryginalne. 

 

Nie zwróciłem uwagi, a co masz na myśli? 

Chodzi o to że uwalona klema ibs potrafi odcinać napięcie do najbardziej prądożernych urządzeń.

Szczerze mówiąc nie wiem czy to dobry trop miałem uwaloną klemę i kiepski akumulator zarówno firma jak i jego zużycie i nigdy nie miałem problemu z odpaleniem nawet jak wyskoczył błąd niskiego stanu naładowania a u kolegi chyba raczej nic tkiego nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Opublikowano (edytowane)
4 godziny temu, Kao000 napisał(a):

Nie zwróciłem uwagi, a co masz na myśli? 

Normalnie podczas odpalania, pewnie żeby zmniejszyć pobór prądu przez zbędne rzeczy wyłącza się na chwilę nawiew w kabinie.
Jak miałem uwalonu rozrusznik to było ewidentne tylko to się działo po wciśnięciu start/stop (wczesniej nie zwracałem nawet na to uwagi).

Edytowane przez madseason
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Krzyś111685053072 napisał(a):

Chodzi o to że uwalona klema ibs potrafi odcinać napięcie do najbardziej prądożernych urządzeń.

Szczerze mówiąc nie wiem czy to dobry trop miałem uwaloną klemę i kiepski akumulator zarówno firma jak i jego zużycie i nigdy nie miałem problemu z odpaleniem nawet jak wyskoczył błąd niskiego stanu naładowania a u kolegi chyba raczej nic tkiego nie występuje.

Akumulator ma pół roku, poza tym nigdy nie zdarzyło mi się to nawet po postoju auta kilku tyg czyli napięcie było dość niskie, tylko po ponownym odpalaniu po jeździe. 

8 godzin temu, madseason napisał(a):

Normalnie podczas odpalania, pewnie żeby zmniejszyć pobór prądu przez zbędne rzeczy wyłącza się na chwilę nawiew w kabinie.
Jak miałem uwalonu rozrusznik to było ewidentne tylko to się działo po wciśnięciu start/stop (wczesniej nie zwracałem nawet na to uwagi).

Nie no tak jest zwykle, ale nie zwróciłem uwagi czy podczas problemu też tak jest. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.